hygge_uvodny_obr

Hygge

 

„Hygge“ – a feeling you can’t translate. Hygge je naozaj pocit, ktorý nie je ľahké opísať. Alebo vysloviť. Preto ešte raz vo fonetickom prepise: [ˈhʏgə]. Tento trend sa k nám dostal z Dánska a Nórska. Aj napriek jazykovej bariére však chápeme jeho základnú ideu úplne presne.

Len oddych a menej stresu. Pri dekorovaní sa preto kladie väčší dôraz na jemné farby a svetlé drevo. S pastelovými farbami ako je mätová, ste vždy naladení v hygge. Upokojujúci účinok, ktorý si ihneď všimnete – presvedčte sa o tomto trende bývania!

hotspot-4534570

POCIT, KTORÝ VÁS ROBÍ ŠŤASTNÝMI...

 

Jedáleň

 

Najlepším prekladom dánskeho slova „hygge“ je útulnosť! „Hygge“ je v podstate príjemná, útulná atmosféra, pri ktorej si spolu s priateľmi alebo rodinou môžete vychutnávať to dobré z bývania. Teplé svetlo sviečok je tiež „hygge“. Jedenie a pitie pre Dánov znamená sadnúť si ku stolu na niekoľko hodín, rozprávať sa s milými ľuďmi a baviť sa.

hygge_jedalen

hygge_pracovna

 

Pracovňa / študovňa

 

Termín „hygge“ opisuje stav, ktorý možno dobre poznáte, je v rytme vášho každodenného života, vo vašich zvykoch, každodennej rutine a rituáloch. Pracovňa je priestor pre kreatívne myšlienky a každodennú kancelársku prácu, takže cítiť sa tu komfortne je veľmi dôležité. Mnoho ľudí strávi v pracovni denne niekoľko hodín, no zabúdajú ju zariadiť tak útulne a domácky ako zvyšok príbytku.

hotspot-4534317

Obývačka

 

Snívate o útulnosti v obývacej izbe? V tom prípade sa pozrite na dánsky koncept hygge. Môžete ho dosiahnuť vďaka týmto jednoduchým tipom. Pre útulnosť nie je potrebný žiadny dizajnový nábytok alebo obzvlášť drahé kúsky, ale jednoduché veci a ľudia, s ktorými sa cítite jednoducho dobre. S príjemnou konverzáciou na pohodlnom gauči, to bude skutočne „hygge“. Útulnosť si vytvoríte s mäkkými vankúšmi, prikrývkami a ďalšími textíliami – prázdna drevená lavička je predsa len trochu nepohodlná. Komfort je preto dôležitou súčasťou!

hygge_obyvacka

hotspot-4534673

Spálňa

 

Teplá, uvoľnená a harmonická atmosféra v spálni by mala byť cieľom u každého z nás. Pekný nábytok v pokojných farbách, rovnako ako zaujímavé predmety by mali byť v spálni navzájom kombimované. Ak chcete ešte väčší kľud a spomalenie, mali by ste načúvať tomuto pocitu. Všetky príjemné prvky pozitívne dobíjajú miestnosť, sú lákavé a vždy vítané.

hygge_spalna