Škandinávsky štýl bývania - inšpirácia

Škandinávsky štýl bývania

Hovorí sa, že v jednoduchosti je krása. Týmto heslom sa vyznačuje aj škandinávsky nábytok, a možno práve preto je štýl škandinávskeho bývania tak obľúbeným trendom pri zariaďovaní obývačiek, kuchýň a spální. Severský štýl výrazne čerpá inšpiráciu z prírody. Také aké nepríjemné sú severské studené zimy, aké tmavé sú lesy, zamrznuté jazerá a drsné útesy, také pohodlné a útulné sú severské interiéry.

Obývačka v škandinávskom štýle

Gosa, tak jednoducho sa do švédštiny prekladá slovo hýčkať, a také jednoduché sú veci, ktorými sa Švédi rozmaznávajú. Ozdobné, gýčové a prepracované doplnky považujú za zbytočnosť. Im totiž na to, aby si zo svojej obývačky vytvorili útulný raj, stačí len pár maličkostí a drobností.
 
Trik severanov spočíva v tom, dostať z prírody to najlepšie a vylepšiť to svojím škandinávskym rukopisom. Vzdušné a ľahké tvary, inšpirované čistou krajinou, fjordmi a polárnou žiarou, kombinované s drevom, kožou a bavlnou, aby sa zima razom stratila!
 
Švédi neodolávajú len dlhým zimným mesiacom, ale aj krátkym dňom. A práve preto, že im občas chýba svetlo, svoj interiér si tvoria tak, aby bol jasnejší.  A je to práve otvorená architektúra a priateľské farby, ktoré zvýrazňujú slnečné lúče tak, aby vo vnútri nebola nikdy priveľká tma.
Škandinávsky dizajn v obývačke so sivou sedačkou
jednoduchý škandinávsky dizajn v obývačke, škandinávsky nábytok a doplnky
Preskočiť odsek
Viac fariebK dispozícii je viac farieb
predtým € 79,90*
€ 49,90
  • REGÁL SCALA - biela, Konvenčný, drevo/kompozitné drevo (41,4/176/34,2cm)
  • REGÁL SCALA - farby duba, Konvenčný, drevo/kompozitné drevo (41,4/176/34,2cm) - Modern Living
REGÁL SCALA - biela, Konvenčný, drevo/kompozitné drevo (41,4/176/34,2cm)REGÁL SCALA - biela, Konvenčný, drevo/kompozitné drevo (41,4/176/34,2cm)
-37% Z REKLAMY
Preskočiť odsek
škandinávsky štýl do obývačky s pastelovými farbami

Tip:

Škandinávsky štýl bývania nie je len majstrom chladu a zľahčovania, môže byť aj perfektne kombinovaný! Vdýchnite nový život do tohto priameho štýlu svojimi vlastnými nápadmi a dávkou humoru!
 
Púdrové pastelové farby kombinované s jasnými farbami, prečo nie?
 
Orientálny koberec v strede sivého betónu a dreva, ano prosím. Vzdušná, ľahká, sklenená dekorácia v kombinácii so zamotanými rastlinami a kríkmi? Sláva vášmu vlastnému štýlu a vašej živej kreativite.

Škandinávska jedáleň

Ingrediencie na perfektnú škandinávsku večeru: huby, divina a jedľové ihličie. Ingrediencie pre škandinávsku jedáleň: drevo, koža a veľa svetla! To, čo platí v motte: „Všetko čo rastie pred dverami, môže ísť do hrnca“, platí aj pri navrhovaní jedálne v škandinávskom štýle. Sever teda nie je až tak chladný, ako sa očakávalo. Škandinávske stoličky, stôl a lavica zaujmú svojimi čistými tvarmi a líniami. Tento strohý výzor dotvára jemná farebná schéma, rustikálne drevo a prírodné materiály, a tým ho robia pohodlnejším.
 
Zatiaľ čo v hrnci prebieha symbióza sladkého, kyslého a pikantného, v jedálni flirtujú drsné a rustikálne materiály so vzdušnými tvarmi a púdrovými farbami.
Škandinávsky štýl v kuchyni, biely jedálenský stôl a stoličky
biely stôl a sivé stoličky v škandinávskej jedálni
Preskočiť odsek

Škandinávsky štýl spálne

To ako človek žije, vždy hovorí niečo o jeho postoji – takto sa to aspoň v Škandinávii hovorí, pretože doma musí byť obzvlášť pohodlie. Počas dlhých a tmavých zimných mesiacov si Nóri, Fíni a Švédi doma vytvárajú svoj nádherný ostrov pre relax.
 
Púdrové pastelové tóny a decentné odtieňe sivej vylepšené drevom, formujú základ pre silné a pútavé farebné akcenty. Pohľad do škandinávskej spálne pripomína pohľad na zamrznuté jazero, lemované farebnými drevenými domami a oslnivou polárnou žiarou.
luxusná sivá posteľ v škandinávskej spálni
Škandinávska spálňa s ružovou stenou a sivou posteľou
Preskočiť odsek
Viac fariebK dispozícii je viac farieb
€ 319,
Dodanie zdarma
  • Skriňa Freising - biela/dub sonoma, Moderný, kompozitné drevo (136/197/54cm) - MID.YOU
  • Skriňa Freising - biela, Moderný, kompozitné drevo (136/197/54cm) - MID.YOU
Skriňa Freising - biela/dub sonoma, Moderný, kompozitné drevo (136/197/54cm) - MID.YOUSkriňa Freising - biela/dub sonoma, Moderný, kompozitné drevo (136/197/54cm) - MID.YOU
DODANIE ZDARMA
Viac veľkostíK dispozícii je viac veľkostí
€ 149,
Komoda Bianco - sivá, Moderný, kompozitné drevo/plast (75/95/43cm) - Modern LivingKomoda Bianco - sivá, Moderný, kompozitné drevo/plast (75/95/43cm) - Modern Living

Škandinávska pracovňa

Doktor? Profesor? Magister? Škandinávsky štýl nie je orientovaný na štatutárne myslenie, severské farby a tvary zostali úplne pri zemi.
Podľa princípov Bauhaus štýlu a Chicagskej školy, je forma podriadená funkcii severských dizajnérov. Presne podľa tohto perfektne premysleného minimalizmu, sa do pracovne dostal tzv. Skandi Chic štýl. A kde môžu kreatívne myšlienky prúdiť lepšie ako v štýlovom, minimalistickom prostredí? Takže, hor sa do práce!
škandinávsky nábytok a doplnky do pracovne
Škandinávsky dizaj pre vašu pracovňu
Preskočiť odsek

Doplnky inšpirované prírodou

Triezvy, minimalistický, decentný a napriek tomu ozdobný? Škandinávci vedia ako zvládnuť protiklady. Jedna vec je istá, s výzdobou severania dostanú do svojho domova svetlo a život. Lampy, svietidlá a svetlo sviečok nemajú svoju veľkú dôležitosť len počas Vianoc. Či už je to svetlo sviečok alebo elektrické, platí, že čím je ho viac, tým viac je aj pohodlia.
Preskočiť odsek
Viac veľkostíK dispozícii je viac veľkostí
predtým € 11,99*
€ 8,99
K dispozícii iba v predajni
Váza Plancio - biela, Moderný, keramika (8,5/33cm) - Modern LivingVáza Plancio - biela, Moderný, keramika (8,5/33cm) - Modern Living

Odkazy na podobné inšpirácie