Nočné stolíky

accessibility.listing.screenReader.filterbar

158 výrobok/výrobky

158 výrobok/výrobky
Zobrazuje sa 60 z 158 výrobkov

Nočné stolíky

Nábytok do spálne je rôzny, no základ predstavujú veľké šatníkové skrine, komody a postele. Chýbať by vám nemali ani nočné stolíky, ktoré majú dizajnovú aj praktickú funkciu. Dopĺňajú dominantnú posteľ, vytvárajú oddychovú zónu a poskytujú miesto na odloženie potrebných vecí. Zvoľte si štýlový model z ponuky Möbelix.sk a tešte sa z nadčasového prvku v interiéri.
dizajnový drevený nočný stolík na nožičkách

Moderný vzhľad spálne

Výber nočného stolíka sa môže odvíjať na základe toho, čo sa v miestnosti už nachádza, prípadne toho, čo sa vám páči. Najlepšou voľbou je držať sa dizajnu postele, čím vytvoríte zaujímavú oddychovú zónu. Ak chcete, aby celok pôsobil masívne a lákal pohľady, k manželskej posteli zvoľte dva stolíky. Tento nábytok dominantu miestnosti krásne orámuje a podporí jej vzhľad. Poskytne aj dôležité praktické funkcie. Vedľa jednolôžkovej postele vám stačí jeden nočný stolík. Dva by mohli vytvárať príliš prekombinovaný vzhľad.

Dôležité praktické funkcie

Nočný stolík poskytuje nielen štýlový vzhľad, ale aj praktické funkcie. Odvíjajú sa najmä od toho, aký model si zvolíte:
  • Minimalistické kúsky – sú zvyčajne menších rozmerov a majú len vrchnú dosku na odloženie maličkostí. Sú vhodné vtedy, keď chcete ušetriť miesto alebo nepotrebujete úložný priestor navyše.
  • Stredne veľké stolíky – predstavujú zlatú strednú cestu. Majú zvyčajne jednu zásuvku alebo poličku na odloženie knihy či elektroniky. Nie sú veľké, takže nezaberajú veľa priestoru, no sú väčšie ako prvá alternatíva.
  • Masívne modely – sú určené do veľkých spální alebo k veľkej posteli. Svojimi rozmermi sa starajú o to, aby nezanikli v priestore. Majú veľa úložného priestoru. Riešený je buď zásuvkami, alebo policami.
Stolíky sa od seba odlišujú aj použitým materiálom, farbou alebo tvarom. Niektoré môžu mať minimalistické nožičky, iné sú čisto bez nich.

Zaujímavé prevedenia do všetkých štýlov

Keď sa rozhodnete pre kúpu nočného stolíka, môžete si vyberať z mnohých štýlov. Minimalistické prevedenia v univerzálnych farbách sa vedia prispôsobiť každému interiéru. Viacfarebné kúsky s detailmi je dobré vyberať s rozvahou. Musíte ich s niečím zladiť, aby nekontrastovali s iným nábytkom v miestnosti. Stolík následne doplňte peknou nočnou lampou, hodinami alebo moderným budíkom, vázou s kvetmi a fotorámikom. Do zásuviek sa vám budú hodiť menšie organizéry na drobnosti. Vyberte si zo širokej ponuky zaujímavý nočný stolík a dekorujte okolie postele tak, ako sa patrí.
biely nočný stolík so zásuvkami
Tip od predajcu
Zvoľte správnu výšku
Výška nočného stolíka by mala byť o niečo nižšia ako výška postele. Dôvod je ten, že príliš vysoký stolík by mohol byť nebezpečný. Kedykoľvek by ste sa oň mohli udrieť. Nevyberajte si ale ani príliš nízke modely. Z postele na ne nedosiahnete.
Möbelix poradca

Moderné nočné stolíky na Möbelix.sk: Doplňte domácnosť nadčasovým kúskom

Zabudnite na nudný vzhľad a vyberte si moderný nočný stolík. Nakupujte online na e-shope Möbelix.sk alebo si príďte pozrieť našu ponuku naživo. Inšpirujte sa kúskami z rovnakej kategórie a zariaďte si domácnosť podľa svojich predstáv.