Detské postele

accessibility.listing.screenReader.filterbar

315 výrobok/výrobky

315 výrobok/výrobky
Zobrazuje sa 60 z 315 výrobkov

Detské postele

Základom každej detskej izby je pohodlná posteľ, ktorá poskytuje niekoľko praktických funkcií. Na výber máte v súčasnosti viacero možností. Vyberať by ste mali podľa veľkosti interiéru alebo toho, čo od nábytku vyžadujete. Detskú posteľ si vo väčšine prípadov dieťa nevyberá samé, pretože je príliš malé. Ak však chcete zainvestovať do moderného a kvalitného kúsku už teraz, mali by ste zvoliť niečo nadčasové a originálne. Prezrite si ponuku Möbelix.sk a vyberte tú správnu posteľ pre vaše dieťa.

Typ postele

Na začiatku sa musíte rozhodnúť, aký typ zvolíte. Detské postele sa delia do niekoľkých základných kategórií:
  • Klasické – bežný typ postele spravidla bez doplnkových vlastností, prípadne len s úložným priestorom. Posteľ nezaberá príliš veľa miesta, pretože nie je masívna. Vyberať si môžete z jedno alebo dvojlôžkových postelí.
  • Rozkladacie – keď chcete ušetriť miesto, môžete siahnuť po rozkladacích posteliach. Na prvý pohľad vyzerajú ako klasické, ale po rozložení poskytujú lôžko navyše. Ide o perfektné riešenie do detských izieb pre dve deti.
  • Poschodové – už dlhé roky patria k obľúbeným posteliam. Sú vhodné do izieb, kde sa nachádzajú dve deti. Niektoré modely kombinujú aj skrinky, čím zvyšujú svoju praktickú stránku.
  • Vyvýšené – na prvý pohľad môžu vyzerať ako dvojposchodové. Rozdiel je ale v tom, že vyvýšené postele majú zvyčajne len jedno lôžko vo vrchnej časti. V spodnej sa nachádza miesto na hranie alebo písací stôl.
  • Špeciálne – do tejto kategórie patria postele s rôznymi doplnkami, napríklad s nebesami alebo špeciálnym veľkým rámom a množstvom úložného priestoru. Postele sú spravidla masívnejšie, preto sa hodia do väčších izieb.
biela detská rozkladacia posteľ
dievčenská detská posteľ v tvare domčeka

Dizajn vyberajte na základe nábytku

Ak sa v detskej izbe už nachádza nábytok, farebné prevedenie a materiál postele vyberajte na základe prevládajúceho štýlu. Posteľ je dominantou a priťahuje pozornosť. Nemala by preto s ostatnými vecami v miestnosti splývať. Takisto platí, že keď si zvolíte prepracovaný model, napríklad s nebesami, ostatné zariadenie by malo byť jednoduchšie. S dekoráciami to tiež nepreháňajte, aby interiér pôsobil vzdušne a dieťa malo priestor na hranie.

Posteľ správne doplňte

Aby posteľ nepôsobila príliš stroho a chladne, pridajte k nej zopár praktických doplnkov. Z jednej strany postavte menší nočný stolík. Dbajte ale na jeho výšku. Stolík nesmie byť vyšší ako posteľ, aby sa oň dieťa v noci neudrelo. Ďalej nezabúdajte na nočnú lampu a mäkký koberec. Celok vie skrášliť aj zaujímavá posteľná bielizeň s obľúbenými rozprávkovými hrdinami, kvetinami alebo zvieratami.
Tip od predajcu
Nezabudnite na to najdôležitejšie
Okrem samotnej postele myslite aj na dostatočne pevný rošt a kvalitný matrac. Dieťa je vo vývine, preto matrac nesmie byť príliš tvrdý, no takisto ani mäkký, aby poskytol dostatočnú oporu.
Möbelix poradca

Vyberte si detskú posteľ na Möbelix.sk a užívajte si vysokú kvalitu

V ponuke Möbelix.sk nájdete detské postele v mnohých farbách a dizajnoch. Inšpirujte sa našou ponukou a zariaďte si domov presne podľa svojich predstáv. Nakupujte online na e-shope Möbelix.sk alebo navštívte naše predajne.