c1c1-header-bild_neu
Čalúnený nábytok - všetky kategórie

Čalúnený nábytok

(481 x Produkt)

Čalúnený nábytok v Möbelixe


Čo môže byť krajšie ako prísť domov po dlhom pracovnom dni a vystrieť sa na gauči s pohárom vína, pritúliť sa k svojmu milovanému na pohovke pri sledovaní romantického filmu alebo si príjemne poklebetiť pri káve s najlepšou priateľkou?


Čalúnený nábytok je tradičným centrom každej obývačky. Nielenže zútulňujú priestor, ale navyše poskytujú miesto na celý rad rodinných aktivít. Nielen váš pes si tu rýchlo nájde svoje obľúbené miestečko. O to dôležitejšie je, aby bol čalúnený nábytok pohodlný a komfortný, no zároveň aj trvanlivý a funkčný.


Čalúnený nábytok ako rozhodujúci prvok obývačky


Niekoľko tipov, vďaka ktorým dodáte svojej sedacej súprave útulnú atmosféru pohody:


Najskôr si premyslite, aké nároky má váš čalúnený nábytok spĺňať. Pre koľko osôb má byť určený? Chcete ho využívať v prvom rade na oddych alebo sa na ňom budú môcť vyšantiť aj deti? Aké farby a materiály uprednostňujete?

Gauč nemusí byť vždy otočený smerom k televízoru, aj uprostred izby vytvorí útulný ostrov, ktorý láka na oddych, čítanie a leňošenie.

Dvojmiestna alebo trojmiestna pohovka s pohodlným kreslom na čítanie je flexibilnejšia ako celá sedačka. Aj ušiaky alebo váľandy sa dajú jednoducho odsunúť a upraviť podľa potreby.

Využite farebné akcenty. Ak sa vám zdá byť gauč s pestrými farebnými odtieňmi príliš odvážny a pri svojom čalúnenom nábytku uprednostňujete neutrálne odtiene, dosiahnete pestrofarebnými poduškami alebo dekami hneď úplne nový účinok.

Ako sa čalúnený nábytok správne udržiava?


Aby ste sa mohli dlho tešiť zo svojho pekného nábytku, ponúkame vám niekoľko tipov na ošetrovanie vášho čalúneného nábytku:


Pohovky s látkovým poťahom z času na čas utrite vlhkou utierkou a pravidelne ho povysávajte kefou vysávača na čalúnenie.

Kožené pohovky takisto pravidelne utrite jemne navlhčenou utierkou a občas ich oprášte.

Pozor na tmavomodré džínsy, ktoré rady púšťajú farbu práve na svetlých poťahoch.

Pri škvrnách sa riaďte v prvom rade údajmi výrobcu. Vo všeobecnosti platí:

Tekutiny ihneď utrite suchou utierkou.

Kožu nikdy nečistite benzínom na čistenie.

Čistiace roztoky nanášajte vždy utierkou zvonku dovnútra. Potom celú plochu utrite navlhko, aby sa zabránilo vysýchaniu.

Nerozotierajte príliš silno, pretože by sa mohol poškodiť povrch, tak ako aj pri fénovaní.

Domasedi alebo vyznávači pohodlia: čalúnený nábytok na všetky príležitosti


Ak hľadáte celú sedaciu súpravu alebo sa obzeráte po dvojmiestnej sedačke do kútika na čítanie, v Möbelixe ich celkom určite nájdete.  U nás nájdete široký výber od najaktuálnejšieho dizajnu až po klasický nábytok, ktorý je maximálne útulný. Nás sortiment zahŕňa aj vhodné kreslá a stolčeky, kam si môžete nielen vyložiť nohy, ale aj uložiť kadejaké haraburdy, keď sa ohlási návšteva.


Mimochodom návšteva – máme samozrejme aj pohovky vhodné na spanie, ktoré cez deň fungujú ako útulný čalúnený nábytok a cez noc sa dajú razom zmeniť na pohodlné lôžko.


Pri mnohých našich modeloch si navyše môžete vybrať zo širokej palety látok a kože. V našich pobočkách nájdete okrem toho bohatý katalóg látok, ktorý vám uľahčí výber. Pri tejto príležitosti sa vám hneď naskytne možnosť posedieť si na svojom novom obľúbenom gauči!


Čalúnený nábytok od Möbelix: bez námahy k vysnívanej pohovke


Nechce sa vám ťahať s nábytkom? Žiadny problém! Vďaka našim fantastickým cenám za dodanie a montáž vás návšteva na stránke mobelix.sk poteší dvojnásobne.


Pohodlne si objednáte online z bohatej ponuky čalúneného nábytku a my vám dodáme vašu obľúbenú pohovku priamo domov s možnosťou vrátenia do 14 dní. A teraz už len jedno: vyložiť nohy a oddychovať!


Obývacie izby - všetky kategórie: