trendy-v-zahradnom-nabytku_cont_SK-img-uvodny

 

 

Trendy v záhradnom nábytku

 

Môže sa zdať, že vybrať si záhradný nábytok nie je žiadna veda. Nie je to však úplne pravda. Aj záhradný nábytok podlieha trendom a pri výbere by ste mali zvážiť niekoľko atribútov. Medzi tie najdôležitejšie patrí funkčnosť z hľadiska priestoru, výber vhodného materiálu a zaobstaranie si doplnkov. V minulom článku sme vám priniesli tipy, aký záhradný nábytok si vybrať podľa priestoru. Dnes sa pozrieme na trendy v materiáloch, doplnkoch, či nábytku.

Trendy v materiáloch

Plast

 

Pamätáte si trend spred niekoľkých rokov? Tvorili ho biele alebo zelené plastové stoličky a stolík, ktorý mal uprostred priestor pre farebný slnečník. Týmto časom našťastie už dávno odzvonilo. Dnes je plastový záhradný nábytok na úplne inej úrovni, o kvalite nehovoriac. Jeho výhodou je najmä ľahká údržba a cena, ktorá v porovnaní s ostatnými materiálmi patrí k najnižším.

trendy-v-zahradnom-nabytku_cont_SK-teaser3-img

Drevo

 

Veľkým trendom je návrat k prírodným materiálom, akým je drevo. Používa sa na to najmä teak, či borovica. Hrúbka dreveného stola by mala byť viac ako 3 centimetre. Kvalitný záhradný nábytok z dreva by mal byť odolný voči počasiu a je možné ho mať vonku celoročne. Pod vplyvom počasia však drevo môže pracovať a nábytok bude po určitom čase potrebné ošetriť a nalakovať.

trendy-v-zahradnom-nabytku_cont_SK-teaser5-img

Kov

 

Kov sa hodí do každého priestoru bez ohľadu na štýl. Ide o nadčasový materiál, s ktorým krok vedľa nikdy neurobíte. Treba si však uvedomiť, že niektoré kovy korodujú. Dajte si preto pozor pri výbere a rozhodnite sa pre tie najkvalitnejšie.

trendy-v-zahradnom-nabytku_cont_SK-teaser7-img

Umelý ratan

 

Umelý ratan dokonale imituje ten prírodný. Ide o najvyhľadávanejší materiál medzi zákazníkmi a jednu z najčastejších volieb pri kúpe záhradného nábytku. Plusom tohto materiálu je cena, odolnosť a jednoduchá údržba.

trendy-v-zahradnom-nabytku_cont_SK-teaser10-umely-ratan-foto-img

Trendy záhradné doplnky

Dekorácie

 

Práve rôzne dekorácie dokážu zútulniť priestor a úplne zmeniť štýl, či atmosféru. Medzi neoceniteľné doplnky patria rôzne lampášiky, do ktorých môžete dať sviečky na batérie. Ich svetlo vám vyčarí počas jarných, či letných večerov hotovú romantiku.

trendy-v-zahradnom-nabytku_cont_SK-teaser11-img

Textílie

 

Množstvo nami ponúkaného záhradného nábytku obsahuje hneď aj podsedáky. Ak ale chcete svoju novú záhradnú zostavu vyšperkovať, zvoľte krásne dekoračné vankúšiky. Myslite i na deky, ktoré vás zahrejú najmä počas chladnejšieho rána alebo večera. Medzi textílie možno zaradiť i exteriérové koberce, ktoré sa výborne hodia najmä na balkóny, či terasy. Tak ako ostatné doplnky, i tieto nájdete na našom webe v sekcii záhradný nábytok/doplnky a príslušenstvo.

Hračky na záhradu

 

Pribúdajúce slnečné lúče lákajú čoraz viac do záhrady. Ak máte vo svojej rodine malých drobcov, zaobstarajte im rôzne hračky, ktoré ich v záhrade zabavia. Medzi takéto zábavky patrí napríklad trampolína, futbalová bránka, detský záhradný domček a mnoho iného.

trendy-v-zahradnom-nabytku_cont_SK-teaser14-img

Záhradným nábytkom nie sú len záhradné zostavy

Záhradný nábytok to nie sú len záhradné zostavy pozostávajúce zo stoličiek a stola. My vám ponúkame aj ďalšie kusy, ktoré si vás rozhodne získajú.

Hojdačky

 

Vedeli ste, že hojdanie pôsobí upokojujúco a uvoľňujúco? Po celom dni bude pre vás záhradná hojdačka stelesnením pohodlia.

 

Mimoriadne in sú takzvané hollywoodske hojdačky. Charakterizuje ich to, že lavičku na sedenie môžete jednoducho preklopiť, čím vznikne široká plocha na ležanie. Navyše sú odolné voči poveternostným vplyvom, niektoré modely aj proti UV lúčom a dažďu. 

 

U nás v  Möbelix nájdete tvarovo pekné a pohodlné hollywoodske hojdačky, ktoré sú vhodné aj pre dve alebo tri osoby. 

trendy-v-zahradnom-nabytku_cont_SK-teaser17-img

Pohovky

 

Túžite po luxuse vo svojej záhradke, či na terase? To dosiahnete vďaka pohovkám, ktoré sa u zákazníkov stávajú čoraz viac obľúbenými.

 

Záhradné pohovky sú moderné a mimoriadne pohodlné. Aj preto sú typické pre hotely pri mori, ktoré chcú svojim zákazníkom dopriať maximálny komfort.

 

Medzi  najväčšie plus záhradných pohoviek patrí ich multifunkčné využitie. Okrem pohovky na sedenie sa dajú využiť aj ako ležadlo.

trendy-v-zahradnom-nabytku_cont_SK-teaser18-img
trendy-v-zahradnom-nabytku_cont_SK-teaser19-img

Závesné kreslá

 

Kombináciou hojdacej siete a hollywoodskej hojdačky, ktorá priam láka na oddych a vznášanie sa nad zemou. Aj tak by sa dali opísať záhradné kreslá, ktorým mnohí ľudovo hovoria „záhradné vajíčka“.

 

Oddelenie od zeme umožňuje závesnému kreslu zaujať aktívnu polohu a jemne sa kolísať sem a tam, zatiaľ čo vy v pokoji čítate knihu alebo pracujete s laptopom. V prípade závesného kresla je však dôležité myslieť na nosnosť.