Záhradné hojdačky a siete

(5 x Produkt)

Hollywoodske hojdačky

Hojdanie pôsobí upokojujúco a uvoľňujúco: hojdajúca sa záhradná lavička je preto stelesnením pohodlia. Hollywoodske hojdačky sú zavesené hojdajúce sa lavičky pripevnené ku konštrukcii. Keďže sú vyhotovené z dreva alebo ocele, považujú sa za mimoriadne odolné voči poveternostným vplyvom. Hneď ako z oblohy vykuknú prvé slnečné lúče, sezóna je otvorená a veľkí i malí si rovnako užívajú relax pri jemnom pohojdávaní.

Hollywoodske hojdačky v Möbelixe

Prvé hollywoodske hojdačky boli vyrobené začiatkom 20. storočia v Anglicku, ktoré je považované za krajinu záhrad. Pohodlné lavičky sa však preslávili až v 50. rokoch: v mnohých hollywoodskych filmoch slúžili ako luxusná rekvizita. Považovali sa za symbol okázalosti, blahobytu a mondénneho životného štýlu. Z tých čias pochádza aj názov „hollywoodska hojdačka“. Dnes zažívajú kultové hojdačky ozajstnú renesanciu. Kvalitné materiály, elegantné dizajny a pohodlné podložky z nich robia vrcholný zážitok v každej záhrade.

Užitočné funkcie hollywoodskych hojdačiek

Niektoré hollywoodske hojdačky sú naozaj univerzálne: jediným šmahom ruky sa dá napríklad lavička na sedenie preklopiť, čím vznikne široká plocha na ležanie. Príjemnému zdriemnutiu po obede v tieni tak už nestojí nič v ceste. Ten, kto nerád zaspáva pri kolísaní, môže plochu určenú na sedenie pripevniť zboku k stojanu. Veľmi praktická je navyše strieška poskytujúca tieň, ktorá vás ochráni pred úpalom. Niektoré modely sú dokonca vybavené strieškou s možnosťou nastavenia sklonu. Podľa toho, ako vysoko je slnko, tu vždy nájdete chránené miesto v tieni.

Výber perfektného stanovišťa

V zimnej záhrade, na balkóne, na terase alebo priamo na lúke – hollywoodske hojdačky pútajú všade pozornosť. Odporúča sa zvoliť stanovište s pekným výhľadom. Pri výhľade na lúku s kvetmi, obľúbený strom alebo jazierko si určite dobre oddýchnete. Požadované stanovište najskôr presne odmerajte: mali by ste mať pritom dosť miesta na hojdanie vpredu i vzadu. Podklad by mal byť rovný, aby zabezpečoval stabilitu. Robustné hollywoodske hojdačky z dreva stoja spravidla na pevnom stanovišti, keďže sa dajú len ťažko presúvať. Môžete ich postaviť priamo na trávnik. Ľahké hliníkové podstavce sa naproti tomu dajú veľmi flexibilne a ľahko presunúť na iné miesto. Ten, kto má deti, by mal v tomto prípade dbať vo zvýšenej miere na stabilitu.


Hollywoodske hojdačky: pre dvoch alebo pre troch?

V Möbelixe nájdete tvarovo pekné a pohodlné hollywoodske hojdačky pre dve alebo tri osoby. Modely sa líšia z hľadiska materiálu, dizajnu a veľkosti. Pred kúpou by ste si mali premyslieť, koľko osôb sa má na vašu hojdačku zmestiť. Na kompaktných hollywoodskych hojdačkách pre dvoch môžu súčasne relaxovať iba dve osoby. Maximálna nosnosť je v tomto prípade približne 200 kilogramov. Väčšie modely unesú viac osôb s hmotnosťou do 360 kilogramov. V prípade rodín s deťmi sa pravdepodobne vyplatí hojdačka pre tri osoby. Vtedy by ste si však mali naplánovať aj viac miesta na uloženie v záhrade. Pri plánovaní záhrady počítajte s dostatočným miestom na hojdanie pred i za hojdačkou.


Čistenie a starostlivosť o hollywoodske hojdačky

Každá hollywoodska hojdačka je odolná voči poveternostným vplyvom, niektoré modely aj proti UV lúčom a dažďu. Počas dažďa stekajú kvapky po streche, takže úplne nenasiakne. Napriek tomu sa odporúča natiahnuť na hojdačku po použití ochranný obal. Ochráni ju pred nečistotami, dažďom, vetrom a počasím. Aby nič neškrípalo, mali by sa pružiny a závesy príležitostne ošetriť olejom. Špeciálny práškový povlak chráni hollywoodske hojdačky pred vlhkom a neodbytnou hrdzou. Okrem toho by ste mali pravidelne použiť antikorózny prípravok. Hollywoodske hojdačky z dreva sa čistia pomocou špeciálneho ošetrujúceho prípravku na drevo. Túto lazúru sa odporúča naniesť raz až dvakrát do roka.

 

Keďže elegantné hollywoodske hojdačky stoja vonku, často dochádza k drobnému znečisteniu. Tieto nečistoty sa dajú rýchlo a jednoducho utrieť vlhkou handričkou. Súpravy s vankúšmi a podložkami by sa mali vykefovať jemnou kefou. Pri väčšine modelov sa dá strecha odstrániť a očistiť, prípadne aj vymeniť po dlhšom používaní. Silné slnečné žiarenie môže po určitom čase spôsobiť vyblednutie farieb strechy. Novými podložkami a najmodernejšou strechou môžete každej hollywoodskej hojdačke dodať aktuálny vzhľad.


Nakupujte hollywoodske hojdačky online

Chceli by ste dopriať pohodu svojej duši i nohám súčasne? Záleží len na vás, ktoré hollywoodske hojdačky najviac vyhovejú vašim predstavám: model z dreva s prírodným vzhľadom, klasický model v talianskom štýle „dolce vita“ alebo komfortná luxusná hojdačka s mäkkými podložkami? V Möbelixe nájdete kvalitné modely pre každý rozpočet. V online obchode Möbelix môžete hollywoodske hojdačky nakúpiť jednoducho a rýchlo online. Alebo si dajte poradiť od našich odborníkov na pobočkách. Pri nákupe online si hojdačku môžete ihneď vyzdvihnúť sami alebo si ju nechajte pohodlne doručiť. Vyčaríte tak atmosféru Hollywoodu priamo vo vašej (zimnej) záhrade: najneskôr pri prvom pohojdaní sa budete cítiť ako pravá filmová hviezda!


Záhradné sedenie - všetky kategórie


Záhradný nábytok - všetky kategórie