Záhradné lehátka

accessibility.listing.screenReader.filterbar

21 výrobok/výrobky

21 výrobok/výrobky
Zobrazuje sa 21 z 21 výrobkov

Preskočiť odsek

Záhradné ležadlá

Kde si najlepšie vychutnáte slnečné chvíle? Samozrejme na pohodlných ležadlách. Vytvorte si svoju oázu pokoja na leto pomocou klasických ležadiel z dreva, dvojitého záhradného ležadla alebo praktických ležadiel so strieškou. Nech už hľadáte čokoľvek, v Möbelix nájdete bohatú ponuku ležadiel pre každý vkus, každý rozpočet a každé miestečko na čerstvom vzduchu.

Ležadlá v Möbelix

Balkón, terasa a záhrada sa medzičasom stali rozšíreným obytným priestorom, ktorý rovnako oceníme ako útočisko alebo miesto stretnutia pri neviazaných grilovačkách s rodinou a priateľmi. Čím viac času trávime vonku, tým dôležitejší je aj výber exteriérového nábytku. Stále dôležitejší je dizajn i to, ako jednotlivé modely zapadnú do vlastného štýlu pri zariaďovaní. Napriek tomu by ste nemali zabúdať ani na funkčnosť vášho záhradného nábytku. Pri výbere vhodných ležadiel sa preto vynára nielen otázka vyhotovenia, nosnosti a veľkosti, dôležitými kritériami je aj obľúbený štýl a materiál. Sortiment Möbelix je z tohto hľadiska naozaj bohatý: v závislosti od potrieb a požiadaviek si môžete vybrať z bohatej ponuky záhradných ležadiel z funkčnej kombinácie materiálov, ležadiel s pohodlnými bavlnenými podložkami alebo moderných ležadiel s kovovým vzhľadom. Jedno je isté: na ležadle sa dá veľmi dobre oddychovať.

Nevyhnutné funkcie ležadiel

Prvé ležadlá pôvodne slúžili cestujúcim na oddych počas exkluzívnych vyhliadkových plavieb loďou. Ich najdôležitejšou vlastnosťou je doteraz jednoduchá manipulácia pri rozostavení, uložení a odkladaní. Ležadlá, ktoré sa dajú zložiť, si môžete vziať na každý výlet a flexibilne sa dajú umiestniť aj v záhrade, a to rovno na slnku. Dôležitú úlohu zohráva aj poťah vašich ležadiel: iba robustné textílie sú odolné voči poveternostným vplyvom, trvalo si zachovajú svoju farbu a zabezpečia stálu funkciu opierky.

Správne ležadlo pre váš štýl

Výber z rôznych dizajnov, farieb a materiálov vám rozhodnutie pre určité ležadlo príliš neuľahčí. Ležadlá z dreva sú ozajstnou klasikou a zapôsobia na vás svojím prirodzeným šarmom. Vďaka mäkkým bavlneným podložkám sa dá na nich veľmi pohodlne oddychovať. Mimoriadne praktické, veľmi jednoduché z hľadiska údržby a moderné sú naproti tomu hliníkové záhradné ležadlá s poťahom odolným voči UV lúčom v chladnej sivej farbe. Máte radi zmenu? V takom prípade si vyberte pestrofarebné skladacie ležadlo so strieškou, na ktorom môžete kdekoľvek snívať o ďalekých krajinách a dobrodružstvách. Nech už vášmu štýlu vyhovujú akékoľvek ležadlá, v Möbelixe nájdete mnoho rozličných variantov pre vaše individuálne nároky.

Správne ošetrovanie ležadiel

Ak chcete zachovať pekný a udržiavaný vzhľad a predĺžiť ich životnosť, mali by ste ležadlá chrániť pred trvalým slnečným žiarením a v zime ich nenechávajte stáť vonku bez ochrany. Svoje ležadlo pravidelne čistite teplou vodou, prostriedkom na umývanie alebo špeciálnym prostriedkom v závislosti od materiálu. Na čistenie ležadiel z dreva by ste nemali používať utierky z mikrovlákna, pretože zbavujú drevo oleja. Oveľa vhodnejšia je v tomto prípade jednoduchá bavlnená handrička, kefa alebo hubka. Modely z plastu a hliníka sa udržiavajú veľmi jednoducho, sú robustné, nevsakujú vlhkosť a dajú sa jednoducho utrieť.

Flexibilná ochrana ležadiel pred slnkom

Veľmi praktické sú ležadlá so strieškou. Na ochranu pred priamymi slnečnými lúčmi sa dá strieška flexibilne nastaviť, vďaka čomu zabezpečí príjemný tieň aj počas horúcich letných dní. Poťahy ležadiel z textílií odolných voči UV lúčom optimalizujú túto ochrannú funkciu a vďaka vzdušným vláknam zároveň zabezpečia maximálny komfort.

Špeciálna výbava ležadiel

Pomocou správnej výbavy sa dajú ležadlá perfektne prispôsobiť konkrétnym nárokom. Pri relaxovaní, čítaní alebo oddychovaní zabezpečia operadlá optimálne pohodlie. Dodatočnou výhodou sú sklopné opierky rúk a zvýšená plocha na ležanie. Vďaka tomu sa vám bude ľahšie vstávať po zdriemnutí na slnku. Mimoriadne praktické sú modely s kolieskami, aby ste svoje ležadlo mohli v záhrade alebo na terase veľmi jednoducho preniesť na iné miesto.

Nakupujte ležadlá v Möbelix

Od materiálov s ľahkou údržbou cez pohodlné podložky až po praktické funkcie – v Möbelixe si každý nájde svoje perfektné ležadlá za nízku cenu. Navštívte niektorú z našich početných pobočiek Möbelix a nechajte sa inšpirovať naším bohatým záhradným sortimentom. Na všetky otázky vám radi odpovedia naši experti Möbelix na záhradu a pomôžu vám pri výbere vhodného ležadla. V našom e-shope Möbelix si ležadlá môžete zakúpiť online alebo si svoje vysnívané ležadlo nechajte doručiť a hneď sa budete cítiť dobre.