tipy-a-triky-pre-nezabudnutelnu-jarnu-grilovacku_cont_SK-img-uvodny

 

 

Tipy a triky pre nezabudnuteľné jarné grilovanie

 

 

Aktuálne slnečné počasie mimoriadne praje tomu, aby ste už otvorili grilovaciu sezónu. Vôňa grilovaného mäska, zeleniny, pohár vína a príjemná spoločnosť patria k neoddeliteľnej súčasti našich životov. Pre mnohých je grilovačka symbolom jari rovnako, ako napríklad kvitnúce stromy.

 

Nezáleží na tom, či máte k dispozícii veľkú záhradu alebo si chcete niečo chutné pripraviť pod zub na ohnisku v prírode. Urobiť si výbornú a nezabudnuteľnú grilovaciu párty je možné takmer za akýchkoľvek podmienok.

 

Pozrite sa spolu s nami na 5 dôležitých vecí, ktoré zabezpečia, že vašej grilovačke nebude nič chýbať.

tipy-a-triky-pre-nezabudnutelnu-jarnu-grilovacku_cont_SK-teaser2-img

Voľba vhodného grilu

Máte už gril alebo iba poškuľujete po novom? V prípade, že už gril doma máte a ste s ním spokojný, nezabudnite ho poriadne vyčistiť a pripraviť na ďalšiu grilovaciu sezónu. Pokiaľ uvažujete nad novým grilom, rozhodnite sa, aký typ zvolíte. Na výber väčšinou býva gril na drevené uhlie alebo ten na elektrický, či plynový pohon. Rozdiel medzi nimi je ako už správne tušíte v palive.

 

Elektrický gril je vhodný pre každého, kto má zimnú záhradu alebo si je vedomý toho, že by dym z grilovania mohol prekážať susedom. Pokiaľ teda bývate v byte a máte väčší balkón, či terasu, rozhodnutie je zrejme jasné. Treba ale rátať s tým, že pri elektrickom grile sa vytráca čaro tej pravej grilovačky.

 

Výhodou plynového grilu je najmä jeho lacná prevádzka. Je vhodný pre každého, komu sa nechce udržiavať v grile správnu teplotu a zároveň mu nebude chýbať typická vôňa grilovaného jedla. Stačí ho zapnúť a príprava chutných pokrmov môže začať.

 

Pokiaľ vám ale nevadí otvorený oheň, máte radi pukanie dreva a vôňa z grilovania patrí podľa vás k samozrejmosti, voľba je jednoznačná. V takom prípade siahnite po grile na drevené uhlie, či brikety. Takýto gril nájdete i v našom e-shope.

tipy-a-triky-pre-nezabudnutelnu-jarnu-grilovacku_cont_SK-teaser4-img

Zaobstarať si gril je aj vďaka týmto informáciám veľmi jednoduché. Grilovacia sezóna sa tak môže začať čo nevidieť. Nezabudnite ale na rôzne doplnky, ako sú napríklad grilovací príbor, či podložku pod gril. Pred samotnou grilovačkou si v prípade, že ste zvolili gril na drevené uhlie skontrolujte, či máte zapaľovač a brikety. Bez nich by to veľmi nešlo. :-)

 

Pokiaľ bývate v byte a nemáte kde umiestniť takýto gril, nezúfajte. Stačí, ak si vyhliadnete voľné ohnisko a zaobstaráte si k tomu napríklad jednorazový gril, či palice na opekanie. Zaujímavou alternatívou je i miska na ohnisko.

Grilovanie je o chuti aj vizuále

Viete o tom, že jedlo nám musí chutiť i vizuálne? Výborne pripravené jedlo na grile treba i na niečo naservírovať. Stavíme sa, že grilovanie patrí k neodmysliteľným činnostiam počas jari a leta. Niekedy sa môže stať, že sa pri grilovačke sem-tam tanier rozbije, obúcha a podobne sú na tom i poháre. Vyhraďte si preto na to špeciálnu tanierovú sadu. Keďže je jar a vonku to hýri farbami, i my vám odporúčame pestrofarebnú tanierovú sadu, ktorá len umocní pohodu, ktorú práve prežívate. Psst...ak sa vám z času na čas po grilovačke nechce umývať riad, siahnite po papierových tanieroch.

tipy-a-triky-pre-nezabudnutelnu-jarnu-grilovacku_cont_SK-teaser6-img
tipy-a-triky-pre-nezabudnutelnu-jarnu-grilovacku_cont_SK-teaser7-txt

K tanierovej súprave viete doladiť i rôzne ozdobné poháriky s hravým motívom, či iné dekorácie. Nezabudnite na stojan so servítkami. Pri grilovačkeho ho veľmi oceníte. Pekne bude pôsobiť i váza, do ktorej dáte čerstvé kvety z vašej záhradky.

Záhradné sedenie

Máte už vybrané záhradné sedenie? V našom blogu sme sa tejto téme venovali hneď v niekoľkých článkoch. V nich ste sa mohli dozvedieť, ako si vybrať záhradné sedenie podľa veľkosti vášho priestoru, ale i to, aké sú aktuálne trendy. Pokiaľ túžite po zmene, doprajte si radosť v podobe nového záhradného sedenia. S ním budete chcieť grilovať a obedovať, či večerať takmer neustále práve na záhrade, či terase.

tipy-a-triky-pre-nezabudnutelnu-jarnu-grilovacku_cont_SK-teaser9-img

Vykurovacie telesá

Slnečné dni a narastajúca denná teplota pôsobia po zime ako balzam na dušu. Treba ale uznať, že večer počas jari býva ešte chladný. Aby to neubralo na atmosfére a vy ste nemuseli ukončiť grilovačku v najlepšom, zabezpečte si vonkajšie vykurovacie telesá. Je iba na vás, či uprednostníte kozub alebo terasový ohrievač.

 

Okrem funkčnosti, ktorá sa tu nedá spochybniť a ktorú ocení zrejme každý, ide aj o krásny a moderný doplnok, ktorý by vám nemal chýbať. Po ruke majte ale i mäkké deky, do ktorých sa môžete zababušiť.

tipy-a-triky-pre-nezabudnutelnu-jarnu-grilovacku_cont_SK-teaser10-img

Večerné osvetlenie

Pokiaľ si nedáte na večeru rybu, pri ktorej treba dávať pozor na kostičky, zvoľte tlmenejšie a intímnejšie vonkajšie osvetlenie. To dokáže priam hotové zázraky a vyčarí útulnú atmosféru na počkanie.

 

Medzi takéto typy osvetlenia patrí napríklad ozdobný lampášik. Odporúčame vám doňho zvoliť elektrickú sviečku. Predsa len, je to bezpečnejšia, ako tá klasická.

 

Absolútne trendy a priam fotogenicky pôsobia tiež rôzne svetelné reťaze. Tie viete umiestniť cez stred stola, na zábradlie, do koruny stromu alebo napríklad do veľkej priesvitnej vázy. Wow-efekt zaručený!

 

Všetko potrebné na grilovačku nájdete na našom webe v kategórii s názvom Grilovanie.

tipy-a-triky-pre-nezabudnutelnu-jarnu-grilovacku_cont_SK-teaser12-img