Štýlový a pohodlný záhradný nábytok

 

 

Vyberte si ten najlepší záhradný nábytok podľa vášho priestoru

 

Každý zrejme túžime po veľkej ploche za domom s trávnikom, bazénom a pohľadom na dokonale upravenú záhradu. Rôzne kvety, stromy či iná výsadba dokážu navodiť úžasný pocit. Čerešničkou na torte je štýlový a pohodlný záhradný nábytok, ktorý dotvára tú správnu atmosféru. Predstavte si, ako popíjate kávičku alebo čaj, čítate si obľúbenú knihu a vychutnávate si prvé hrejivé slnečné lúče. Skvelá predstava...

 

Jediným problémom je plocha za domom, keďže mnohí z nás bývajú v bytoch a namiesto veľkej terasy majú klasický balkón. Čo v takom prípade?  V dnešnom článku vám poradíte, ako si vybrať nový záhradný nábytok podľa priestoru, ktorým disponujete.

Záhradný nábytok - Sedacia súprava Las Vegas

Rozdelili sme to do troch častí. Dom so záhradou, byt s veľkou terasou a byt s tradičným balkónom či lodžiou. Záhradný nábytok by mal v prvom rade vyhovovať vašim potrebám. Na pamäti treba mať funkčnosť, pohodlie a možnú údržbu. Všetky tieto atribúty sme zohľadnili i my v našich odporúčaniach.

Záhradný nábytok pre dom so záhradou

Ak sa môžete pochváliť domom so záhradou, máte najmä počas jarných a letných dní vyhraté. Vo veľkom priestore sa dá vymyslieť naozaj čokoľvek. Dopriať si môžete veľké záhradné súpravy, kam sa pohodlne zmestí celá rodina alebo návšteva. Veríme, že zároveň bude tento záhradný nábytok využívaný i počas grilovania alebo vychutnávania si ľahkých obedov. Aj preto vám odporúčame pozrieť sa po záhradnom nábytku, ktorý má vyšší stôl. Vo veľkom priestore oveľa viac vynikne rohová súprava, ktorú môžete doplniť o hojdačku. 

Sedacia súprava Puerto Rico - štýlový záhradný nábytok

Priestor doplňte hravými závesnými kreslami, ktoré dodajú priestoru nádych luxusu. Zo skúsenosti vieme, že záujem o sedenie v týchto kreslách bude vo vašej rodine obrovský.

 

Toto kreslo viete navyše využívať celoročne. Počas chladnejších mesiacov sa stane originálnym doplnkom napríklad vo vašej obývačke.

Záhradný nábytok - závesné kreslo Sena

Záhradný nábytok pre byt s terasou

Po bytoch s terasou je obrovský dopyt. Nečudo. Ľudia, ktorí bývajú v mestách, chcú aspoň takto tráviť po práci čas vonku. Terasu možno využiť aj ako záhradku. Množstvo plodín je takých, ktoré sa dajú pohodlne pestovať v črepníkoch. Medzi ne patria napríklad cherry rajčiaky, paprika, jarná cibuľka alebo aj sladké jahody. Rozhodnutie, aký záhradný nábytok zvoliť pre bytovú terasu, sa odvíja od veľkosti daného priestoru.

 

Ak ale chcete z priestoru vyťažiť čo najviac, inšpirujte sa našou radou. My by sme zvolili menší nábytok, ktorý svojím dizajnom rozhodne zaujme.

Záhradný nábytok z umelého ratanu - sedacia súprava Jamaika

 

 

Tým, že zvolíte menšiu sedaciu súpravu, získate priestor na doplnkové zariadenie. Čo môže byť v prípade bytu s terasou lepšie, ako ležadlo? Vzhľadom k tomu, že iba v máloktorom meste sa dá ísť k jazeru a kúpaliská nemajú všetci v obľube, toto ležadlo bude pre vás neoceniteľné počas horúcich dní. Nezabudnite tiež na slnečníky či pavilóny, ktoré vám pokryjú útočisko v prípade, že sa budete chcieť schovať pred slnečnými lúčmi.

Záhradný nábytok - záhradná súprava Marco

Záhradný nábytok pre byt s balkónom/lodžiou

Pokiaľ je váš priestor malý, nezúfajte. Mať balkón alebo lodžiu je stále lepšie, ako nemať nič. Stačí pár rád a váš balkón sa okamžite zmení na vaše najobľúbenejšie miesto. Upustite od robustnejších konštrukcií. Opticky by až veľmi zaplnili priestor. Myslite na to, že v tomto prípade treba spojiť funkčnosť a jednoduchosť.

 

Zvoľte skôr jednoduchšie posedenie s menším stolíkom. Keď príde zima, môžete takýto nábytok zložiť a uschovať.

 

Doplňte k tomu tiež pestrofarebné vankúšiky, ktoré rozjasnia i zamračený deň. Práve rôznymi maličkosťami si viete vyčarovať zo svojho balkóna naozaj rozprávkové miesto. Podsedáky, exteriérové koberce a množstvo ďalších dekorácií nájdete u nás v kategórii záhradné doplnky a príslušenstvo.

Záhradný nábytok - Balkónová súprava Grace 1

Malý tip na záver: Ak máte lodžiu, využite i jej bočné steny. Tento priestor môžete zmeniť na vertikálnu záhradku plnú byliniek, či menších kvietkov.