stolicky-do-kazdej-miestnosti_cont_SK-uvodny-img

 

 

Stoličky do každej miestnosti

 

 

Pohodlie je to, čo sa nás spája s každým príjemným priestorom, naším domovom obzvlášť. S tým súvisí najmä pohodlné sedenie. Stolička patrí k neodmysliteľnej súčasti zariadenia našich bytov. Tento kúsok nábytku by mal byť do každej miestnosti vybraný najmä s ohľadom na účel. Inú si predsa vyberieme do nášho home office, a iný kúsok za jedálenský stôl. Stoličky v rôznych podobách sa vyskytujú aj v spálni napríklad pri kozmetickom stolíku. Nájsť ich môžeme i v kúpeľni ako odkladací priestor, či v predsieni.

 

Predstavte si, koľko stoličiek by ste si museli vybrať, aby bola každá iná a spĺňala to, čo po nej chcete. Aj vám sa vynára hrôzostrašná predstava? V dnešnom článku vám pomôžeme zorientovať sa v stoličkách podľa izieb. Pozor, niektoré sa dajú použiť i do viacerých miestností a môžu tak poslúžiť nielen svojou funkciou, ale aj ako pekný bytový doplnok, ktorý vás len tak neomrzí.

stolicky-do-kazdej-miestnosti_cont_SK-teaser2-img

Stoličky do jedálne

To, akú stoličku zvoliť do jedálne, nemusí tak úplne závisieť od štýlu, aký preferujete. Správne zvolená stolička sa môže stať jedinečným kúskom, ktorý ozvláštni priestor. Vychádzajme z toho, že máte obývaciu izbu spojenú s kuchyňou a s jedálňou. Pokiaľ vášmu interiéru dominujú zemité a neutrálne farby ako je biela, béžová, šedá či čierna, stoličky do jedálne by mali byť farebné. Farby patria k najhorúcejším trendom v interiéri a nezáleží na tom, či budú žlté, červené alebo modré. Farby môžete dokonca kombinovať a v prípade 4 stoličiek, môže byť jedna úplne inej farby ako tie ostatné. Ba čo viac, nielen že môže, priam sa to podľa najnovších trendov žiada!

 

V tvaroch je najžiadanejší model, ktorý sa mnohým podobá na „rybárske kreslo“. Môžu za to najmä nožičky, ktoré sú častokrát prekrížené. Upustite od plastu a zvoľte radšej také kúsky, ktoré sú látkové a mäkké. Jeden z najvýraznejších trendov sú zaoblené tvary, stoličky nevynímajúc. Cieľom oblých vecí je zjemniť moderné a často chladné priestory.

stolicky-do-kazdej-miestnosti_cont_SK-teaser4-img

To, čo sa ale vracia do módy sú jednoduché drevené stoličky. Svojou univerzálnosťou vyniknú v každom priestore. Drevo navyše dodá vašej domácnosti potrebnú útulnosť. Doplniť ich môžete peknými farebnými podsedákmi. Pre pocit luxusu zvoľte namiesto podsedákov kožušinu. Pre ešte väčší šmrnc, umiestnite na jednu stranu stola drevenú lavicu a na druhú stranu tieto jednoduché stoličky. Z vašej jedálne sa takmer okamžite stane ohnisko priestoru, kam si s radosťou zasadne celá rodina. Pozor ale v prípade návštevy. Keď sa usadia na kvalitné stoličky vo vašej jedálni, nebudú zrejme vedieť, kedy odísť :)

stolicky-do-kazdej-miestnosti_cont_SK-teaser6-img

Stoličky do spálne

Časy, kedy stolička patrila iba do jedálne sú dávno preč. Stolička v spálni môže slúžiť ako kúsok, na ktorý si položíte oblečenie, ktoré si chcete na ďalší deň obliecť. Vedľa postele môže stolička zároveň slúžiť ako náhrada nočného stolíka, kam si odložíte knihu či mobil. Vhodným výberom stoličky tiež doplníte kozmetický kútik, alebo skrátka na ňu iba odložíte prehoz z postele. Koniec koncov, na všetko z vyššie spomenutého vám stačí jedna a tá istá stolička. Aká by mala táto stolička do spálne byť?

 

Nižšia ako tá, ktorú si dáte do jedálne. Zároveň môže pôsobiť robustnejšie, čím by navodzovala dojem pohodlia.

stolicky-do-kazdej-miestnosti_cont_SK-teaser7-img
stolicky-do-kazdej-miestnosti_cont_SK-teaser8-img

Veľmi zaujímavo pôsobia takzvané patchworkové stoličky. Ide o látkovú stoličku, pričom daná látka pôsobí, akoby bola zošitá z viacerých kúskov. Výbornou voľbou bude i zamat, ktorý dodá spálni punc exkluzivity. O ňom sme vám písali minule v článku, v ktorom ste sa mohli dozvedieť, ako pôsobia jednotlivé textílie v interiéri. I v tomto prípade by sme upustili od plastu, ktorý by v spálni mohol pôsobiť príliš chladne a lacno.

Stolička v kúpeľni

Nezmysel? Ale kdeže! Ak vám to priestor umožňuje, umiestnite stoličku i do kúpeľne. Ide dokonca o jeden z najnovších trendov. Stolička tu slúži výhradne na odloženie vecí, ktoré si inak mnohí pokladajú na práčku alebo si ich iba zavesia na vešiak, či samolepiaci háčik na stenu. Tiež na stoličku môžete uložiť niekoľko uterákov, ktoré sa vám v prípade potreby zídu. A teraz pozor. V žiadnom prípade nezvoľte čalúnenú stoličku, ale stavte výhradne na plast, kov alebo drevo.

stolicky-do-kazdej-miestnosti_cont_SK-teaser10-img

Stolička v predsieni

Predsieň patrí k tomu prvému, čo pri vstupe uvidíte. Zároveň je to posledná miestnosť, v ktorej sa nachádzate pred opustením vášho bytu. Stolička v predsieni má slúžiť najmä na pohodlné obúvanie si topánok. Všetci ale vieme, že keď prídeme domov po náročnom dni, posledné čo chceme je upratať a uložiť si veci tam, kam patria. V tomto prípade vás tiež zachráni stolička, kam si môžete odložiť kabelku, tašku od notebooku alebo si tam prehodiť sveter. Nezabudnite si ich ale neskôr uložiť, pretože poriadok je predsa základom.

 

Stolička v predsieni by mala byť originálna a takmer okamžite by mala priťahovať zrak každého, kto vstúpi do predsiene. Aj v tomto prípade vám odporúčame staviť na kontrastné materiály a farby. Čo poviete na výber stoličiek do vašej predsiene z nášho e-shopu? Sú jedinečné, farebné a absolútne trendy!

stolicky-do-kazdej-miestnosti_cont_SK-teaser12-img