Ako si vybrať sedačku

 

 

6 tipov ako si vybrať sedačku: Toto preferujú Slováci!

 

Spojenie obývacej izby a kuchyne je trend, ktorý obľubujú nielen Slováci. Z tohto priestoru tak v našich domácnostiach vniklo ústredné miesto a srdce celého domova. Sú len dve veci, ktoré pri vstupe do takejto miestosti okamžite upútajú náš zrak – kuchynská linka a sedačka. V dnešnom článku sa zameriame práve na druhé menové a povieme vám, ako si vybrať správnu sedačku a aké sú možnosti pri jej plánovaní.

 

Väčšina zákazníkov si vyberá sedačku na základe rozmeru, ktorý potrebujú. Vybrať si tú správnu ale obnáša aj niekoľko ďalších atribútov, ako sú funkcia alebo materiál.

Rohová sedačka - Möbelix

Rozmer

Pri uvažovaní, akú veľkú sedaciu súpravu zvolíte, myslite na to, aby nebola príliš malá v prípade, že k vám prídu hostia a budete ich chcieť usadiť, ale zároveň aby nebola ani príliš veľká a mohli ste sa okolo nej hýbať. Obľúbenou verziou Slovákov je sedačka v tvare „L“.

 

Častokrát môžete v obchodoch naraziť na dva pojmy a to pohovka a sedačka. Rozdiel medzi nimi je iba vo veľkosti. Pohovky sú určené skôr do malých bytov, kde častokrát nahrádzajú aj posteľ. Pokiaľ si nie ste istý, ktorý rozmer je pre vašu domácnost ten pravý, obráťte sa na náš vyškolený personál. V našich predajniach vám so všetkým ochotne poradíme. Sedaciu súpravu si môžete naplánovať aj v iných rozmeroch ako tých, ktoré vidíte vystavené v predajni.

Základné funkcie

Má sedacia súprava slúžiť iba ako doplnok, alebo budete na nej tráviť veľa času? Má byť určená aj na spanie? Chcete, aby mala úložný priestor? To sú základné otázky, ktoré si pred kúpou musíte položiť. Pri tých najtrendovejších sedacích súpravách však už úložný priestor nenájdete.

Rozšírené funkcie sedačky

Doba pokročila a aj pri sedačkách je už štandardom, ak zákazník požaduje nastaviteľnosť hĺbky sedu, nastaviteľnosť podhlavníkov, odkladaciu plocha na poháre, zabudované USB nabíjanie alebo možnosť nastaviť si elektrickú relaxačnú funkciu.

Moderná sedacia súprava
Sedačka z rošírenými funkciami

Poťah

Rozhoduje nielen materiál a farba, ale aj odolnosť látky. Odolnosť látky sa udáva v počte otáčok/oterov. Výrobcovia látok testujú svoje výrobky na odolnosť voči oderu. V preklade to znamená, ako dlho dokáže látka odolávať vyšúchaniu, lesklým miestam, aké pevné sú jednotlivé vlákna, z ktorých je látka utkaná. Najčastejšie používanou metódou testovania odolnosti látok voči oderu je metóda Martindale. Tento test je meradlom „trvanlivosti“ tkaniny.

 

Pokiaľ máte malé deti, domácich miláčikov, alebo sa skrátka chcete „poistiť“, že vaša sedačka prežije bez poškodenia dlhú dobu, vyberte si sedaciu súpravu s umývateľným povrchom, t.j. s vodeodolnou látkou. V takom prípade ju môžete aj obliať kávou a sedačke sa nič nestane. Ak potrebujete vyčistiť vašu sedaciu súpravu, môžete sa inšpirovať radami starých materí, podľa ktorých je potrebné použiť detské mydlo s neutrálnym pH a čo najmenej vody, aby drevo vo vnútri sedačky nepracovalo. V našich predajniach nájdete na každý vami vybratý poťah aj špeciálne čistiace prostriedky.

 

Farba

Neviete sa rozhodnúť akú farbu zvoliť? Túto dilemu rieši takmer každý zákazník. Z našich štatistík vyplýva, že Slováci neradi experimentujú a nakoniec siahnu takmer vždy po sedačke v šedej či hnedej farbe. V našich predajniach máte možnosť vyskúšať si naplánovať, ako by vyzerala vami vybratá sedačka v iných farbách, ako sú vystavené. Medzi obľúbené farby patria aj horčicová, kráľovsky modrá či smaragdová. Nebojte sa farieb! Aj vďaka tomu bude váš priestor pôsobiť trendy a štýlovo.

Modrá sedačka - Möbelix

Doplnky

Pokiaľ vám to priestor dovoľuje a chcete ho ozvláštniť, skúste zvoliť k sedacej súprave aj jedno kreslo v odlišnej farbe ako je samotná sedačka. Ďalším variantom je aj taburet a netreba zabúdať ani na dekoračné vankúše, ktoré vašu sedačku krásne rozžiaria.

Farby v interiéri
Dekoračné vankúše na sedačku