sk-blog-obraz-z-machu-DIY-img

 


Obraz z machu DIY


Či už v nákupných centrách, v zasadacích miestnostiach alebo v obývačkách, machové steny alebo machové obrazy majú v súčasnosti vzostupný trend a používajú sa ako špeciálny dekoratívny prvok v mnohých vnútorných priestoroch. Okrem toho, že do interiéru prinášajú kúsok prírody, vyzerajú tiež naozaj fenomenálne.
Sýte farby, trojdimenzionálny hmatateľný efekt a skutočnosť, že sa s nimi veľmi ľahko zaobchádza, hovoria jasne v prospech machových stien a obrazov.
Aj ja som bola okamžite očarená a začala machy hľadať a nakupovať. Používať by sa mal určite konzervovaný mach, pretože sa ľahko udržiava a zachováva svoju farbu a konzistenciu. Zvlášť vhodný je islandský mach, ktorý nájdete v záhradnych centrách či v špecializovaných obchodoch.
Ak chcete, môžete tiež použiť vlastný mach prinesený z lesa a zakonzervovať ho pomocou glycerínu. Aj ja som to skúšala, no musím sa priznať, že mi to veľmi nešlo.


Takže začíname!


Čo budete potrebovať na machový obraz:


✓rám obrazu (môžete tiež použiť aj staré hodiny ako ja, podnos alebo niečo podobné)

✓niekoľko balíkov machu (islandský mach, bežný mach, dôležité je, aby bol už zakonzervovaný)

✓umelé paprade, na vylepšenie obrazu (podľa ľubovôle)

✓horúce lepidlo (veľa lepidla alebo silikónu)

✓kliešte


 

sk-blog-obraz-z-machu-DIY-img1

 

Postup pri výrobe machového obrazu:


Či už máte malý biely rám, čierny veľký, okrúhly alebo štvorcový, rám z obrazu, podnos alebo nástenné hodiny, ako formu pre obraz z machu možno použiť čokoľvek, čo sa vám páči. Ja som chcela vytvoriť okrúhly obraz, preto som použila okrúhle nástenné hodiny.


 

sk-blog-obraz-z-machu-DIY-img2

 


Vezmeme náradie a môžeme začať našu tvorivú prácu s lepením machu. Podľa toho ako chcete, aby váš mach vyzeral, homogénny v zelenom tóne, alebo ako som odpozorovala inde, v rôznych zelených odtieňoch - dovolené je všetko, čo sa vám páči.


 

sk-blog-obraz-z-machu-DIY-img3

 


Postupne lepte mach kus po kuse pomocou horúceho lepidla na obraz. Ak ste si navrhli konkrétny vzor, ​​je najlepšie ho najprv priložiť na plochu, a až potom začať postupne lepiť. Pre oživenie som do obrazu pridala paprade (umelé). Ale ani tu sa fantázii medze nekladú.


 

sk-blog-obraz-z-machu-DIY-img4

 


V kancelárií sa miesto našlo rýchlo, takže práca je odteraz oveľa príjemnejšia!


Vyskúšajte to!


 

p/moebelix-klieste-1100930moemax-008802001602 Mia Mia Mia