sk-lucerny-s-rastlinami-diy-img

 


Lucerny s rastlinami DIY


Lucerny sú skutočne všestranným pomocníkom a doplnkom v interiéri, ale aj vonku na záhrade či terase. V chladnom období nám dodávajú čarovný pocit tepla so sviečkami, na jar a v lete zase útulnú atmosféru s led svetlami alebo aj čerstvými rastlinami a bylinkami.

Krhla s rozprávkovými svetlami z minulého týždňa bol len začiatok výzdoby môjho balkóna, on ale potrebuje viac! Viac rastlín a viac rozprávkových svetiel!  Oba tieto prvky som spojila do jednej veľkej lucerny, skutočného deko snu! 


Čo všetko budeme potrebovať pre výrobu takéhoto lampáša s rastlinami a svetielkami:


✓svetelnú reťaz, vianočné osvetlenie

✓horúce lepidlo, príp. silikón

✓samolepiace zapínanie na suchý zips

✓rastliny (sukulenty, kaktusy, orchidey), mach , kôru, naplavené drevo (vysušené), konáre

✓dekoračné kamene a piesok

✓príp. nejakú zeminu


 

sk-lucerny-s-rastlinami-diy-img1

 

sk-lucerny-s-rastlinami-diy-img3

 

A takto som postupovala:

 

Aby pri neskoršom otváraní dvierok lucerny pri polievaní rastlín nevypadávala von zemina a mach, nainštalovala som ako bariéru trochu väčší kus kôry (viď obrázok). Aby som mala vnútri všetko dobre upevnené a utesnené, použila som na spodok lucerny a vnútorné hrany tesniaci silikón a lepidlo.

 

Potom som začala so zdobením lucerny. Rozhodla som sa pre skromné rastliny, ktoré nepotrebujú veľa vody. Je potrebné vyhnúť sa prílišnému zavlažovaniu. Z tohto dôvodu je vhodná viacvrstvová štruktúra zeminy, kameňov a piesku (viac informácií v blogu „Rastlinné terárium“).

 

sk-lucerny-s-rastlinami-diy-img4

 

Keď máme rastliny umiestnené vnútri v lucerne, môžeme ju ešte vyzdobiť nejakými kameňmi, pieskom alebo machom.

Potom je potrebné nájsť vhodné miesto pre rozprávkové svetlá. Svetelnú reťaz som omotala okolo naplaveného dreva, ktoré som vložila do lucerny. Koniec reťaze som upevnila k stropu lucerny.​

 

sk-lucerny-s-rastlinami-diy-img5

 

 

 

Spínač s batériou som upevnila k vnútornej strane veka pomocou samolepiaceho zapínania na suchý zips. Takže môžem jednoducho svetlá kedykoľvek vypnúť, alebo vymeniť baterku.

Keď je všetko upevnené a prilepené, náš lampáš s rastlinami a svetielkami je už pripravený na použitie a skrášlenie priestoru.

Ako sa vám páči?

 

 

Vyskúšajte to!

 

sk-lucerny-s-rastlinami-diy-img7 Mia Mia Mia