luxusná biela kuchyňa s ostrovčekom

Čistota a vzdušnosť bielej kuchyne vytvorí skutočné srdce vášho domova

Biela pre vašu kuchyňu snov

Od rustikálnej, cez elegantnú, provensálsku až po ultra modernú a luxusnú kuchyňu. Každá z nich môže byť biela kuchyňa. Chameleón, ktorý pôsobí čisto, vzdušne a pokojne.

Častokrát predstierame obdiv k trendovej námorníckej modrej či k lesklej čiernej. Keď príde na výber kuchyne pre seba, vyhráva neutrálna biela. Či jedna z najobľúbenejších, nadčasová alebo trendy - stále je reč o bielej kuchyni vašich snov, ktorá sa stane srdcom vášho domova.

Pre každý štýl kuchyne je biela dokonalá

Pri bielej kuchyni si môžete dovoliť spájať prvky z viacerých štýlov - rustikálneho alebo moderného, minimalistického alebo maximalistického, vintage alebo súčasného.

Máte malú kuchyňu? Biele tóny sú ideálne pre menšie, kompaktnejšie kuchyne, lebo pomáhajú udržiavať priestor vzdušný a priestranejší.

VEDELI STE, ŽE ...

Biele kuchyne začali získavať na skutočnej popularite v 50. a 60. rokoch 20. storočia a predstavovali spôsob, ako vytvoriť v kuchyni moderný vzhľad.

Kombinujte rôzne odtiene a textúry bielej

Nechcete sa rozlúčiť s bielou farbou v celej vašej kuchyni? Zaručeným spôsobom, ako to urobíte, je vrstvenie a kombinácia rôznych odtieňov bielej a použitie rôznych textúr a materiálov v bielej farbe.

Teplú či studenú atmosféru kuchyne docielite výberom vhodného odtieňa - od krémovo-hnedej, cez popolavo-sivú až po perleťovo modré odlesky.

Inou možnosťou je striedanie materiálov a štruktúr: podlahy z lešteného betónu, steny ako mozaiky, pracovné dosky z bieleho mramoru. Na prvý pohľad všetko biele, no váš hmat vám napovie niečo iné.

Matná alebo vysoko lesklá biela kuchyňa - to je otázka

Pre zástancov tradičných kuchýň sa určite hodí viac matná úprava povrchov kuchynskej linky, ale pri dobrej voľbe dizajnu dostane i moderný vzhľad.

Lesklé biele kuchyne pomáhajú navodiť svetlý a otvorený priestor, pričom kuchyňa bude pôsobiť oveľa väčšia a ľahšia.

Univerzálnosť bielej sa hodí k akejkoľvek povrchovej úprave a všetko je vec vašich osobných preferencií a obrazu vysnívanej bielej kuchyne.
biela kuchynská linka s drevom
Rada odborníka
Rôzne farby prinesú rozmanitosť
Vysoký kontrast dosiahnete jasne červenými, žltými alebo oranžovými akcentmi. Ak pridáte k čiernej a bielej zelenú, dostanete prirodzený vzhľad. Zjemnenie dosiahnete pastelovými odtieňmi modrej alebo ružovej.
Möbelix poradca

Zútulnite čisté línie biele kuchyne

Klasika, nadčasovosť a čistota sú devízami bielej kuchyne. S rafinovanou kombináciou kuchynských textílií, dekorácií a nábytku vnesiete do vašej kuchyne viac útulnosti a tepla:

Často sa pýtate

Ako ovplyvňuje atmosféru bielej kuchyne osvetlenie?

Typ, odtieň a kvalita osvetlenia v bielej kuchyni majú veľký vplyv na to, či bude pôsobiť teplejšie alebo chladnejšie. Ostré a chladné svetlo potlačíte teplými LED svetlami alebo použitím viacerých rôznych svetelných zdrojov.

Hodí sa do bielej kuchyne drevená pracovná doska?

Do bielej kuchyne sa bežne pridávajú prírodné prvky. Pracovné dosky z dreva sú zaručene jednou z najlepších možností, ako dodať bielej kuchyni teplo a zjemniť celkový vzhľad kuchyne. Ideálne pôsobia v štýle vidieckej kuchyne a zaujímavo v modernej kuchyni.

Je čierno biela kuchyňa zastaraná?

Čiernobiele kuchyne sú nadčasovou klasikou, ktorá nikdy skutočne nevyjde z módy. Nie je to len o výbere farieb, ale aj kombinácii kuchynskej linky, spotrebičov a doplnkov.

Odkazy na podobné inšpirácie:

Ak sa vám páči biela domácnosť, určite si pozrite aj ďalšie naše inšpirácie:
Zdroj foto: Möbelix, Depositphotos