Ako využiť prútené koše v interiéri

 

 

Ako využiť prútené koše v interiéri

 

Koše slúžili kedysi najmä ako nádoba na zber úrody zo záhrady, či na uskladnenie potravín v pivnici. Zdá sa, že týmto časom už nadobro odzvonilo. Napriek tomu sa prútené koše hlásia o slovo viac, ako kedykoľvek predtým, a to práve v interiérovom dizajne!

 

Medzi jeden z najvýraznejších trendov uplynulých mesiacov patrí zakomponovanie pletených a prútených košov do domácnosti. Azda najväčším dôvodom, ktorý hrá v prospech týchto košov, je ich funkčnosť a všestrannosť. Okrem toho ide o originálny doplnok, ktorý sa prekvapivo hodí takmer do každého štýlu v bývaní. Dôležité ale je, aby išlo o jednofarebné prírodné koše. Pozrite sa, ako originálne sa dajú využiť v interiéri.

Praktický doplnok do kúpeľne

Stále sa vám nedarí nájsť ten správny kôš na bielizeň? Dôvodov môže byť niekoľko. Rozmery, farebnosť, materiál... Prútený kôš sa hodí do každej kúpeľne bez ohľadu na to, či ide o minimalistickú čiernu, čistú bielu alebo trendy pastelovú kúpeľňu. Okrem toho, v menšom prevedení sa koše hodia aj ako doplnok na poličky či umývadlo, do ktorých môžete uložit svoje kozmetické prípravky. Už žiadny neporiadok, ale pekne zorganizované a roztriedené krémy. Zaujímavou, ale nanajvýš originálnou alternatívou je aj uloženie toaletného papiera do nižšieho prúteného košíka.

Prútený kôš na kozmetiku

Prútený kôš ako kvetináč

Určite nám dáte za pravdu, ak povieme, že priestor, v ktorom je čo najmenej „zbytočných“ predmetov, pôsobí oveľa príjemnejšie. Medzi takéto predmety môžu patriť napríklad časopisy, deky, ale kľudne aj ďalšie dekoračné vankúše. V tom prípade nie je nič lepšie ako tieto predmety vložiť do prúteného koša. Budete ich mať vždy po ruke a zároveň bude priestor pôsobiť upratanejšie a vzdušnejšie. Šmrnc celej miestnosti dodajú väčšie zelené kvetiny, pričom prútený kôš môže slúžiť ako vonkajší ozdobný kvetináč.

Prútené koše - doplnok, ktorý priestoru dodá šmrnc

Odkladací priestor do predsiene

Predsieň je miestnosťou, na ktorú sa pri zariaďovaní častokrát zabúda. A to je obrovská chyba! Práve pekná predsieň robí prvý dojem z celého príbytku. Prútené koše sa výborne hodia aj do tejto miestnosti. Využiť ich môžete ako odkladací priestor na papuče, zložené dáždniky a v menšom prevedení aj ako odkladací priestor na kľúče.

Prútený kôš ako odkladací priestor na papuče

Organizér na potraviny

Dokážete si predstaviť, ako už teraz prútené koše vytvárajú útulnú atmosféru? Tým, že sú umiestnené v každej miestnosti, prepájajú celý priestor do jedného celku. Báť sa ich netreba ani v kuchyni. Môžu slúžiť na uloženie korenín, drobných potravín ako je cibuľa alebo cesnak, a využiť sa dajú aj ako úložný priestor na kuchárske knihy. Ak máte chuť na zmenu, pripevnite tieto koše na stenu. Vďaka tomu získa vaša kuchyňa originálny vzhľad a všetko bude mať svoje miesto.

Prútené koše na úschovu potravín

Úložný priestor navyše do vašej spálne

Či už ide o spálňu, detskú alebo hosťovskú izbu, aj tu sa výborne hodia prútené koše. Ich využitie je maximálne všestranné. Od uloženia dekoračných vankúšov alebo prikrývky, po roztriedenie ponožiek v šatníku. Pokiaľ nemáte vstavané skrine, väčšie prútené koše môžete umiestniť na skriňu a vložiť do nich všetko, čo (ne)potrebujete. To isté platí aj v prípade detskej izby. Do prútených košov viete dať lego, veci na kreslenie aj pomôcky do školy.

Prútené koše - dizajnový doplnok do každej spálne

A prečo práve prútené koše?

Prútené koše sú naozaj všestranným doplnkom. Ide o výrazný prvok, napriek tomu však nepôsobia rušivo. Hodia sa do priestoru zariadeného v minimalistickom, vintage, ale aj glamour štýle. Domácnosti vdýchnu príjemnú, hrejivú a útulnú atmosféru. Ich neposledným plusom je ľahká údržba a nadčasový dizajn.

Prútené koše - praktické a nadčasové

Prezrite si viac inšpirácií na organizovanie domácnosti.