Stropné osvetlenie

accessibility.listing.screenReader.filterbar

83 výrobok/výrobky

83 výrobok/výrobky
Zobrazuje sa 60 z 83 výrobkov

Stropné osvetlenie

Základom každej miestnosti je kvalitné osvetlenie, ktoré cez deň skrášli miestnosť a vo večerných hodinách poskytne potrebné svetlo. V súčasnosti sa na trhu nachádza veľké množstvo osvetlenia. Okrem stojacich alebo stolových lámp si môžete vybrať aj z moderných lustrov alebo bodových svetiel. Aké stropné osvetlenie je pre váš interiér to najlepšie? Prezrite si ponuku Möbelix.sk a inšpirujte sa jednotlivými možnosťami.
okrúhle LED stropné svietidlo s fukciou stmievania

Stropné osvetlenie ako základ

V interiéroch sa nachádza niekoľko typov osvetlenia. Delia sa na hlavné a doplnkové. Do skupiny doplnkových patria stojace a stolové lampy, LED pásiky a ďalšie menšie alternatívy. Ich úlohou je osvetliť len určitú časť, nie celú miestnosť. Druhým typom je hlavné osvetlenie, do ktorého patria lustre a stropné svietidlá. Nachádzajú sa na strope a slúžia na osvetlenie celej miestnosti. Navodzujú atmosféru, priťahujú pozornosť a vedia interiér opticky zväčšiť. Na výber máte viacero typov, no okrem samotného prevedenia musíte myslieť aj na silu samotnej žiarovky. Platí, že čím je silnejšia, tým jasnejšie svetlo vám dokáže poskytnúť. Do veľkých interiérov odporúčame skombinovať niekoľko stropných osvetlení v rovnakom dizajne. Vytvoríte tak moderný interiér a pekný jednoliaty celok. 

Minimalistické prevedenie, ktoré nezaberie miesto

Stropné osvetlenie má desiatky prevedení, vďaka čomu si na svoje príde úplne každý. Do menších bytov a domov, kde nie je veľa miesta, vyberajte minimalistické kúsky, ktoré nebudú zasahovať do priestoru a vedia splynúť s okolím. Postarajú sa o vzdušný priestor a vyhnete sa pomocou nich chaosu a ťaživému pocitu. Zaujímavo vyzerá aj štvorcové svietidlo pripomínajúce svetelný panel alebo oblý model, ktorý nie je taký ostrý a na strope dokáže zaniknúť. Niektoré minimalistické prevedenia majú aj asymetrický tvar alebo kombinujú viacero farieb či materiálov. Výber tak závisí od toho, či chcete niečo, čo sa v miestnosti stratí, alebo hľadáte výrazný doplnok interiéru.

Masívne osvetlenie lákajúce pohľady

Presným opakom minimalistických osvetlení sú masívne svietidlá. Takéto modely zvyčajne zasahujú do priestoru a vedia ho vo veľkom ovplyvniť. Spravidla sú závesného typu, takže si ich všimne úplne každý hneď po tom, ako vojde do miestnosti. Aj v tejto kategórií však viete nájsť jednoduchšie kúsky, ktoré sa pomerne ľahko zladia s celkom. Klasikou sú visiace žiarovky alebo industriálny kovový luster v čiernej farbe. Niektoré svietidlá majú aj doplnkové vlastnosti, ako napríklad menenie farebnej teploty. Keď teda chcete pracovať, môžete si vybrať skôr chladnejší a ostrejší tón. Keď ale túžite po intímnej atmosfére, svetlo môžete stlmiť.
dizajnové LED stropné svietidlo
Tip od predajcu
Svietidlá s tienidlom
Ak chcete radšej tlmené svetlo, zvoľte svietidlo s tienidlom. Niektoré prevedenia majú aj zaujímavé vyrezávané modely, ktoré sa vo večerných hodinách starajú o peknú hru tieňov.
Möbelix poradca

Dizajnové stropné svietidlá pre každý štýl

Nehľadiac na štýl vašej domácnosti, ponuka stropných svietidiel od Möbelix.sk rozhodne splní vaše očakávania. Vyberajte si z pohodlia domova na e-shope alebo v jednej z kamenných predajní a urobte si radosť.