Vianočný stromček na stenu

 Vianočný stromček na stenu


Aké by to boli Vianoce bez vianočného stromčeka? Ja si to síce neviem ani predstaviť, ale nie každý má možnosť priniesť si stromček do príbytku. Buď z dôvodov nedostatku miesta, ale aj kvôli domácim zvieratkám, ktoré by ho nenechali chvíľku na pokoji. Stromček ale môžeme zavesiť aj na stenu, však? Dnes Vám preto ukážem ako si jeden taký vyrobiť.


Čo všetko budeme potrebovať na výrobu stromčeka:


✓ 10 – 15 drevených palíc v rôznych veľkostiach

✓ povraz alebo priadzu

✓ niekoľko ihličnatých vetvičiek

✓ záhradnícke nožnice

✓ horúcu lepiacu pištoľ

✓ tenký drôt

ozdoby na vianočný stromček


 

Vianočný stromček na stenu

 


Postup výroby nástenného vianočného stromčeka:


Najprv si zoradíme drevené palice podľa veľkosti do tvaru stromčeka, prípadne ich pomocou nožníc do požadovaných veľkostí upravíme. Rozostupy medzi jednotlivými konármi necháme 4 až 7 cm.


 

Vianočný stromček na stenu

 


Prichystáme si motúz s dĺžkou asi 3 metre, preložíme ho na polovicu, a jednotlivé palice začneme medzi sebou od spodného konca stromu na jednej strane zväzovať. Odporúčam urobiť uzol pred aj za každým drievkom, aby žiadna časť nevykĺzla. To isté potom urobíme na druhej strane stromu. Oba konce priadze sa na vrchu stromčeka spoja, a ponechá sa uzol na zavesenie.


 

Vianočný stromček na stenu

 


Kostru stromčeka už máme hotovú, teraz príde na rad zdobenie podľa vlastnej fantázie a štýlu. Jednotlivé ozdoby pripevníme pomocou tenkého drôtu. Aby nechýbala ani zeleň, pomocou lepiacej pištole alebo drôtu pripevníme na strom zelenú čečinu. Máte tento rok veľa darčekov a chcete, aby sa všetky zmestili pod stromček? Zaveste ho o niečo vyššie.


Veľa zábavy pri tvorbe vlastného vianočného stromčeka!