sk-blog-upcycling-kvetinac-z-tetra-packu-diy-img

 


Upcycling kvetináč z Tetra Packu DIY


Ak ste zjedli plechovku fazule a zostala prázdna, vypili fľašu vína alebo vám po uvarení pudingu zostal obal Tetra Packu z mlieka, nemusíte obal vyhodiť. Tieto obaly môžu byť skvelými pomocníkmi ako napríklad držiak na príbory z plechoviek, svietidlo zo sklenenej fľaše alebo si vyrobte roztomilý kvetináč z prázdneho kartónu na mlieko. Aké ľahké to je, vám ukážem dnes.


Čo budeme potrebovať na roztomilé kvetináče z Tetra Packu:


 • prázdne a umyté Tetra Pack balenia
 • nožnice, prípadne kliešte
 • štetce a farby (akrylové alebo akvarely)
 • priadza alebo stuha na ozdobenie
 • drevené kuchynské potreby
 • prípadne umelé rastliny na dekoráciu
 • malé črepníkové rastliny
 •  

  sk-blog-upcycling-kvetinac-z-tetra-packu-diy-img1

   

  A takto si kvetináče vyrobíme:


  Najprv odrežte alebo odstrihnite horných 10 - 15 cm obalu na mlieko a umyte ho saponátom. Potom opatrne poodlepte tenkú vonkajšiu papierovo-plastovú vrstvu a pomaly strhnite.

   

  sk-blog-upcycling-kvetinac-z-tetra-packu-diy-img2

   

  Teraz musí byť obal pekný a mäkký. Krčte ho, otáčajte a stláčajte čo najsilnejšie, až kým nezmäkne. Potom okraj preložte 2-3 krát. Vezmite štetec a farby a podľa chuti si pomaľujte obal vzormi, bodkami alebo štetcom napíšte nejaké pekné príslovie či milý citát. Fantázii sa medze nekladú.

   

  sk-blog-upcycling-kvetinac-z-tetra-packu-diy-img3

   


  Vezmite zopár kuchynských pomôcok vyrobených z dreva a natrite ich rovnakou farbou ako obal. Priviažte ich ku kartónu niťou a z obalu na mlieko sa rázom stane malý kvetináč, ktorý upúta nejedno oko.

   

  sk-blog-upcycling-kvetinac-z-tetra-packu-diy-img5

   

  Či už pre seba na váš okenný parapet alebo ako darček pre kamarátku, je tento originálny kvetináč roztomilým doplnkom. Tento obal od mlieka však dokážete pretvoriť viacerými spôsobmi. Dá sa z neho totiž spraviť aj mini kvetináč, držiak na písacie potreby, skladací pohár na zubnú kefku na cesty, kvetináče na bylinky do kuchyne a mnoho ďalších vychytávok. Čo z nich vyrobíte vy?


  Veľa zábavy pri Upcyclingu!  


  Tak to skúste!

  sk-blog-upcycling-kvetinac-z-tetra-packu-diy-img6

   

  sk-blog-upcycling-kvetinac-z-tetra-packu-diy-img7 “Mia" “Mia" “Mia"