musli-tycinky_uvodny-img

 


Recept na nepečené müsli tyčinky


Mnohí z nás to poznajú – nemáme čas (alebo si nevieme urobiť čas) na raňajky! Ak je to tak, vezmite si ich so sebou na cestu do práce alebo do školy! Mám pre vás rýchly recept na cereálne tyčinky bez pečenia, ktoré si zvládnete pripraviť ľahko aj sami.


Tak určite, nejaké müsli tyčinky si môžete nakúpiť aj v supermarketech, ale nikdy neviete, čo skutočne obsahujú. Okrem prebytku cukru sú v nich často rôzne nevhodné oleje a zvýrazňovače chutí.


Ale teraz späť k domácej výrobe…


Čo budeme potrebovať na prípravu domácich müsli tyčiniek:


✓ pufované proso, quinou alebo amarant
✓ ½ šálky sušených čučoriedok
✓ ½ šálky sušených brusníc
✓ ½ šálky hrozienok
✓ ½ šálky kokosových hoblín
✓ ½ šálky konopných semien
✓ ½ šálky chia semien
✓ ½ šálky slnečnicových semien
✓ ½ šálky tekvicových semien
✓ ½ šálky arašidového masla
✓ ½ šálky medu
✓ ¼ šálky trstinového cukru
✓ 4 lyžičky masla

 

musli-tycinky_ingrediencie_img

 

Postup prípravy:


Arašidové maslo vložíme do hrnca spolu s maslom, medom a trstinovým cukrom. Za stáleho miešania všetko pomaly ohrievame (zmes sa nesmie začať variť, mohla by nám prihorieť). Medzitým vložte všetky „suché“ prísady do veľkej misky.

 

musli-tycinky_postup-img

 

Keď je masa z arašidového masla a ostatných ingrediencií v hrnci mäkká a cukor roztavený, pridáme ju do misy so suchými prísadami. Všetko dobre premiešame, aby vznikla kompaktná masa. Potom zmes nalejeme do plechu na pečenie (25 x 25 cm), ktorý predtým potrieme malým množstvom masla. Necháme odstáť, kým nám „cesto“ nevychladne. Po stuhnutí vyberieme z formy a rozrežeme na jednotlivé tyčinky.


A raňajky sú pripravené!

 

musli-tycinky_postup_img2

 

Vyskúšajte to!