kose-do-detskej_uvodny-img_SK

 

 

Praktické a roztomilé koše do detskej izby

 

V detskej izbe sa zvyčajne nachádza veľa pestrofarebných hračiek, ktoré sú v tom lepšom prípade aj úhľadne uložené. Aby to tak zostalo, môžete použiť nielen klasické úložné škatule, ale i koše.


Najmä v detskej izbe musia byť úložné doplnky praktické, robustné a bezpečné na používanie. Okrem toho by však mali mať hravý dizajn vhodný pre deti. Dnes vám ukážem, jako si z „bežných“ úložných košov vytvoriť skutočný pútavý doplnok do detskej izby.

Čo budeme potrebovať:

  • Koše (v rozličných veľkostiach a tvaroch)
  • Lepiacu pištoľ a nožničky
  • Umelé kvety
  • Dekoračný filc (plsť) v rôznych farbách
  • Brmbolce z vlny
kose-do-detskej_pomocky_SK

A takto som si koše vyzdobila:

V závislosti od toho, či sa jedná o detskú izbu pre chlapca alebo dievča, môžete samozrejme namiesto umelých kvetov v ružovej farbe použiť napríklad perie v modrej farbe. Alebo si môžete pripraviť koše s rôznymi motívmi zvierat. Tu sa, ako vždy, nekladú medze kreativite ani vlastnému vkusu.


Prvý kôš bol na spodnej polovici vyzdobený flitrami. Zbytok zdobenia mi bol okamžite jasný – chýbal tomu ešte kvetinový veniec, očká a noštek v tvare srdiečka. Na to som si z umelých kvetov odrezala vrchy a následne ich pomocou horúceho lepidla pripevnila na okraj koša.

kose-do-detskej_postup1_SK
kose-do-detskej_postup2_SK
Očká a noštek som si vystrihla z plsti a takisto ich pripevnila lepiacov pištoľou na kôš.
kose-do-detskej_postup3_SK
Z druhého koša som si vytvorila milú mačičku. Z plsti som si vystrihla oči, nos a fúzy a všetko som pripevnila lepiacov pištoľou. Na ušká je dobré použiť pevnejšiu plsť alebo pridať vrstvu kartónu. Pripevnite ich na okraj koša z vnútornej strany a naša mačička z koša je skoro hotová.
kose-do-detskej_postup4_SK
kose-do-detskej_postup5_SK

Pretože brmbolcov nie je podľa môjho názoru nikdy dosť, nejaké som pripevnila aj na okraj koša (návod na to, ako si brmbolce vyrobiť rýchlo a ľahko, nájdete tu).

 

Z tretieho koša som si ešte vyrobila medvedíka.

S takými úložnými košmi je nielen hra, ale aj upratovanie zábava!

Vyskúšajte to!