sk-blog-pikantna-sendvicova-torta-img

 


Pikantná sendvičová torta


Zvlášť v lete nemusíme v jedálničku uprednostňovať pečené bravčové mäso alebo rezeň s hranolkami. V tomto období preferujeme viac ľahšie jedlá s čerstvou zeleninou alebo ovocím. Pikantná sendvičová torta je skvelý nápad! V závislosti od vašej chuti si ju môžete pripraviť so zeleninou a šunkou, salámou alebo dokonca lososom.


Čo budeme potrebovať na prípravu pikantnej sendvičovej torty:


✓ asi 20 plátkov toastového chleba (ja som použila celozrnný)

✓ 150 – 200 g šunky

✓ 150 g strúhaného syra

✓ 200 g bylinkového taveného smotanového syra

✓ zeleninu (uhorky, paradajky, reďkovky…)

✓ 2 varené vajcia

✓ pažítku, petržlenovú vňať alebo bazalku

✓ horčicu

✓ 200 g smotanového syra

✓ formu na tortu


 

sk-blog-pikantna-sendvicova-torta-img1

 

Príprava sendvičovej torty:

 

Najprv si pripravíme zeleninu. Dôkladne ju umyjeme a nakrájame na plátky alebo malé kocky. Šunku možno použiť neskôr v celých plátkoch. Ak máte suchú salámu alebo klobásu, odporúča sa tiež nakrájať na malé kocky. Z toastového chleba odkrojíme kôrku (tip: nevyhadzujte ju, usušte a časom môžete použiť do polievky), a potom môžeme už začať s prípravou koláča.

 

 

sk-blog-pikantna-sendvicova-torta-img2

 


Toasty narežeme podľa potreby a naukladáme do stredne veľkej formy na tortu s patentným uzáverom. Polovicu bylinkového taveného syra rozotrieme na toasty. Potom urobíme vrstvu s plátkami uhoriek, paradajok alebo reďkoviek, pridáme plátky šunky, strúhaný syr a trochu horčice. Nasleduje ďalšia vrstva toastu, ktorú opäť natrieme bylinkovým smotanovým syrom, pridáme zeleninu, vajíčka a syr. Proces opakujeme až do úplného naplnenia formy, na ktorej vrchu bude vrstva toastov.


 

sk-blog-pikantna-sendvicova-torta-img3

 


Zakryjeme fóliou a vložíme do chladničky asi na 2 hodiny. Medzitým si nakrájame pažítku do požadovanej dĺžky a vymiešame smotanový syr do krémovej konzistencie. Pomocou pružiny na boku vyberieme tortu z formy. Po obvode a vrchu rozotrieme smotanovým syrom a ozdobíme pažítkou a zeleninou. A chutná torta je pripravená!


 

sk-blog-pikantna-sendvicova-torta-img4

 


Chutí naozaj skvele a navyše vyzerá výborne! Skvelý nápad na oslavy, záhradné párty či pikniky.


 

sk-blog-pikantna-sendvicova-torta-img5

 


Vyskúšajte to!