sk-blog-kvetinove-zrkadlo-s-osvetlenim-DIY-img

 


Kvetinové zrkadlo s osvetlením DIY


Každý z nás si chce na Deň matiek uctiť a poďakovať sa svojej mamičke. Okrem klasických raňajok s pekne prestretým stolom, či pozvaním na obed alebo večeru ju chceme aj niečím malým obdarovať. Kvety a rozprávkové svetlá sú určite dobrou voľbou, ich spojením s pekným zrkadlom si dnes vytvoríme štýlové hollywoodske zrkadlo, ktoré bude ideálnym darčekom pre túto príležitosť.


Čo budeme potrebovať na výrobu kvetinového zrkadla s osvetlením


✓zrkadlo s rámom (ja som použila rozmer 60 x 80 cm

✓umelé kvety

✓taviacu pištoľ s horúcim lepidlom

✓svetelnú reťaz

✓nožnice a kliešte

✓zošívačku alebo priehľadnú lepiacu pásku


 

sk-blog-kvetinove-zrkadlo-s-osvetlenim-DIY-img1

 

Postup výroby:


V podstate existuje niekoľko variantov postupov výroby takýchto kvetinových zrkadiel s osvetlením, ja som sa rozhodla pre veľmi jednoduchú a rýchlu verziu. Spočiatku som chcela do rámu zrkadla navŕtať otvory pre svetlá, nakoniec som sa rozhodla pripevniť svetelnú reťaz na rám pomocou tavnej pištole a horúceho lepidla.


 

sk-blog-kvetinove-zrkadlo-s-osvetlenim-DIY-img2

 

Predtým, než začneme, je dôležité všetko dobre vymerať. Na mnou zvolené zrkadlo som potrebovala použiť dve svetelné reťaze Schnurli. Žiarovky som rovnomerne prilepila k rámu zrkadla (pri tejto manipulácii nezapájajte do elektriky). Kábely medzi svetlami som pripevnila k rámu zošívačkou, ale môžete použiť aj kúsky lepiacej pásky.


 

sk-blog-kvetinove-zrkadlo-s-osvetlenim-DIY-img3

 

Ak sú svetlá dostatočne upevnené, príde na rad výzdoba z umelých kvetov. Či už sa budete prikláňať k obľúbeným kvetinám alebo farbe vašej mamy, alebo zvolíte kvety podľa špecifického farebného konceptu, to už je na každom z vás.


 

sk-blog-kvetinove-zrkadlo-s-osvetlenim-DIY-img4

 

Na záver som sa uistila, či niekde pod kvetinami nepresvitá pôvodný rám a či všetko dobre drží. Potom už ostáva len čakať na Deň matiek!


No nebol by to skvelý darček pre každú mamu?


Vyskúšajte to!


 

sk-blog-kvetinove-zrkadlo-s-osvetlenim-DIY-img5 Mia Mia Mia