sk-blog-kvetinova-lampa-DIY-img

 Kvetinová lampa DIY


Pre všetkých fanúšikov kvetov, mám dnes skvelý nápad. Ako už vieme, kvety alebo rastliny sú dobré nielen vo váze, ale napr. aj v kvetinovom ráme ako obraz na stenu alebo vo vertikálnej záhrade. Dnes ich necháme pre zmenu visieť zo stropu a vytvoríme si krásnu kvetinovú lampu, ale môže to byť aj kvetinový veniec (pokiaľ nechcete používať závesnú kvetinovú lampu).


Čo všetko budeme potrebovať na výrobu:


✓ jednoduchú konštrukciu lampy (alebo veniec)

✓ dekoračné vetvičky a umelé kvety

✓ lepiacu pištol alebo lepidlo

✓ motúz

✓ nožnice

✓ žiarovku a príp. ešte led svetielka


 

sk-blog-kvetinova-lampa-DIY-img1

 


Ako postupovať pri výrobe kvetinovej lampy:


Najprv je potreba zaobstarať si vhodnú lampu, najlepšie s kovovou konštrukciou. Ja som použila túto starú kovovú a pokrivenú. Na pripevnenie umelých kvetín alebo dekoračních vetvičiek na lampu (alebo veniec) som použila povraz a lepiacu pištoľ (ako vždy).


 

sk-blog-kvetinova-lampa-DIY-img2

 


Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je obtáčať pevne priadzu okolo vonkajšieho obvodu lampy a vetvičiek kvetov, ktoré sa nám budú vinúť okolo. Pokiaľ chceme kvety na lampe nechať natrvalo, upevníme ich ešte horúcim lepidlom z pištole, (ako som to urobila ja).


 

sk-blog-kvetinova-lampa-DIY-img3

 


Ovíjame kvetiny okolo konštrukcie, kým nám ju nezakryjú. Ja som potiahla umelú vinutú rastlinu aj po závesnom kábeli, a nejaké som nechala len tak visieť dole z lampy. Na záver môžeme ešte doplniť krátku reťaz s LED svetielkami, a kvetinová lampa je hotová!


 

sk-blog-kvetinova-lampa-DIY-img4

 


Tak ako sa vám páči?


Vyskúšajte to!