Doplnky, ktoré zmenia kúpeľňu na domáci wellness

 

 

Doplnky, ktoré zmenia kúpeľňu na domáci wellness

 

Mmm, teplo, voda, čisté a voňavé prostredie...aj to charakterizuje wellness. Vieme, že nie vždy je možné, aby ste sa vybrali do vášho obľúbeného wellness centra. Za dokonalou oázou pokoja však vôbec nemusíte cestovať ďaleko.

 

Či už prídete unavený z práce, vyzimený z počasia alebo máte jednoducho chuť dopriať si čas sám pre seba, nič nepadne tak dobre, ako teplý kúpeľ v peknom prostredí. Pomáha nielen telu, ale aj duši a nemožno zabudnúť ani na myseľ. Vďaka našej najnovšej ponuke si svoje vlastné mini wellness viete pomocou doplnkov vytvoriť aj vo vašej kúpeľni.

Mini wellness doma v kúpeľni

 

Nábytok do kúpeľne

Ak vám to priestor umožňuje, zabezpečte si peknú ratanovú lavičku. Na nej môžete mať uložené vaše nové, farebne zladené uteráky. Lavička môže zároveň slúžiť aj ako odkladací priestor na oblečenie, ktoré zo seba dáte dole pred vstupom do teplej vody. Inou variantou je napríklad drevený regál, vďaka ktorému získa kúpeľňa útulnejší dojem. Z textílii nezabudnite ani na koberček pred vaňu či sprchový kút, pod umývadlo a pod toaletu.

Nábytok do kúpeľne z prírodného materiálu

Najnovšie trendy v kúpeľni

Aby bolo všetko zladené, k takejto lavičke alebo regálu sa skvelo hodí aj výmena koša na bielizeň. Plastové sú už dávno out. Naopak, trendom sú prírodné materiály. Aj tento predmet si viete zabezpečiť vďaka našej najnovšej kolekcii. Kôš sa navyše zmestí aj pod drevenú lavičku.

Doplnky v kúpeľni

Doplnky sú neodmysliteľnou súčasťou kúpeľne. Prím tu hrajú textílie. Skúste siahnuť po čiernej farbe uterákov, ktorá bude kontrastom k farbe vašich obkladačiek. Ak máte vaňu, doplňte ju zaujímavým sprchovým závesom. Samozrejmosťou môžu byť i kvety. Odporúčame zvoliť umelé, ktorým neublíži horúci vzduch či málo svetla. Pokiaľ sa nebránite skúsiť niečo nové, zaujímavou alternatívou by mohla byť i živá zelená stena.

Kvety alebo živá zelená stena v kúpeľni

Ako opticky zväčšiť kúpeľňu

To, čo vám pomôže opticky otvoriť priestor, je uloženie kozmetických prípravkov do jedného či dvoch košíkov. Nebudú tak porozhadzované kade-tade a nebude na ne zbytočne sadať prach. Aby ste podvihli kúpeľňu na vyššiu úroveň, stavte na zaujímavé zrkadlo, ktoré už na prvý pohľad upúta pozornosť. Okrem toho sú to práve zrkadlá, ktoré dokážu opticky zväčšiť priestor.

Doplnky, ktoré zmenia kúpeľňu na domáci wellness

Wellness v kúpeľni

Mnohí si myslia, že pokiaľ doma nemajú vaňu, nemôžu si dopriať dostatočný oddych. To ale nie je pravda. Rovnaký pôžitok vám prinesie aj horúca sprcha. Zaraďte medzi vaše kozmetické prípravky aj telový peeling. Tým, že obsahuje malé ale hrubé čiastočky, pomáha zbaviť sa starej pokožky. Aby bol váš pôžitok z vane alebo zo sprchy dokonalý, nezabudnite siahnuť po aromatických sviečkach. Vedeli ste, že levanduľová vôňa pomáha zbaviť sa stresu? Vanilka navodzuje pocit pohody a kombinácia škorice a jablka vyvoláva pocit šťastia. Ak sa neviete rozhodnúť pre výber jednej vône, siahnite po viacerých a tie položte do ozdobného taniera. Pozor, farebnosť sviečok by mala korešpondovať s farebnosťou uterákov či obkladačiek.

To, čo je ale pri relaxovaní najpotrebnejšie, je správne osvetlenie. Kúpeľňa by mala mať kombinovanú formu osvetlenia. Znamená to, že by mala obsahovať hlavné jasné svetlo slúžiace na rutinnú očistu, ale aj doplnkové osvetlenie s teplým svetlom vhodné na relaxáciu pri kúpaní. Z bezpečnostných dôvodov dbajte na dôkladné krytie osvetlenia.