c16c1c2-header-bild

Balkónový nábytok

Balkónový nábytok

(8 x Produkt)

Balkónový nábytok

Nie nadarmo sa hovorí o „dovolenke na balkóne“ – ten, kto má balkón, si môže v lete dopriať krátky oddych vonku. Nezáleží na to, či je malý alebo veľký, správnym usporiadaním a pomocou súpravy útulného balkónového nábytku vytvoríte rýchlo a jednoducho svoju vlastnú oázu pokoja. Balkónové súpravy nepotrebujú veľa miesta a umožňujú vychutnať si pohár vína počas letného večera v uvoľnenej atmosfére. V Möbelixe nájdete balkónový nábytok a praktické príslušenstvo, aké potrebujete na harmonickú úpravu svojho balkóna – samozrejme za obvyklú výhodnú cenu!

Šikovné plánovanie balkóna

Balkóny majú často len niekoľko metrov štvorcových, tým skôr sa vyplatí dômyselné plánovanie. Odmerajte presne svoj balkón a načrtnite si hrubý plán. Potom si premyslite, aký balkónový nábytok a príslušenstvo chcete na balkón bezpodmienečne umiestniť. Majú tam mať svoje miesto ležadlá? Koľko miest na sedenie má byť dostupných? Vyplatia sa skladacie balkónové stoličky? Pri všetkých úvahách by ste mali myslieť aj na možnosť uloženia balkónovej súpravy. Aj súpravy odolné voči poveternostným vplyvom sa totiž musia na zimu uskladniť. Okrem toho sa odporúča nákup ochranného obalu: balkónové stoly a stoličky by sa totiž mali pri zlom počasí zakryť, aby ste sa mohli ešte mnoho rokov tešiť zo svojho elegantného nábytku. Ozdobné vankúše, pôsobivé svetelné prvky a pekné rastliny vyčaria príjemnú náladu. Dostatok svetla dlho do noci zabezpečia solárne svietidlá, sviečky alebo vhodné záhradné osvetlenie.

Tipy pre malé balkóny

V Möbelixe nájdete kvalitný nábytok na každý balkón: od útulnej lounge súpravy cez skladací balkónový nábytok až po praktický balkónový závesný stôl. Veľmi malé balkóny vyžadujú kompaktné riešenia. Za mimoriadne úsporné sa napríklad považujú elegantné balkónové závesné stoly z ocele. Pripevnia sa priamo k zábradliu a v prípade potreby sa dajú sklopiť. Šálky na kávu, poháre, malé občerstvenie alebo obľúbená kniha tak budú mať dostatok miesta. Vďaka tomu sa aj z toho najmenšieho balkóna stane oáza oddychu. Skladacie balkónové stoly a stoličky sú takisto ozajstným priestorovým zázrakom. Zabezpečia príjemné sedenie, keďže sa v priebehu niekoľkých minút rozložia a rovnako rýchlo zase zložia. Doobeda tak budete mať miesto na výdatné raňajky na slniečku a poobede na dve ležadlá. Jediným šmahom ruky sa každá stolička sklopí a uloží. Káva s priateľmi doobeda alebo zdriemnutie po obede na čerstvom vzduchu – vďaka praktickej kombinovanej záhradnej lavici nie je nič nemožné.


Balkónové súpravy: materiály odolné voči poveternostným vplyvom, elegantný dizajn

Súprava balkónového nábytku sa spravidla skladá zo stola a dvoch stoličiek. Dôraz sa pritom kladie na materiály odolné voči poveternostným vplyvom a úsporné vyhotovenie. V Möbelixe nájdete trvanlivý balkónový nábytok z plastu, železa, dreva alebo polyratanu. Nábytok z polyratanu si vás získa svojím vzhľadom v štýle lounge. Materiál sa považuje za mimoriadne trvanlivý, nenáročný na údržbu a elegantný. Za názvom sa ukrýva plast odolný voči UV lúčom a poveternostným vplyvom, ktorý vďaka svojmu ušľachtilému vzhľadu nadchne nielen milovníkov trendových výrobkov. Hebké vankúše a mäkké podložky premenia váš balkón na relaxačnú oázu pokoja. Hebké deky zabezpečia pohodlie pri nízkych teplotách alebo vo večerných hodinách. Balkónové súpravy zo železa v štýle bistra naproti tomu vyčarujú na vašom balkóne atmosféru francúzskeho životného štýlu. Niečopodobné platí aj pre záhradné lavičky z nerezovej ocele, ktorej ozdoby symbolizujú čistú romantiku. Balkónový nábytok z dreva vás zase nadchne očarujúcou prirodzenosťou, akú v tejto podobe dokáže vyžarovať len prírodný kus nábytku.

Aké drevo je vhodné na balkónový nábytok?

Na použitie v exteriéri sú vhodné mnohé druhy dreva. Líšia sa jednak svojím vzhľadom a životnosťou, ako aj potrebnou opaterou. Akácia sa považuje za jeden z najobľúbenejších druhov dreva na balkónový nábytok. Drevo má peknú svetlohnedú farbu, ktorá časom stmavne. Akácia je mimoriadne odolná voči poveternostným vplyvom a masívna, čo je zárukou dlhej životnosti stoličiek a stolov. Rovnako robustný, no o niečo drahší je dub alebo teak. Aj nábytok z eukalyptového dreva je vhodný do exteriéru. Ten by sa však mal po použití zakryť, keďže sa za určitých okolností môže tvoriť pleseň.


Nakupujte balkónový nábytok online

V Möbelixe máte na výber útulné lounge súpravy, úsporné balkónové závesné stoly alebo skladacie balkónové stoly a stoličky. Navštívte nás v jednej z našich početných pobočiek Möbelix a inšpirujte sa našimi starostlivo pripravenými záhradnými výstavami. Alebo sa prehrabávajte v našom online obchode. Môžete tu online nakupovať svoj balkónový nábytok. Online i priamo v obchode nájdete v Möbelixe kvalitný nábytok na každý balkón za nízku cenu.


Záhradný nábytok - všetky kategórie