Toustovače a grily

(5 x Produkt)

Nákup hriankovačov v Möbelixe

Nie je hriankovač ako hriankovač, preto vám prezradíme, ako si vybrať perfektný model pre vaše potreby. Medzi jednotlivými modelmi je veľa rozdielov, preto by ste si mali pri kúpe hriankovačov všímať niektoré veci. Už pred kúpou si premyslite, koľko hrianok chcete pripravovať a aké funkcie by mal mať spotrebič. Vyjasnite si, koľko miesta na hriankovač máte v svojej kuchyni k dispozícii, pretože veľkosťou spotrebiča sa riadi počet krajcov, ktoré budete môcť pripraviť.

Čo musí zvládnuť hriankovač?

Dobrý hriankovač má v dnešnej dobe minimálne tlačidlo stop a zdvíhací mechanizmus, aby sa z hriankovača dali bezpečne vybrať aj malé kúsky chleba. Keďže každý má svoju hrianku rád inak chrumkavú, mal by byť hriankovač navyše vybavený rozdielnymi stupňami opekania. Vďaka tomu si bude môcť každý člen rodiny vychutnať svoju hrianku podľa vlastného želania. Hriankovač môže mať až sedem rôznych stupňov. Okrem týchto hlavných funkcií sú hriankovače medzičasom vybavené mnohými užitočnými prídavnými funkciami: niektoré modely majú k dispozícii špeciálne funkcie rozmrazovania, funkcie grilovania alebo tlačidlo zohrievania, ktoré slúži na opätovné zohrievanie vychladnutých krajcov. Veľkou výhodou je aj nadstavec na opekanie žemlí alebo automatické vycentrovanie krajcov chleba, ktoré zabezpečí optimálne rozloženie tepla po celej ploche.


Rôzne druhy hriankovačov

Čo si treba všímať pri hriankovači?

Hriankovače sú dostupné v najrozličnejších druhoch, veľkostiach a s množstvom funkcií. Veľkosť a výkon vášho spotrebiča závisí od toho, koľko pečiva v ňom chcete pripraviť. Pre štandardný hriankovač bežne postačuje výkon 800 Wattov. Ak však chcete paralelne opekať viac ako dva krajce, mali by ste si vybrať vyšší výkon. Zatiaľ čo štandardné hriankovače sú vhodné iba na opekanie toastového chleba, nájdu v hriankovači s dlhou štrbinou miesto vedľa seba aj dlhšie krajce chleba alebo dva krajce hrianok, v hriankovačoch s dlhou štrbinou, ktoré sú vybavené dvojitou štrbinou, dokonca aj dvojnásobné množstvo. Pri kúpe hriankovača by ste mali klásť osobitný dôraz na materiál. Kryt chladný na dotyk napríklad zabezpečí, že spotrebiča sa môžete dotknúť aj počas prevádzky bez toho, aby ste si spálili prsty. Hriankovače z ušľachtilej ocele vyzerajú mimoriadne ušľachtilo.


Správne čistenie a likvidácia hriankovačov

Ako sa hriankovač správne čistí?

Hriankovač sa niekedy čistí dosť ťažko, pretože kvôli úzkej štrbine sa dá sotva dostať dovnútra. Hriankovače však majú väčšinou zásuvku na omrvinky, ktorá sa dá ľahko vytiahnuť a v ktorej sa nahromadí väčšina omrviniek z chleba. Stačí ju poutierať prostriedkom na umývanie a po úplnom vyschnutí znovu založiť. Keďže nie vždy prepadnú všetky omrvinky až do zásuvky, hriankovač jednoducho otočte rôznymi smermi a riadne ho vytraste. Ak omrvinky z chleba zostanú zaseknuté na vyhrievacích tyčiach, najlepšie bude, ak ich opatrne vyberiete pomocou úzkeho štetca na pečenie. Vonkajšok hriankovača sa dá celkom jednoducho očistiť vlhkou hubkou a čistiacim prípravkom. Hriankovače z ušľachtilej ocele sa najlepšie čistia čistiacim prípravkom na ušľachtilú oceľ.

Ako sa hriankovač likviduje?

Ak sa kuchynské spotrebiče, napr. chladničky, alebo malé spotrebiče, ako napríklad kávovary či práve hriankovače, zlikvidujú odborne, šetrí to nielen životné prostredie. Dôležité suroviny sa vďaka tomu dajú opätovne zužitkovať. Preto by ste mali svoj hriankovač odovzdať v zberni nebezpečného odpadu.


Sendvičovače: alternatíva hriankovača

Sendvičovače sa zásadne líšia od bežného hriankovača a nepoužívajú sa na opekanie, ale na prípravu plnených sendvičov. V prípade sendvičovačov treba dbať na dobrý antiadhézny povlak, ktorý výrazne uľahčuje čistenie spotrebiča. Niektoré sendvičovače sú navyše vybavené odoberateľnými výhrevnými doskami, takže umožňujú vloženie iných tvarov sendviča.

Obľúbené rakletovacie grily

Slávnostné jedlo z rakletovacieho grilu je mimoriadne obľúbené na Vianoce, na Silvestra alebo počas spoločenských večierkov. Veľkou výhodou pritom je, že nie je potrebná náročná príprava. Rakletovací gril sa jednoducho položí na stôl, nasadí sa a rozložia sa na ňom prísady v malých šálkach. Kreativite sa pritom nekladú žiadne hranice, keďže v rakletovacích panviciach sa dá pripraviť všetko od mäsa cez zeleninu až po ryby a syr. Palacinky, ovocie alebo čokoládu – vyčaríte v ňom dokonca aj dezerty. Optimálne sa postará o pohodu každého hosťa. Súčasťou zásielky je väčšinou osem panvíc, grilovacia doska je tlakový odliatok alebo je zhotovená z prírodného kameňa a mala by byť vhodná na umývanie v umývačke riadu, vďaka čomu sa dá jednoducho očistiť. Dôležitou vlastnosťou rakletovacích grilov je ich výkon od 1 100 do 1 500 Wattov a možnosť plynulého nastavenia teploty.


Nákup hriankovačov a rakletovacích grilov v Möbelixe

Hrianky na raňajky alebo pokrm z rakletovacieho grilu – v našich pobočkách Möbelix nájdete veľký výber rôznych hriankovačov, sendvičovačov alebo rakletovacích grilov. Alebo sa môžete prehrabávať v našom online obchode Möbelix. Po niekoľkých kliknutiach si môžete v pohode zakúpiť hriankovače a rakletovacie grily online z pohovky.


Kuchynské spotrebiče


Kuchyne