Potravinové skrinky s výsuvom

(8 x Produkt)

Skvelý úložný priestor v lekárenskej skrinke

V dnešnej dobe nájdete lekárenské skrinky v kuchyni, ako však napovedá samotný názov, pochádza tento druh skriniek z lekárne. Lekárenské skrinky sú absolútnym zázrakom z hľadiska priestoru, do ktorých sa už neukladajú iba farmaceutické prostriedky, ako sú lieky a podobne. V prípade lekárenskej skrinky ide o vyťahovacie police, kde sa dajú jedným ťahom vysunúť viaceré zásuvky, resp. priečinky. Využije sa pritom aj ten najmenší kútik.

Výhody lekárenských skriniek

Nezáleží na tom, či plánujete novú kuchyňu alebo chcete prestavať tú súčasnú, tak aby bola praktickejšia: lekárenské skrinky by nemali chýbať v žiadnej modernej kuchyni. Poskytujú totiž rozhodujúce výhody:


lepší prehľad vo vašej kuchyni
sú optimálne do malých kuchýň a výklenkov
praktický úložný priestor
možnosť nahliadnutia z oboch strán
uloženie kuchynského príslušenstva na dosah ruky
jedným pohľadom vidíte, ktoré zásoby sú stále dostupné
ideálne na úzke medzery

Funkčné a praktické lekárenské skrinky

Čo sa dá uložiť do lekárenskej skrinky?

Sú nielen praktické, ale navyše účelne dopĺňajú vaše kuchynské zariadenie: preto nájdete lekárenské skrinky vo väčšine moderných kuchýň. Rozličné modely vyčaria veľmi veľa úložného priestoru aj z toho najmenšieho kuchynského kúta a poskytnú miesto na rôzne drobnosti. Konzervy, koreniny, bylinky, med, zrnková káva, kakaový prášok, soľ, korenie, ocot, olej, cestoviny, múka, cukor, pečivo alebo čaj sa dajú do nich uložiť rovnako dobre ako kuchárske knihy, malé hrnce či karafy na vodu. Svoje lekárenské skrinky preto môžete vybaviť individuálne, tak ako to máte radi.

Ideálne rozmery lekárenských skriniek

Lekárenské skrinky sú dostupné v rozličných vyhotoveniach a veľkostiach, takže sú vhodné takmer do všetkých kuchýň. Len vy sami rozhodnete o tom, aké rozmery sú pre vás ideálne. Pokiaľ máte v svojej kuchyni dosť miesta, mali by ste si rozhodne naplánovať minimálne jednu lekárenskú skrinku. Práve pre rodiny poskytuje tento druh kuchynského nábytku o niečo viac miesta ako iné modely.

Aké vysoké sú lekárenské skrinky?

Výška lekárenských skriniek sa nedá paušalizovať – musia sa totiž individuálne prispôsobiť vašej kuchyni, resp. výške vašej miestnosti. Samozrejme platí: čím vyššia je takáto skrinka, tým viac sa dá do nej uložiť. Najbežnejšia výška je 200 cm, pričom tu nemožno hovoriť o štandardnom rozmere. Vaše kuchynské potreby sa však vojdú aj do nižšej lekárenskej skrinky.

Aké široké sú lekárenské skrinky?

Väčšina lekárenských skriniek má šírku 30 cm. Ak vám v kuchyni zostane trochu miesta a budete chcieť ideálne využiť prípadné výklenky, sú lekárenské skrinky perfektným riešením. Vďaka tomu získate aj na najužšom mieste maximálny úložný priestor.

Aké hlboké sú lekárenské skrinky?

Lekárenské skrinky sú dostupné v rozličných výškach, hĺbkach a šírkach. Práve pri vstavaných a plánovaných kuchyniach môžete svoj nábytok kompletne naplánovať podľa vlastných prianí a potrieb. V Möbelixe pritom nájdete bohatý výber!

Lekárenské skrinky: dizajn a štýl

Vďaka úzkym rozmerom a atraktívnemu vzhľadu zapadnú lekárenské skrinky do každého štýlu. Vysoké alebo polovysoké skrinky, matné alebo s vysokým leskom, biele alebo farebné, moderné, jednoduché alebo rustikálne – výhodné lekárenské skrinky nájdete pre každý vkus a každý rozpočet. Okrem toho dodáte domácnosti eleganciu a útulnosť – podľa toho, pre aký farebný odtieň a povrch sa rozhodnete.

V prípade čiel s vysokým leskom však treba pamätať na nasledovné: najmä deti rady zanechávajú odtlačky prstov alebo mastné škvrny na citlivých čelách s vysokým leskom. Aj tie sa dajú samozrejme jednoducho očistiť – nikdy by ste však nemali siahnuť po utierkach z mikrovlákna, pretože tie zanechávajú na plochách na dlhší čas malé škrabance. Namiesto toho použite bavlnenú utierku, navlhčite ju a prejdite ňou po čelách. Väčšinou nebudete potrebovať ani čistiaci prostriedok. Nakoniec utrite dosucha utierkou na riad a biele čelo s vysokým leskom opäť zažiari!


Plánovanie kuchyne v Möbelixe

Povedzte už dnes svoje „áno“ miestu navyše a poriadku vo vašej vysnívanej kuchyni a stavte na inteligentné systémy úložného priestoru od Möbelixu! Svoje nové lekárenské skrinky si môžete zakúpiť online alebo si dohodnite stretnutie so svojím expertom na kuchyne Möbelix, ktorý spolu s vami naplánuje vašu kuchyňu podľa rozmerov, resp. vám poradí so všetkými otázkami týkajúcimi sa lekárenských skriniek a iného kuchynského nábytku. Dohodnite si už dnes konzultačné stretnutie v svojej pobočke Möbelix alebo využite online kuchynský plánovač 3D!


Kuchynské skrinky a sektorové kuchyne


Kuchyne