Osvetlenie pod horné skrinky

(1 x Produkt)

Hľadanie vhodného kuchynského osvetlenia

Práve v kuchyni je osobitnou výhodou dômyselné naplánovanie svetla. Na jednej strane by malo byť kuchynské osvetlenie praktické a funkčné, na strane druhej by malo zabezpečiť príjemnú atmosféru v miestnosti. Preto je nad pracovnou doskou potrebné iné osvetlenie ako nad jedálenským stolom. 

Ako všeobecný zdroj svetla v kuchyni je veľmi vhodné stropné svietidlo. Nestačí však na optimálne osvetlenie pracovnej časti a všetkých výklenkov v kuchyni. Preto by sa malo doplniť prídavným kuchynským osvetlením vo forme pracovného svetla, náladového svetla a osvetlením miesta na jedenie.

Podvesné svietidlá vo funkcii kuchynského osvetlenia

Podvesné svietidlá sú špeciálne lampy, svetelné lišty alebo bodové svetlá, ktoré sa montujú priamo pod závesné skrinky alebo pod digestor. Práve v oblasti pracovnej dosky, sporáka alebo drezu je optimálne osvetlenie dôležité. Len tak budete môcť dobre pracovať a zabránite úrazom v kuchyni. Dostupné však nie sú samozrejme iba kuchynské podvesné svietidlá! Tento druh kuchynského osvetlenia môžete použiť aj v iných miestnostiach. Podvesné svietidlá sú okrem toho veľmi vhodné aj na použitie v garáži, pivnici, domácej dielni alebo v šatníku. Rozlišujeme rôzne druhy podvesných svietidiel:

 

lišty: LED lišty a LED pásy osvietia celú oblasť,
bodové svetlá: tento variant sa dá veľmi flexibilne pripevniť.

 

Podvesné svietidlá sa tak ako pri inom kuchynskom osvetlení ovládajú buď pomocou vypínača alebo diaľkového ovládania, ktorý zabezpečí viac komfortu.


Kuchynské osvetlenie: rôzne osvetľovacie prostriedky

Odlišné však nie je iba vyhotovenie kuchynského osvetlenia, okrem toho sa môže líšiť aj rôznymi osvetľovacími prostriedkami. Najčastejšie používanými osvetľovacími prostriedkami sú LED žiarovky alebo halogénové žiarovky. Skratka LED znamená „light-emitting diode“ a považuje sa za pokrokovú technológiu. Kuchynské osvetlenie s LED má rozhodujúcu výhodu z hľadiska účinnosti, trvanlivosti, ekologickosti a kvality svetla.

Aká teplota farieb by sa mala zvoliť?

Teplota farieb svetla sa udáva v Kelvinoch a je rozdelená do troch stupňov: teplá biela, neutrálna biela a studená biela farba denného svetla. Údaj o farbe svetla sa nachádza na obale každého osvetľovacieho prostriedku. Svetlo halogénových žiaroviek je väčšinou teplé – v prípade LED žiaroviek sa dá zvoliť medzi teplou bielou a studenou bielou teplotou farieb. Na práce v kuchyne (alebo v iných miestnostiach) sa odporúča neutrálne alebo studené svetlo s hodnotou 3 300 až 5 300 Kelvinov, resp. od 5 300 Kelvinov nahor, zatiaľ čo v útulných miestnostiach by ste mali skôr siahnuť po teplom svetle s hodnotou 2 000 až 3 300 Kelvinov. Popremýšľajte nad tým, kde a na aký účel chcete použiť kuchynské osvetlenie a podvesné svietidlá a následne sa rozhodnite pre optimálnu teplotu farieb.


Nákup kuchynského osvetlenia v Möbelixe

Hľadáte ideálne kuchynské osvetlenie do vašej kuchyne? Navštívte nás v jednej z našich početných pobočiek Möbelix a nechajte si poradiť od našich kompetentných expertov na kuchyne. Tí z vás, ktorí si chcú kuchynské osvetlenie kúpiť online, nájdu ho v našom online obchode. Nájdete tam bohatý výber moderného kuchynského osvetlenia a praktických podvesných svietidiel.


Príslušenstvo a vybavenie kuchyne


Kuchyne