Odpadkové koše do kuchyne

(28 x Produkt)

Koše na odpadky v Möbelixe

Od kancelárie cez kúpeľňu až po kuchyňu – do každej miestnosti vašej domácnosti sa nájde vhodný kôš na odpadky. Jednotlivé modely sú dostupné v rozličných tvaroch a materiáloch; získajú si vás svojimi špecifickými vlastnosťami, podľa toho, do akej miestnosti sú určené. V závislosti od toho, či sú viditeľné alebo ukryté za kuchynskými dvierkami, zohrávajú dôležitú úlohu aj vizuálne aspekty.

V kuchyniach sú veľmi obľúbené koše na odpadky z ušľachtilej ocele alebo kovu. Sú nielen elegantné a veľmi nenáročné na údržbu, ale dajú sa aj flexibilne umiestniť a dokážu upútať pozornosť. Práve v moderných kuchyniach, ktoré sú celé biele, môžete kuchyňu pomocou pestrofarebných košov na odpadky z plastu farebne zvýrazniť a dodať jej tak individuálny vzhľad.

Rôzne zatváracie mechanizmy

Koše na odpadky sú v zásade vybavené tromi rôznymi druhmi zatváracích mechanizmov. Pri niektorých modeloch sa veko koša musí otvoriť pomocou páčky. Ak máte špinavé ruky, môže to byť občas nevýhoda. Koše s otočným vekom sa dajú jednoducho otvoriť a po vyhodení odpadkov aj znovu zatvoriť. Zrejme najšikovnejším riešením pre kuchyne, v ktorých sa často narába s potravinami, je kôš na odpadky s nášľapnou funkciou. Po zošliapnutí pedála sa veko otvorí a vy môžete odpadky vyhodiť do koša. Vďaka tomu sa ho nemusíte dotýkať častejšie ako je to nevyhnutné.

Kapacita

Jedným z najdôležitejších kritérií pri kúpe určitého modelu je jeho kapacita. Podľa toho, koľko odpadu v svojej kuchyni vyprodukujete, môžete zvoliť väčší alebo menší objem koša na odpadky. Väčšinou postačia stredne veľké koše na odpadky s objemom 12 – 16 litrov, ktoré by sa však mali pravidelne vyprázdňovať, aby nepríjemné zápachy nemali žiadnu šancu. V Möbelixe nájdete aj priestorovo úsporné koše na odpadky určené na separovanie odpadu s dvoma vyberateľnými nádobami po 10 litroch.


Neviditeľný variant: vstavané koše na odpadky

Ak chcete svoj kôš na odpadky začleniť do kuchyne tak, aby bol opticky neviditeľný, odporúčame vám praktické vstavané koše na odpadky. Montujú sa do kuchynskej skrinky a v prípade potreby sa dajú vďaka praktickej vysúvacej funkcii jednoducho vytiahnuť zo skrinky. Následne znovu zmiznú za zatvorenými dvierkami kuchynskej skrinky.

Praktické stojany na vrecia na odpadky

Ak radi používate veľké vrecia na odpadky, sú veľmi vhodné stojany na vrecia na odpadky, ktoré v závislosti od modelu poskytnú miesto na jeden až tri vrecia na odpadky. Vrecia sa dajú jednoducho zavesiť do koša na odpadky a dajú sa plniť zhora cez sklopné veko.


Postup pri čistení košov na odpadky

Čo sa dá urobiť, keď kôš na odpadky zapácha?

Nie je nič nepríjemnejšie ako zapáchajúci kôš na odpadky v kuchyni. Ani ten najlepší kôš na odpadky nezmení nič na tom, že odpad práve nevonia. Aj keď odpadky pravidelne vynášate, nezostanete ušetrení nepríjemných zápachov. 

Je však zopár trikov, pomocou ktorých sa dajú zápachy účinne zlikvidovať. Skôr ako do koša na odpadky vložíte vrecúško, rozsypte na dne koša trochu prášku do pečiva. To isté platí aj pre podstielku pre mačky: viaže zápachy a zároveň absorbuje tekutiny v koši na odpadky. Aj kávové zrnká a citróny neutralizujú zápachy, pričom ich stačí umiestniť do malej misky na dne koša. 

Občas by ste mali kôš na odpadky podrobiť generálnemu čisteniu. Najvhodnejší je pritom ocot alebo bielidlo, ktoré nielen odstráni nepríjemné zápachy, ale aj usmrtí baktérie. Nalejte do koša na odpadky tri šálky bielidla a štyri litre vody a zmes nechajte pôsobiť jednu hodinu. Ako alternatívu môžete naliať do koša na odpadky doplna horúcu vodu a pridať trochu octu. Po uplynutí doby pôsobenia vodu vylejte, vnútro koša očistite a vyutierajte dosucha.


Nákup košov na odpadky v Möbelixe

Hľadáte praktické systémy na separáciu odpadu do kuchyne, bio kôš na odpadky alebo koše so šikovným pedálom? V našich pobočkách Möbelix nájdete veľký výber košov na odpadky v každej cenovej skupine. Alebo sa môžete prehrabávať v našom online obchode Möbelix. Tu môžete nakupovať koše na odpadky rýchlo a jednoducho online.


Príslušenstvo a vybavenie kuchyne


Kuchyne