Nástenné osvetlenie

accessibility.listing.screenReader.filterbar

4 výrobok/výrobky

4 výrobok/výrobky
Zobrazuje sa 4 z 4 výrobkov

Nástenné osvetlenie

Osvetlenie má v interiéri viacero funkcií. Prvou z nich je poskytnúť svetlo, keď sa zotmie. Túto úlohu preberá luster alebo iné centrálne svietidlo. Okrem toho sa však stretnete aj s doplnkovými typmi, ktoré sú ako stvorené na dekorovanie domácnosti, pritiahnutie pozornosti alebo zvýraznenie určitých častí interiéru. Výber doplnkového osvetlenia je len na vás, no k populárnym jednoznačne patrí nástenné osvetlenie. Prezrite si širokú ponuku Möbelix.sk a doplňte interiér moderným kúskom.

Typy nástenného osvetlenia

Nástenné osvetlenie má viacero prevedení, pričom zvyčajne sa delí na dve základné typy:
  • Klasické nástenné osvetlenie – ide o bežné lampy, ktoré jednoducho umiestnite na stenu a začnete používať. Nájdete ich vo viacerých tvaroch a prevedeniach. Zvoliť si môžete modely s alebo bez tienidla.
  • Nástenné osvetlenie do zásuvky – okrem toho existujú aj špeciálne minimalistické druhy osvetlenia, ktoré vyzerajú na prvý pohľad ako rozmernejší adaptér. Stačí ich len vložiť do zásuvky a užívať si tlmené svetlo. Aby poskytli čo najkrajší vzhľad a nezanikli v priestore, skombinujte ich hneď niekoľko.
Pri výbere typu si dobre premyslite, či chcete, aby osvetlenie disponovalo tienidlom alebo nie. Platí, že kúsky s tienidlom vytvárajú príjemnú atmosféru a sú ako stvorené na večer. Zapnúť si ich môžete napríklad pri pozeraní televízie. Svietidlá bez tienidla sú zase výraznejšie a ostrejšie. Slúžia skôr na prácu ako na oddych.
praktické nástenné svietidlo do kúpeľne

Štýlová domácnosť s nástenným osvetlením

Nástenné osvetlenie vyzerá moderne a dokáže skrášliť každú domácnosť. Priťahuje pozornosť a stará sa nielen o to, aby osvetlilo určitú časť, ale takisto, aby doplnilo prázdnu stenu. Môžete ho tiež využiť na zvýraznenie niektorých doplnkov alebo nábytku. 
Tip od predajcu
Výber správneho svietidla oceníte
Ak zvolíte nástenné osvetlenie do kúpeľne alebo kuchyne, vyberajte skôr minimalistické prevedenia bez tienidla. V týchto miestnostiach spravidla pracujete, chystáte sa niekam alebo niečo pripravujete. Tlmené svetlo by vám preto nemuselo stačiť.
Möbelix poradca

Kúpte si ten správne nástenné svietidlo na Möbelix.sk

Našli ste to, čo ste hľadali? Užívajte si všetky praktické vlastnosti a štýlový dizajn nástenných svietidiel v jednom. Vyberte si produkty online alebo nakupujte v predajniach a inšpirujte sa aj ďalšími kúskami z rovnakej kategórie.