Kuchynské drezy

(68 x Produkt)

Kuchynské drezy v Möbelixe

Aj v časoch, keď umývanie riadu za nás vybavia umývačky, sú kuchynské drezy dôležitou súčasťou každej kuchyne. Aby úplne zodpovedali vašim vizuálnym požiadavkám a perfektne sa začlenili do štýlu vašej kuchyne, sú kuchynské drezy dostupné v najrozličnejších materiáloch, farbách a tvaroch. Hranaté, okrúhle alebo oválne, z ušľachtilej ocele alebo s imitáciou kameňa – už pri plánovaní kuchyne by ste mali dbať na to, aby bol priestor okolo kuchynského drezu upravený čo najpraktickejšie a najpohodlnejšie, veď tu budete napokon tráviť veľa času.

Ako si vybrať správny tvar kuchynského drezu

Kuchynské drezy sú dostupné v hranatom, okrúhlom alebo oválnom tvare. Správny tvar však pritom nie je len otázkou dizajnu, ale závisí aj od funkčnosti a miesta, ktoré máte v svojej kuchyni k dispozícii. Jednodrez bez odkvapkávacej plochy je perfektný do malých kuchýň a na osadenie do spodnej kuchynskej skrinky so šírkou 45 cm. Ak riad umývate častejšie ručne, odporúčame vám vstavané drezy, podľa potreby s odkvapkávacou plochou na ľavej alebo pravej strane, prípadne dvojité drezy. Ak spracúvate veľa čerstvých prísad, potom sa vám zíde drez s odkladacou plochou.

Perfektný materiál pre váš kuchynský drez

Kuchynské drezy z ušľachtilej ocele sú veľmi obľúbené kvôli svojmu nadčasovému dizajnu. Vďaka neporéznemu povrchu sú mimoriadne hygienické a ľahko sa udržiavajú, pričom aj po dlhoročnom používaní stále žiaria ako nové. Drezy z ušľachtilej ocele sú opticky veľmi rôznorodé a môžu byť matné, lesklé alebo aj kefované. 

Keramický drez si vás získa svojou vysokou odolnosťou proti poškriabaniu, vysokým teplotám a chladu. Vďaka svojmu osobitému vzhľadu sa ušľachtilé kuchynské drezy bielej farby často osádzajú do kuchýň vo vidieckom štýle alebo do moderných kuchýň. Kuchynské drezy z keramiky sú hygienické a vďaka ich inovačnej povrchovej úprave odtečú všetky tekutiny bezo zvyšku. 

Granitové drezy nie sú zhotovené z kameňa, ako to napovedá samotný názov, ale z veľmi odolného granitového kompozitného materiálu, ktorý sa odlieva vo forme a vypaľuje sa. Výrobný postup umožňuje výrobu granitových drezov najrôznejších tvarov a farieb. Kuchynské drezy zo silgranitu sú mimoriadne robustné, hygienické, stálofarebné a odolné voči škvrnám, kyselinám a zásadám.

Druhy montáže

Drezy zabudované zdola, plošne zarovnané alebo nasadzovacie drezy – kuchynské drezy sa dajú do kuchyne začleniť najrozličnejšími spôsobmi. Vstavané drezy sú najrozšírenejšie kvôli veľmi jednoduchému spôsobu osadenia a mnohým rozličným tvarom a materiálom. Drez sa vloží do vopred zhotoveného výrezu v pracovnej doske a upevní sa pod ňou. Vstavané drezy sú vhodné pre všetky pracovné dosky. 

Pri plošne zarovnaných kuchynských drezoch je osadzovanie relatívne náročné a vyžaduje absolútnu presnosť. Pracovná doska sa musí zarovnať na hrúbku okraja drezu, aby bol prechod medzi pracovnou doskou a drezom rovný. Pracovná doska sa spojí s drezom pomocou špeciálneho lepidla. Drezy zabudované zdola sa montujú pod pracovnú dosku a pôsobia veľmi ušľachtilým dojmom. Výrez v pracovnej doske pritom zodpovedá veľkosti kuchynského drezu. Plošne zarovnané kuchynské drezy a drezy zabudované zdola sú vhodné na osadenie do pracovných dosiek z prírodného kameňa, nie však pre dosky z dreva.


Vhodné príslušenstvo drezov

Okrem kuchynských drezov nájdete v našich pobočkách Möbelix a v online obchode Möbelix aj vhodné príslušenstvo drezov, ako sú sifóny a odtokové zátky. Praktická otočná hlavica vodovodného kohútika vám pomôže pri presnejšom dávkovaní vody. Odtokové sitko zabráni vniknutiu zvyškov jedál do odtoku a jeho upchaniu.


Nákup kuchynských drezov v Möbelixe

Nasadzovacie drezy, vstavané drezy, granitové drezy alebo výhodné kuchynské drezy z ušľachtilej ocele – v bohatom sortimente Möbelix určite nájdete aj vy perfektný kuchynský drez za obvyklú nízku cenu! V otázkach montáže a pri výbere správneho modelu kuchynského drezu vám radi pomôžu naši  poradcovia Möbelix pre kuchyne. V online obchode Möbelix môžete kuchynské drezy pohodlne nakúpiť online.


Príslušenstvo a vybavenie kuchyne


Kuchyne