Kuchynské batérie

(37 x Produkt)

Vhodné kuchynské armatúry pre každý štýl

Funkčnosť, najvyššia kvalita a komfort pri obsluhe sú najdôležitejšími vlastnosťami kuchynských armatúr. Ani dizajn by sa však nemal zanedbávať. V moderných kuchyniach je napokon praktická výbava rovnako dôležitá ako skvelý vzhľad, tak aby vaša vysnívaná kuchyňa plne zodpovedala vášmu individuálnemu štýlu. Kuchynské drezy a kuchynské armatúry patria k súčastiam kuchyne, ktoré zásadným spôsobom ovplyvňujú váš štýl. Od klasickej armatúry s nízkym výtokom až po extravagantne tvarované modely s vysokým výtokom – kuchynské armatúry sú dostupné v rámci veľkého výberu rozličných dizajnov. Okrem typického chrómového vzhľadu ušľachtilej ocele sú armatúry dostupné v najrôznejších farbách. Biele alebo béžové modely z keramiky alebo granitu sú veľmi vhodné do vidieckych kuchýň, puristické kuchynské armatúry čiernej farby vyvolajú efekt úžasu.

Od jednopákového zmiešavača až po sprchovaciu hlavicu

Aby kuchynské armatúry zodpovedali vašim nárokom a potrebám, sú k dispozícii rôzne varianty. Pri jednopákovom zmiešavači sa dá intenzita a teplota vodného lúča regulovať pomocou jedinej páčky, čím sa šetrí voda i energia. Vďaka tejto technike je obsluha drezových armatúr jednoduchá a intuitívna. Dvojpákové armatúry boli kedysi najrozšírenejším typom kuchynských armatúr a v súčasnosti sa často používajú z nostalgie vo vidieckych kuchyniach. V tomto prípade sa teplá a studená voda nastavuje pomocou dvoch samostatných kohútikov. Studená alebo teplá voda sa tak dá jednoducho pustiť, zmiešanie teplej a studenej vody však vyžaduje trochu citu.

Kuchynské armatúry so sprchou sa stávajú čoraz obľúbenejšími. Vďaka výsuvnej sprchovacej hlavici sú tieto kuchynské armatúry veľmi praktické, flexibilne sa prispôsobia príslušným prácam a uľahčia aj umývanie veľmi veľkých hrncov. Vysoký výtok zabezpečí v prípade týchto armatúr veľa miesta v dreze. Je len na vás, či sa rozhodnete pre armatúru s vysokým alebo plochým výtokom. Napriek všetkým inováciám je a zostane najdôležitejšou funkciou kuchynských armatúr otočné rameno, aby ste bez akýchkoľvek problémov mohli dosiahnuť na všetky miesta v kuchynskom dreze.

Dbajte na správny materiál

Pri výbere novej armatúry si zo všetkého najviac všímajte kvalitu. Keďže cez kuchynskú armatúru tečie voda, ktorá sa používa na pitie a varenie, má zvolený materiál dopad na vaše zdravie. Pri menej kvalitných výrobkoch sa môže stať, že do pitnej vody sa uvoľní olovo a nikel. Vysokokvalitné kuchynské armatúry sú naproti tomu zhotovené výlučne z ušľachtilej ocele alebo keramiky. 

Ušľachtilá oceľ je vzhľadom na svojej osobitné vlastnosti perfektným materiálom pre kuchynské armatúry. Povrch z ušľachtilej ocele je taký hladký a tvrdý, že sa na ňom neusádza špina a baktérie. Kuchynské armatúry z ušľachtilej ocele sa navyše vyznačujú jednoduchou údržbou, pričom vodné škvrny a odtlačky prstov nemajú v tomto prípade žiadnu šancu. Kartuša vašej armatúry by mala byť z keramiky, pretože tento materiál tesní dlhšie ako guma. Špeciálna výhoda kuchynskej armatúry od značkových výrobcov: pri kúpe kuchynskej armatúry Hansgrohe dostanete napríklad dlhé roky jednotlivé diely.

Vysokotlakové alebo nízkotlakové armatúry?

Pri kuchynských armatúrach rozlišujeme vysokotlakové a nízkotlakové armatúry. Ak sa armatúra napojí priamo na vodovodné potrubie, či už na centrálne zásobovanie teplou vodou alebo prietokový ohrievač, hovoríme o vysokotlakovej armatúre. Vysokotlakové armatúry majú dve vodovodné prípojky, jednu na studenú a jednu na teplú vodu, pričom patria väčšinou k štandardu. Ak sa má vaša kuchynská armatúra prevádzkovať prostredníctvom bojlera, budete potrebovať nízkotlakovú armatúru s tromi prípojkami. Ak namontujete nesprávnu armatúru, môže to mať za následok prasknutie nádrže na vodu.


Správne čistenie kuchynských armatúr

Materiály, ako je ušľachtilá oceľ alebo chróm, sú síce nenáročné na údržbu, citlivo však reagujú na čistiace prostriedky. Ak sa armatúry nesprávne udržiavajú, môže ich povrch zmatnieť alebo sa poškriabať. Na čistenie kuchynských armatúr  je najvhodnejšia bavlnená utierka a čistiaci prípravok s kyselinou citrónovou, pričom sa armatúra následne opláchne čistou vodou. Kuchynské armatúry čistite pravidelne, aby v nich nevznikali vápenaté usadeniny.


Kuchynské armatúry v Möbelixe

Od inovačných funkcií cez vhodné páky až po otázku, ktorý druh montáže je ten správny – pri kúpe perfektnej kuchynskej armatúry sa musí zohľadniť mnoho aspektov. Pri výbere vhodnej armatúry vám radi pomôžu naši experti na kuchyne Möbelix. V Möbelixe nájdete výhodné kuchynské armatúry od známych značkových výrobcov za veľmi výhodnú cenu. Či už budete kupovať svoje kuchynské armatúry online alebo sa zastavíte v jednej z našich početných pobočiek Möbelix, presvedčte sa o veľkosti kuchynského sortimentu Möbelix.


Príslušenstvo a vybavenie kuchyne


Kuchyne