Kávovary a varné kanvice

(6 x Produkt)

Kávovary v Möbelixe

Espresso, cappuccino alebo zalievaná káva? Vďaka správnemu kávovaru bude každá káva pôžitkom! Či už hľadáte kávovar do domácnosti alebo do kancelárie: výber je veľký a siaha od plne automatických kávovarov cez kávovary s filtrom až po kapsulové kávovary. Najskôr si premyslite, koľko šálok kávy budete denne potrebovať a koľko času chcete venovať jednej šálke. Váš výber by mal výrazným spôsobom ovplyvniť fakt, či budete kávovar používať len na súkromné účely, keď si chcete ráno a večer vypiť šálku kávy, alebo či sa má kávovar použiť na prípravu kávy v kancelárii počas celého dňa. Plne automatické kávovary a kapsulové kávovary vám vašu obľúbenú kávu pripravia stlačením gombíka, kávovary s filtrom poskytujú priestor na experimenty a sú dostupné v mnohých farbách. Kávovary bielej farby alebo z ušľachtilej ocele sú pritom obzvlášť nadčasové a klasické.


Aké kávovary sú dostupné?

Kávovar s filtrom

Klasikou medzi kávovarmi je a zostane kávovar s filtrom. Vašu kávu pripraví tradičnou metódou sparenia, pričom premení kávový prášok s vodou na kávu. Aj kávovary s filtrom sú v súčasnosti vybavené mnohými inovačnými funkciami, ako je integrovaný mlynček na kávu, automatické vypínanie, funkcia udržiavania tepla alebo praktický časovač. Ak svoju kávu pijete najradšej čerstvú, mali by ste sa rozhodnúť pre kávovar s integrovaným mlecím zariadením. Získa si vás veľkým množstvom možností nastavenia ohľadom stupňa mletia, množstva kávy a vody, pričom je perfektný na individuálny pôžitok z kávy.

Plne automatické kávovary

Plne automatické kávovary vám pripravia kávu rýchlo a jednoducho stlačením gombíka. Mlecie zariadenie namelie presné množstvo kávy, ktoré je potrebné na prípravu zvolenej špeciality. Základom plne automatického kávovaru je príprava espressa. Miešaním s horúcim mliekom môžete z espressa pripraviť mnoho ďalších druhov kávy, ako aj cappuccino, cafe latte alebo latte macchiato. Keďže príprava espressa vyžaduje perfektné rámcové podmienky, mali by byť dobré kávovary schopné presne dodržať množstvo, tlak i teplotu. Plne automatické kávovary sú dostupné aj ako vstavané spotrebiče, takže bezchybne zapadnú do vašej kuchyne. Aby ste sa mohli dlho tešiť zo svojho modelu, musia sa prístroje napriek pravidelnej starostlivosti v určitých časových odstupoch podrobiť profesionálnej údržbe. Mnoho výrobcov ju ponúka v rámci zákazníckeho servisu.

Kapsulové kávovary

Žiadny kávovar neumožňuje pohodlnejšiu prípravu horúceho nápoja ako kapsulový kávovar. Stačí si zvoliť druh kávy, vložiť kapsulu a vychutnať si kávu. Kapsulové kávovary sú relatívne výhodné z hľadiska obstarávacej ceny, ich kúpou ste však obmedzení na určitý systém. Keďže sú kávové kapsuly relatívne drahé, je z dlhodobého hľadiska výsledkom relevantný rozdiel oproti iným kávovarom, pokiaľ ide o náklady.


Tipy na čistenie vášho kávovaru

Ako sa čistia kávovary?

Ak svoj kávovar čistíte pravidelne, budete si dlho užívať plnú arómu kávy. V zásade by sa mala nádrž na vodu vášho kávovaru raz denne vyprázdniť a poutierať vlhkou utierkou. Aj nádobu na vodu a nádobu na zachytávanie kávovej usadeniny pravidelne udržiavajte vhodným čistiacim prostriedkom. V prípade kávovarov s filtrom by mal byť držiak filtra dobre dostupný a v ideálnom prípade sa dá aj vybrať a môže sa umývať v umývačke riadu. Vďaka tomu ho stačí umyť v umývačke riadu.Aj pri plne automatických kávovaroch sa odporúča modul na sparenie kávy, ktorý sa dá vybrať a vďaka tomu ľahko vyčistiť. Pri kapsulových kávovaroch by sa mal držiak na kapsule pravidelne očistiť vlhkou utierkou, keďže sa v ňom môžu usadiť zvyšky kávovej vody a kávového prášku. 

Ako sa odvápňujú kávovary?

Kávovary s filtrom, plne automatické kávovary i kapsulové kávovary – všetky majú niečo spoločné: mali by sa pravidelne odvápňovať. Ako často sa musia kávovary odvápniť, to závisí od stupňa tvrdosti vody a od počtu vypitých šálok. V priemere by ste však svoj kávovar mali odvápniť minimálne raz až dvakrát do mesiaca. Najlepším spôsobom je použiť profesionálny prostriedok na odvápnenie, aby sa pritom nepoškodili tesnenia alebo konštrukčné diely. Prostriedok na odvápnenie stačí rozpustiť v zásobníku vody, tekutinou prepláchnuť kávovar a následne raz až dvakrát opláchnuť čistou vodou.


Nákup kávovarov v Möbelixe

Nie je vôbec jednoduché vyznať sa v bohatej ponuke kávovarov. Ak máte otázky týkajúce sa výhod a nevýhod jednotlivých prístrojov, radi vám pomôžu naši poradcovia Möbelix. Rozhodli ste sa už pre konkrétny model? V takom prípade si môžete v online obchode Möbelix zakúpiť kávovary jednoducho a rýchlo online.

Užitočné funkcie

Výhodné varné kanvice do cestovnej batožiny alebo moderné varné kanvice z ušľachtilej ocele – v Möbelixe nájdete rôzne modely varných kanvíc vo všetkých cenových skupinách. Hodnotné modely sú vybavené odoberateľným odvápňovacím filtrom, ktorý sa postará o čistú vodu. Veľmi praktická je pri každodennom používaní aj odmerná stupnica, ktorá vám pomôže presne nadávkovať tekutinu. Vďaka tomu ušetríte pri každej príprave energiu, pretože zohrejete len také množstvo, ktoré skutočne potrebujete. O maximálnu bezpečnosť sa postará ochrana proti prehriatiu a automatické vypínanie, ktorými sú vybavené už aj lacné základné modely.

Aký výkon a objem má varná kanvica?

Praktické malé kuchynské spotrebiče sú v Möbelixe dostupné v najrôznejších vyhotoveniach a cenových skupinách. Na vlastnú potrebu často úplne postačia aj cenovo výhodné varné kanvice. Pri výbere vhodnej varnej kanvice by ste sa mali sústrediť na dva základné fakty: koľko Wattov potrebujem? Aký objem mi postačí? Podľa toho, aký výkon budete potrebovať, si vyberte z prístrojov od 1 000 do 2 400 Wattov. Viac Wattov znamená v praxi rýchlejšie zohrievanie. Malé varné kanvice sú veľmi vhodné na cestovanie alebo do jednočlenných domácností. Pri týchto modeloch, ktoré dokážu zohriať maximálne jeden liter tekutiny, úplne postačí výkon 1 000 Wattov. Väčšie modely majú objem 1,7 litra, čo sa viac vyplatí v domácnostiach s kompletnou rodinou. V tomto prípade sa odporúča výkon minimálne 2 000 Wattov.

Čo si treba všímať pri výbere varnej kanvice?

Ak sa prístroj používa často, mali by ste dbať na pohodlnú manipuláciu. Väčšina ľudí napúšťa svoju varnú kanvicu priamo pod vodovodom: pritom sa odporúča praktický spínač otvárania veka v kombinácii so širokým otvorom. Bezkáblové varné kanvice sa po použití dajú rýchlo a bezpečne vyprázdniť. Mnohé prístroje sú uložené na 360-stupňovom podstavci, takže nádoba sa dá pohodlne otáčať každým smerom. Protišmykové pätky sú zárukou stability. Odoberateľné sitká sa dajú ľahko vyčistiť a zabezpečia, že do vášho čaju sa nedostanú žiadne nežiaduce zvápenatené zvyšky.


Varné kanvice s rôznym dizajnom

Varné kanvice sú dostupné v mnohých tvaroch, farbách a dizajnoch. Modely z ušľachtilej ocele, plastu alebo skla sa štýlovo začlenia do každej kuchyne. Varné kanvice z ušľachtilej ocele pôsobia mimoriadne elegantným dojmom. Získajú si vás dobrou izoláciou a hodnotným vzhľadom. Aj pri takých kuchynských prístrojoch, ako sú varné kanvice, je v móde retro: varné kanvice Möbelix v retro štýle sú veľmi žiadané. Vďaka výrazným farbám sa stanú stredobodom pozornosti. Ten, kto uprednostňuje decentnosť, zvolí varnú kanvicu bielej farby. Táto klasika je vhodná ku každému dizajnu kuchyne. Sledovanie varných kanvíc zo skla je naproti tomu zážitkom, musia sa však často čistiť.


Správne čistenie varných kanvíc

Ako sa varná kanvica odvápňuje?

V každej varnej kanvici vznikne po určitom čase vápenatá usadenina. Vidno biele zvyšky a rozdiel zistíte aj podľa chuti. Ak sú ohrievacie tyče zvápenatené, trvá proces zohrievania dlhšie, výsledkom čoho sú vyššie náklady na elektrinu. Našťastie nie je čistenie žiadne veľké umenie. Stačí vám na to iba bežný prostriedok na odvápnenie. Postupujte krok za krokom podľa pokynov na etikete. Prostriedok sa obvykle najskôr rozpustí vo varnej kanvici vo vopred definovanom množstve vody. Potom sa roztok musí uviesť do varu. Po intenzívnom pôsobení sa prístroj vyprázdni a dôkladne opláchne. Ako alternatívu môžete na čistenie použiť ocot, prášok do pečiva alebo kyselinu citrónovú. Aj sitko by sa malo pravidelne odvápniť a opláchnuť.

Ako často sa varná kanvica odvápňuje?

Neexistujú žiadne pevne stanovené intervaly odvápňovania varných kanvíc. Ten, kto varnú kanvicu používa častejšie, musí ju aj častejšie čistiť. Na zvápenatenie prístrojov má vplyv aj individuálny stupeň tvrdosti vody z vodovodu. Keďže sú zvápenatené zvyšky jednoznačne viditeľné, je na vašom vlastnom zvážení, kedy dozrel čas na čistenie. Ak je voda veľmi tvrdá, môže to byť aj každé tri týždne. Kto však vždy zohrieva filtrovanú vodu, tomu stačí odvápniť prístroj iba každé štyri mesiace až každých šesť mesiacov.


Nákup varnej kanvice v Möbelixe

Čo môže byť pohodlnejšie ako si objednať kuchynské vybavenie priamo z domu? Varné kanvice si nemusíte bezpodmienečne prezerať priamo v obchode: ten, kto pozná svoj obľúbený model, môže nakupovať vodné kanvice online v našom online obchode Möbelix dvadsaťštyri hodín denne. Stačí zopár kliknutí a už čoskoro si budete môcť vychutnať svoj horúci čaj v priebehu niekoľkých sekúnd!


Kuchynské spotrebiče


Kuchyne