Dosky na krájanie

accessibility.listing.screenReader.filterbar

9 výrobok/výrobky

9 výrobok/výrobky
Zobrazuje sa 9 z 9 výrobkov

Dosky na krájanie

Štýlový doplnok do kuchyne či jedálne a praktický pomocník zároveň. Presne to sú dosky na krájanie, ktoré by nemali chýbať v žiadnej domácnosti. Využijete ich nielen na krájanie pokrmov, ale aj na ich servírovanie. Ak hľadáte nejakú dosku aj vy, prezrite si ponuku Möbelix.sk a doplňte kuchyňu o kľúčové príslušenstvo.
Preskočiť odsek

Plast či drevo?

Pri nákupe dosiek na krájanie máte v rámci materiálu dve možnosti, a to:
  • Drevo – klasika, ktorá neomrzí. S drevom sa veľmi dobre pracuje, pretože je poddajné a odolné. Dosky majú tú výhodu, že na nich môžete servírovať jedlo kedykoľvek. Sú štýlové a podporujú pravú domácu pohodu. Menšou nevýhodou je náročnejšie umývanie a pohlcovanie pachov. V súčasnosti si s týmto problémom však ľahko poradí umývačka riadu.
  • Plast – druhou možnosťou je spravidla lacnejší plast. Jeho silnou stránkou je pevnosť a odolnosť. Okrem toho ho nájdete aj v rôznych zaujímavých farbách, ako napríklad v modrej, červenej alebo žltej. Plast sa ľahko umýva a nepohlcuje pachy. Nemusí ale poskytnúť charakteristické teplo domova ako drevo.
Dosky na krájanie

Tvar a veľkosť sú rozhodujúce

Dosky na krájanie by ste si nemali vyberať len na základe materiálu. Výber ovplyvní aj samotná veľkosť a tvar. Podľa toho zistíte, či kúsok vo svojej domácnosti využijete, alebo by vám bol zbytočný. Najrozšírenejším typom sú obdĺžnikové alebo štvorcové dosky. Skvelo sa s nimi pracuje a poskytujú veľa miesta na krájanie alebo čistenie mäsa, zeleniny a ovocia. Inou alternatívou sú okrúhle alebo atypické tvary, ktoré slúžia skôr na servírovanie jedál. Prezrite si ponuku Möbelix.sk a povýšte svoje kulinárske umenie o niekoľko úrovní.
Tip od predajcu
Doska na krájanie nemôže chýbať v žiadnej kuchyni
Ak potrebujete viac dosiek a nechcete ich kupovať samostatne, zaobstarajte si súpravu. Súpravy spravidla obsahujú dosky viacerých veľkostí, takže ich môžete využiť na prípravu a servírovanie všetkých pokrmov.
Möbelix poradca

Objednajte si dosky na krájanie z Möbelix.sk

Nakupujte dosky na krájanie z pohodlia svojho domova bez toho, aby ste niekam šli. Vyberte si všetko na online e-shope a užívajte si dopravu až k vašim vchodovým dverám. Môžete tiež navštíviť jednu z našich predajní nachádzajúcich sa po celom Slovensku.