DIY boxy na detské hračky s farebnými zvieratkami

Detský box na hračky s kolieskami

Upratovanie detskej izby  je neobľúbenou činnosťou pre každého drobca. Je to skôr nutným zlom. Aby to vašim deťom išlo pri upratovaní o niečo rýchlejšie a mali pri tom aj zábavu, v novom DIY projekte si ukážeme, ako vyrobiť mobilné boxy na hračky s farebnými zvieratkami.

Vďaka týmto hravým pomocníkom stačí všetky detské poklady umiestniť do krabíc a neporiadok na podlahe je preč. INšpirujte sa, ako urobiť z upratovania zábavnú hru!
 

Čo budeme potrebovať:

  • úložné boxy - najlepšie vyrobené z dreva
  • nábytkové kolieska
  • vŕtačku a skrutky
  • lano
  • farebné plstené guličky
  • nožnice
  • tavnú pištoľ,
  • farebný filc alebo plsť,
  • samolepiacu tabuľovú tapetu.
pomôcky na výrobu detských boxov na hračky

Postup:

Začneme zložením krabice, môžeme použiť drevený alebo plastový úložný box. Keďže náš drevený box mal tenké dno, pridali sme extra drevené dosku na spevnenie do vnútra boxu.

O dno boxu sme z vonkajšej strany pripevnili nábytkové kolieska pomocou vŕtačky a skrutiek. Vďaka dvojitému dnu budú kolieska lepšie držať a taktiež môžeme do krabice skryť aj ťažšie hračky.
 
DIY postup výroby detského boxu na hračky s kolieskami 1
DIY postup výroby detského boxu na hračky s kolieskami 2
Keď sú kolieska správne namontované, vyvŕtame do bočným stranách boxu dve diery na držadlá. Držadlá si vyrobíme ľahko z dvoch kusov lana, ktoré upevníme pomocou uzlíkov.

Aby sa lano nestrapkalo, môžeme na jeho konce po odstrihnutí naniesť trochu lepidla z tavnej pištole. Ďalší spôsob je zľahka konce opáliť zapaľovačom – tým sa jednotlivé pramene zlepia a zabráni sa strapkaniu. Avšak pri oboch spôsoboch musíme byť opatrní, aby sme sa nepopálili.
DIY postup výroby detského boxu na hračky s kolieskami 3
DIY postup výroby detského boxu na hračky s kolieskami 4
Je čas naše boxy vyzdobiť, aby boli nielen funkčné, ale aj krásne. Ako vždy, máme priestor pre našu INdividualitu a kreativitu. My sme rozhodli boxy vyzdobiť farebnými zvieratkami z plste. Predlohu zvieratiek si vytlačíme a podľa nej obkreslíme na farebný filc či plsť.

Keď sme si naše zvieratká vystrihli, prilepíme ich o box pomocou tavnej pištole. Po obvode plstených zvieratiek prilepíme aj niekoľko plstených guličiek, ktoré dodajú krabiciam ten správny veselý šmrnc.
DIY postup výroby detského boxu na hračky s kolieskami 5
DIY postup výroby detského boxu na hračky s kolieskami 6
Z druhej strany boxu nalepíme samolepiacu tabuľovú tapetu, na ktorú môžeme napísať čo obsahuje krabica. Alebo si na ňu môžu naši drobčekovia len tak kresliť počas hry.

Box na hračky s veselými zvieratkami a kolieskami je pripravený. Vďaka zvieratkám bude odteraz upratovanie pre všetkých veľkou zábavou a hrou.
DIY postup výroby detského boxu na hračky s kolieskami 7
DIY postup výroby detského boxu na hračky s kolieskami 8
Tešíte sa?