1 x Produkt

Závesné kreslá – každodenný relax

Závesné kreslá, ktoré sú kombináciou hojdacej siete a hollywoodskej hojdačky, lákajú na oddych a „vznášanie sa nad zemou“. Vďaka svojím osobitým vlastnostiam sa tieto kusy nábytku jasne odlišujú od zvyšného záhradného nábytku, a to doslova. Oddelenie od zeme umožňuje závesnému kreslu zaujať aktívnu polohu a jemne sa kolísať sem a tam, zatiaľ čo vy v pokoji čítate knihu alebo pracujete s laptopom. V našom online obchode Möbelix si môžete rýchlo a jednoducho kúpiť závesné kreslá online.

Závesné kreslá v Möbelixe

Tradičné závesné kreslá vás nadchnú svojou prevísajúcou plochou na sedenie v tvare kvapky, ktorá je zhotovená z látky a príjemne sa prispôsobí telu. Závesné zariadenie je pomocou rozpernej tyče upevnené na hornom konci. Závesné kreslá s podstavcom, stabilnými plochami na sedenie a opierkami sa tešia veľkej obľube najmä u starších zákazníkov, pretože výrazne uľahčujú sadanie a vstávanie. Pre páriky máme naproti tomu modely v tvare koša, ktoré poskytujú miesto pre dve osoby.

 

Ďalšou výhodou závesných kresiel je skutočnosť, že zaberú naozaj málo miesta. Všetko, čo potrebujete na závesné kreslo v záhrade, je konár stromu alebo drevený trám na strope. Je jedno, kde svoje závesné kreslo upevníte, keď si vyberiete vznášajúci sa model, mali by ste bezpodmienečne myslieť na nosnosť. Aby ste si mohli pohodlne uložiť nohy, mala by byť vzdialenosť od zeme asi 30 až 40 cm.

 

Ten, kto chce mať ešte viac slobody pri výbere miesta, mal by siahnuť po závesnom kresle s podstavcom. Závesné kreslá prinesú pohodlie do každého prostredia, či už na balkón, terasu alebo do zimnej záhrady. Špeciálne podstavce z kovu si vás získajú ľahkou hmotnosťou, pričom sa dajú bez problémov flexibilne presúvať. Vďaka tomu rozhýbete svoj život aj vo vnútri v obývačkách alebo v zimných záhradách a môžete si dopriať oddych.

Hojdacie siete: príjemná alternatíva

Chcete mať ešte o niečo viac pohodlia? Potom sú hojdacie siete, obľúbené alternatívy závesného kresla, pre vás to pravé. Pohodlný exotický nábytok, ktorý pôvodne pochádza zo strednej Ameriky, dodáva pocit bezpečia a pohody. Podľa obľuby si pritom môžete vybrať z hojdacích sietí z textílie, súkna alebo z hojdacích sietí s tyčami.


Hojdacie siete – na čo si treba dať pozor

Ako sa hojdacie siete upevňujú?

Závesné kreslá sa na rozdiel od hojdacích sietí dajú upevniť relatívne jednoducho. Pri upevňovaní hojdacích sietí je dôležitá najmä vzdialenosť: dosahuje 80 až 90 percent celkovej dĺžky. Ideálnu výška zavesenia zistíte tak, že vzdialenosť medzi bodmi pevnenia podelíte dvoma. Pritom však treba mať na pamäti, že hojdacie siete s tyčami musia byť viac napnuté.

 

Ten, kto si nedopraje luxus dvoch perfektne umiestnených paliem alebo stromov v záhrade, musí sa s klasickým obrazom hojdacej siete rozlúčiť. Ani to však nie je problém, pretože hojdacie siete s podstavcom sa rýchlo postarajú o nápravu. Ušetríte si tak nielen výpočty, ale navyše môžete hojdaciu sieť flexibilne umiestniť v záhrade. Je jedno, či máte hojdacie siete s podstavcom z dreva alebo kovu, exteriérové hojdacie siete by mali mať plochu na ležanie z materiálu, ktorý sa ľahko udržiava. Prvotným výberom je pritom bavlna alebo syntetické vlákna, pretože sú nielen príjemné na dotyk, ale aj vzdušné.

Ako sa hojdacie siete vešajú?

Ak na hojdacej sieti nie je etiketa s pokynmi na čistenie alebo je zhotovená ručne, mali by ste sa vždy riadiť všeobecnými pokynmi výrobcu. Inak sa môžu hojdacie siete prať ručne jemným pracím prostriedkom. Bezpodmienečne však upustite od používania bielidiel!

 

Ten, kto chce hojdaciu sieť vyprať v práčke pri 30°, mal by vynechať žmýkanie. Pred praním časť určenú na ležanie zložte, resp. zviažte ju šnúrkami, aby sa nezauzlila. Kvôli ochrane sa odporúča vložiť hojdaciu sieť do obliečky na vankúš. V prípade hojdacích sietí s tyčami by ste mali drevené tyče pred praním uvoľniť. Odfoťte si uzly, aby ste tyče mohli po praní znovu správne zviazať.

 

Je vhodné zavesiť hojdaciu sieť vo vlhkom stave a nechať ju pomaly vysušiť, keďže je to oveľa šetrnejšie pre materiál. Takisto sa odporúča ľahnúť si na chvíľu do vlhkej hojdacej siete, aby sa tkanina znovu natiahla do požadovaného stavu. V suchom stave je to takmer nemožné.


Nakupujte závesné kreslá a hojdacie siete výhodne online

U nás môžete nakupovať závesné kreslá alebo hojdacie siete online a postarať sa tak o vytvorenie atmosféry Karibiku vo vlastnej záhrade! Či už uprednostňujete výrobok s podstavcom alebo závesný systém, v Möbelixe nájdete určite vhodný model. Nechajte si ich pohodlne doručiť domov alebo ich nájdete v jednej z početných filiálok Möbelix po celom Slovensku.


Záhradné sedenie - všetky kategórie


Záhradný nábytok - všetky kategórie