Záhradný nábytok

accessibility.listing.screenReader.filterbar

300 výrobok/výrobky

300 výrobok/výrobky
Viac variantovK dispozícii je viac variantov
predtým € 329,‒**
€ 279,65
Dodanie zdarma
  • Závesné kreslo Enea Sivé - sivá, Moderný, kov/textil (130/200/126cm) - Bessagi Garden
  • Závesné kreslo Enea Tmavosivé - čierna/tmavosivá, Moderný, kov/textil (133/205/120cm) - Bessagi Garden
Závesné kreslo Enea Sivé - sivá, Moderný, kov/textil (130/200/126cm) - Bessagi GardenZávesné kreslo Enea Sivé - sivá, Moderný, kov/textil (130/200/126cm) - Bessagi Garden
AKCIA %
Zobrazuje sa 60 z 300 výrobkov

Záhradný nábytok – oáza pohody vo vlastnej záhrade

V lete chce každý stráviť čo najviac času vonku, preto je záhradný nábytok ideálnou možnosťou na relax v exteriéri počas teplých dní a na užívanie si prírody. Útulným nábytkom z Möbelix nielen skrášlite svoju záhradu, ale vytvoríte si aj druhú obývačku uprostred vlastnej zelene. V Möbelix nájdete nielen veľký výber, ale záhradný nábytok si môžete aj výhodne kúpiť.

Veľký výber štýlov a materiálov

Či už máte radi záhradný nábytok z dreva, pôvabný ratanový záhradný nábytok alebo moderný záhradný nábytok z plastu – v bohatom sortimente Möbelix určite nájdete aj vy svoj perfektný záhradný nábytok! Nakoniec by si chcel každý zladiť záhradu podľa záľub so svojím vlastným štýlom. Romantické ružové záhrady sa dajú skrášliť filigránskym nábytkom z kovu, pričom záhradný nábytok z ušľachtilej ocele pôsobí veľmi klasickým dojmom a najlepšie vynikne na moderných terasách. Ak radi uvítate väčšiu skupinu hostí, sú pre vás vhodné súpravy záhradného nábytku. Na tomto mieste sa dozviete, ktoré materiály a modely sú najvhodnejšie a ako sa čo najlepšie starať o svoj záhradný nábytok.

Starostlivosť o záhradný nábytok

Ako sa záhradný nábytok čistí?

Aby ste si svoj záhradný nábytok mohli dlho užívať, ponúkame vám celý rad tipov na čistenie a starostlivosť.  Predstavíme vám najvýhodnejšie alternatívy bežných čistiacich prípravkov: na čistenie záhradného nábytku často postačí jednoduchá utierka z mikrovlákna. Okrem nevzhľadných vodných škvŕn odstráni aj povrchové nečistoty a zabráni tak ich zaschnutiu.
 
Aj bežné prostriedky z domácnosti, ako je ocot a sóda, sa osvedčili ako najvýhodnejšie alternatívy drahých čistiacich prostriedkov. Napadnutie plesňou a špina sa často dajú bezo zvyškov odstrániť octom. Potom už stačí očistiť prostriedkom na umývanie. Pri nepoddajných nečistotách môže opakované použitie často spôsobiť zázrak. Na záver by sa mal každý záhradný nábytok postriekať veľkým množstvom vody. Okrem octu sa za univerzálny prostriedok na čistenie považuje aj sóda. Účinne pôsobí proti škvrnám a dokáže dodať nový lesk zašpinenému záhradnému nábytku a čalúneniu. Po zmiešaní s vodou tak môžete odstrániť mastnotu a nečistoty. Ekologický prostriedok stačí naniesť handričkou na škvrnu a opláchnuť vodou. Upozorňujeme však, že záhradný nábytok a príslušenstvo z hliníka, vlny a hodvábu nie sú vhodné na čistenie sódou.
 
Pozor:  Pri čistení by sa mali bezpodmienečne nosiť rukavice, keďže sóda odmasťuje pokožku. Ak sa napriek tomu nevyhnete kontaktu, najlepšie je použiť suchú utierku (nie vodu).

Ako často treba záhradný nábytok naolejovať?

Záhradný nábytok z dreva by sa nemal čistiť utierkami z mikrovlákna, pretože to odoberá z dreva olej. Radšej siahnite po obyčajnej bavlnenej utierke.
 
Pred použitím ošetrujúceho oleja by sa mal záhradný nábytok očistiť, inak sa nábytok znovu rýchlejšie zašpiní. Ošetrujúci olej je vhodný aj ako prevencia proti zošednutiu nábytku. Preto by sa mal záhradný nábytok naolejovať približne dvakrát až trikrát do roka. Pri kúpe ošetrujúceho oleja dbajte na to, aby neobsahoval rozpúšťadlá, pretože len tak sa dá zachovať prírodná ochrana dreva. Ten, kto chce svoj drevený nábytok chrániť aj pred UV lúčmi slnka, by mal siahnuť po farebných olejoch. Olej sa najlepšie nanáša štetcom alebo bavlnenou utierkou, následne sa nechá záhradný nábytok niekoľko hodín schnúť na tienistom mieste. 

Výber správneho záhradného nábytku

Čo si treba všímať pri kúpe záhradného nábytku?

Pred zakúpením si treba premyslieť, do akého druhu záhradného nábytku chcete investovať. Do značnej miery to závisí od dostupnej plochy a plánovaného využitia: Ak sa má nábytok používať na trávenie voľných chvíľ, je ideálnou voľbou lounge nábytok. Ak však radšej privítate celú rodinu na grilovačke, je lepšou voľbou klasická súprava pozostávajúca zo stola a štyroch alebo viacerých stoličiek. Ak nemáte k dispozícii záhradu ani terasu, mali by ste uvažovať o skladacom záhradnom nábytku. Preto pred zakúpením bezpodmienečne premerajte dostupný priestor!
 
Pri výbere zohrávajú úlohu aj výdavky na starostlivosť a odolnosť nábytku voči poveternostným vplyvom. Zatiaľ čo moderný záhradný nábytok z ušľachtilej ocele alebo hliníka môžete nechať cez zimu vonku, je miestne drevo, ako napríklad smrekovec, smrek alebo borovica odkázané na pravidelnú impregnáciu.
 
Ten, kto chce jednotne reprezentovať štýl svojej záhrady, mal by siahnuť po súpravách záhradného nábytku, kde sú všetky kusy a jednotlivé diely navzájom opticky zladené.

Ktorý záhradný nábytok môže zostať cez zimu vonku?

Bez ohľadu na to, pre aký druh a štýl sa rozhodnete, ideálne je, ak je záhradný nábytok odolný voči poveternostným vplyvom. Je to dôležité kritérium najmä vtedy, ak svoj nábytok chcete aj počas zimných mesiacov skladovať vonku. Veľkej obľube sa okrem plastu odolného voči poveternostným vplyvom tešia aj materiály, ako napr. teakové drevo a ušľachtilá oceľ.

Keďže je drevo "živý" prírodný produkt, určité zmeny materiálu sú úplne normálne.
 
Poškodeniu záhradného nábytku z iných materiálov môžete počas chladných mesiacov zabrániť prekrytím plachtou. Dôležitá je pritom dostatočná cirkulácia vzduchu, pričom nábytok musí byť pred zakrytím suchý.

Nakupujte záhradný nábytok v Möbelix

Či už ste sa rozhodli pre pôvabný ratanový záhradný nábytok, klasický záhradný nábytok z dreva alebo pre moderné modely z plastu – v e-shope Möbelix môžete záhradný nábytok nakupovať online, pričom vám ho pohodlne dodáme až k vám domov. Môžete nás tiež navštíviť v jednej z našich početných pobočiek Möbelix a nechať sa inšpirovať naším záhradným sortimentom.