Záhradné stoly

(8 x Produkt)

Záhradné stoly


Čo môže byť krajšie ako grilovačka? Pritom väčšinou platí: čím viac priateľov, tým lepšie. Keď sa na party pridá zopár neohlásených hostí, prichádza na rad rozťahovací záhradný stôl. Rovnako úspornou a praktickou alternatívou sú záhradné stoly, ktoré sa dajú sklopiť. Sivé, biele, hranaté či okrúhle – v Möbelixe nájdete množstvo perfektných záhradných stolov do vašej záhrady!


Výber perfektného záhradného stola


Ten, kto hľadá perfektný záhradný stôl, by si mal najskôr položiť niekoľko otázok: potrebujete stôl len na nápoje alebo aj na jedlo? Koľko osôb má mať pri ňom miesto bežne a koľko pri návštevách? Kde má stôl stáť? Musí byť odolný voči poveternostným vplyvom alebo bude stáť chránený pod terasou? Aký štýl vám vyhovuje? Pri premeriavaní záhradných stolov dbajte na to, aby mal každý hosť aj pri predĺženom stole dostatok miesta na sedenie, resp. vstávanie. Od hrany stola treba počítať minimálne s 55 cm miesta smerom dozadu, tak aby mal každý dosť miesta na vstávanie.


Aké dizajny sú dostupné?


Hranaté záhradné kreslá sa väčšinou kombinujú s obdĺžnikovými stolmi, zatiaľ čo organicky tvarované stoličky sú vhodnejšie k okrúhlym tvarom stola. Výber farby a materiálu záhradných stolov sa pritom riadi len vaším osobným vkusom: biele záhradné stoly navodia príjemný dojem „prímorského životného štýlu“ vo vašej osobnej oáze pohody. O moderný vzhľad sa naproti tomu postarajú sivé záhradné stoly, ktoré sú aktuálne v kurze. Záhradné stoly z kovu sú nadčasové a dotvárajú harmonickú atmosféru na terase alebo uprostred zelene. Ak sú záhradné stoly okrúhle, pôsobia mimoriadne lákavo a romanticky.


Aké vysoké sú záhradné stoly?


V Möbelixe nájdete záhradné stoly v rozličných veľkostiach, dizajnoch a tvaroch. Výška stolov je rozdielna v závislosti od modelu, spravidla sa pohybuje v rozmedzí od 40 do 100 cm. Servírovacie stoly, lounge alebo detské stoly sú väčšinou o niečo nižšie, pričom ideálna výška je 45 – 50 cm. Klasický jedálenský stôl do exteriéru, za ktorým sa dá pohodlne najesť, má optimálnu výšku 73 až 79 cm.


Rozťahovacie záhradné stoly


Rozťahovací záhradný stôl zabezpečí miesto presne vtedy a presne tam, kde je to potrebné. Praktická doska stola s možnosťou predĺženia vytvorí v prípade potreby dodatočné miesta na sedenie. Dôležité upozornenie: vopred si premyslite, koľko miest budete potrebovať bežne, resp. pri väčších akciách. Záhradné stoly, ktoré sa dajú roztiahnuť, sú ozajstným priestorovým zázrakom, ale len vtedy, ak  naozaj perfektne zapadnú na vašu terasu alebo balkón. Preto všetko najskôr dôkladne premerajte, tak aby sa stôl aj v predĺženom stave harmonicky začlenil do dostupného priestoru.


Ako fungujú rozťahovacie záhradné stoly?


Spravidla sú dve možnosti, ako sa dajú záhradné stoly roztiahnuť. Mechanizmus zahŕňa dodatočnú dosku, ktorá sa dá v prípade potreby vložiť doprostred. Odsunú sa pritom dva bočné diely a dodatočná doska sa vloží alebo odklopí. Bežne je úsporne uložená pod doskou stola. Či už máte radšej okrúhle alebo obdĺžnikové dosky stola – v Möbelixe nájdete množstvo záhradných stolov v rôznych farbách, tvaroch a dizajnoch.


Okrem toho je dostupný druhý variant rozťahovacích záhradných stolov: v tomto prípade sa na obidvoch koncoch stola zavesí, resp. roztiahne bočný diel. Bočne sklopné záhradné stoly sú malým priestorovým zázrakom a sú naozaj praktické. Tip: závesy pravidelne naolejujte. Vďaka tomu zabezpečíte, že rozťahovací mechanizmus záhradných stolov bude fungovať bezchybne a nič nebude škrípať ani sa nezasekne.


Záhradné stoly na každú príležitosť


Kompaktné záhradné stoly sú veľmi vhodné na terasu alebo balkón a poskytnú dostatok miesta na príjemné raňajky vo dvojici. Ak očakávate návštevu alebo ak ste si naplánovali grilovačku, môžete stôl perfektne použiť na odkladanie nápojov, občerstvenia alebo ako praktický servírovací stôl pri grilovaní. Vďaka svojej okrúhlej odkladacej ploche, elegantnej doske z ušľachtilej ocele, nohám v tvare hviezdy sú aj bistro stoly z ušľachtilého materiálu perfektnými pomocníkmi pri prezentovaní občerstvenia a nápojov vašej návšteve. Vďaka svojej kompaktnej veľkosti sú stoly perfektné aj na balkón. Špeciálne balkónové závesné stoly sú perfektným riešením najmä na malých balkónoch. Pripevnia sa priamo k zábradliu a v prípade potreby sa dajú odklopiť.


Objednajte si záhradné stoly online priamo z pohovky


Plánujete už v duchu najbližšiu letnú party? Nechajte sa priamo inšpirovať v našom online obchode Möbelix! Čaká na vás rôznorodý sortiment záhradných stolov s rozťahovacími alebo sklopnými modelmi z kovu, skla, dreva alebo plastu. Stačí niekoľko kliknutí v online obchode Möbelix a hneď môžete záhradné stoly nakupovať online. Stačí vlastne už len vhodné počasie a návšteva môže prísť!


Záhradné stoly a kreslá - všetky kategórie

Záhradný nábytok, záhrada a voľný čas - všetky kategórie