0 x Produkt

Nebol nájdený, žiaľ, žiadny tovar, ktorý by zodpovedal zadaným podmienkam.


Umývačky riadu v Möbelixe

Umývačky riadu nám uľahčujú prácu v kuchyni a bodujú svojou stálosťou: moderné spotrebiče s vysokou energetickou účinnosťou šetria čas, spotrebujú málo elektriny a dokonca aj menej vody ako ručné umývanie. Okrem toho sú vybavené množstvom programov s rôznym trvaním a teplotou, ako sú napríklad rýchle či energeticky úsporné programy určené na čistenie a sušenie, ktoré sú efektívne a budú zodpovedať vašim požiadavkám. Špeciálna funkcia aquastop zaistí maximálnu bezpečnosť: v prípade poruchy vás technológia ochráni pred škodami spôsobenými vodou. Dôležitá je aj energetická účinnosť vašej novej umývačky riadu. Najúspornejšie modely sú označené symbolom A+++.

Bez ohľadu na to, pre ktorý spotrebič sa rozhodnete, v Möbelixe budete profitovať z množstva výhod:

 umývačky riadu na akýkoľvek účel a pre každý rozpočet,

 inovačné programy a praktické funkcie,

 rôzne typy spotrebičov od vstavanej umývačky riadu až po voľne stojaci spotrebič,

 chladnička alebo kombinácia chladničky a mrazničky,

 najlepšie triedy energetickej účinnosti,

 mikrovlnná rúra.

Čo si treba všímať na umývačke riadu?

Jednou z prvých otázok, ktorú by ste si mali položiť pred kúpou, je otázka ohľadom typov spotrebiča. Má byť umývačka riadu uložená voľne, čiastočne integrovaná, plne integrovaná alebo dokonca s možnosťou zabudovania zospodu? Toto rozhodnutie je mimoriadne dôležité, aby vaša umývačka riadu neskôr perfektne zapadla do vašej kuchyne.


Praktické elektrospotrebiče sa v zásade delia na vstavané umývačky riadu, tie zase na integrovateľné alebo s možnosťou zabudovania zospodu, a na voľne stojace umývačky riadu. Voľne stojace umývačky riadu sa vyznačujú dizajnom dokonalého tvaru a ako to už vyplýva z ich názvu, nedajú sa začleniť do kuchynskej skrinky. Voľne stojaca umývačka riadu so šírkou 45 cm sa napríklad vojde aj do úzkeho výklenku a je perfektným riešením pre malé kuchyne. Čiastočne integrované umývačky riadu sa dajú začleniť do existujúcej kuchynskej linky. Na prednej strane majú kryt, pričom ovládací panel zostáva voľný. Plne integrovaný spotrebič sa celý uloží do kuchynskej skrinky a zmizne za jej dvierkami. Umývačka riadu zabudovaná zospodu nemá horný kryt, začlení sa do pracovnej dosky a ovláda sa na prednej strane.


Veľkosť, kapacita a vnútorná výbava

Či bude vaša umývačka riadu malá alebo veľká, závisí do značnej miery od dostupného miesta vo vašej kuchyni, od vášho správania pri varení a od veľkosti domácnosti. Aby sa mohli spotrebiče perfektne začleniť do každej domácnosti, sú dostupné v najrozličnejších veľkostiach. Väčšinou majú umývačky riadu štandardnú výšku cca 80 až 85 cm a šírku cca 60 cm. Veľmi úzke modely majú rozmer 45 cm.


S veľkosťou spotrebiča úzko súvisí aj jeho kapacita. Udáva sa v počte súprav riadu, ktorá pozostáva z normovaného počtu kusov riadu a príboru, pričom zahŕňa hlboký tanier, plytký tanier, dezertný tanier, podšálku, šálku, pohár na pitie, vidličku, nôž, polievkovú lyžicu, čajovú lyžičku a dezertnú lyžičku. Štandardné spotrebiče majú väčšinou kapacitu cca osem až pätnásť súprav riadu.


Vnútorná výbava by mala poskytovať dostatok miesta nielen na objemný riad, ale mali by sa tu dať bezpečne uložiť aj citlivé kuchynské potreby, napríklad poháre. Na príbor je väčšinou k dispozícii osobitný košík alebo zásuvka.

Ako sa čistí umývačka riadu?

Aby vaša umývačka riadu dosahovala vždy najlepší čistiaci výkon, mala by sa pravidelne udržiavať. Raz až dvakrát do mesiaca vyčistite sitko opláchnutím pod tečúcou vodou. Mastné usadeniny odstráňte malým množstvom prostriedku na umývanie. Pri väčšine modelov sa dajú vybrať aj oplachovacie ramená. Ak sú znečistené zvyškami jedál a mastnými usadeninami, mali by ste ich očistiť čistou vodou. Aj vnútro vašej umývačky riadu zbavte v pravidelných intervaloch nečistôt. Uveďte pritom do prevádzky prázdny spotrebič a použite špeciálny čistiaci prostriedok alebo tablety do umývačky riadu. Následne poutierajte tesnenia umývačky riadu vlhkou utierkou.


Nákup umývačiek riadu v Möbelixe

Naši experti na kuchyne Möbelix vám radi pomôžu zodpovedať všetky otázky týkajúce sa umývačiek riadu. Či už ide o vhodné typy spotrebičov, výbavu alebo triedy energetickej účinnosti – navštívte nás v jednej z našich pobočiek Möbelix a nechajte sa presvedčiť veľkým výberom inovačných kuchynských elektrospotrebičov. Alebo sa zastavte v našom online obchode. Tu môžete nakupovať umývačky riadu rýchlo a jednoducho online.


Kuchynské spotrebiče


Kuchyne