c16c4-header-bild2

Slnečníky a pavilóny

1 x Produkt

Slnečník

Dobrý slnečník na záhrade odráža nielen UV lúče, ale aj opticky zvýrazní perfektný slnečný deň. Trendové farby, praktické funkcie a vhodné príslušenstvo slnečníka skrášlia terasu, záhradu a podobne. V bohatom sortimente Möbelix určite nájdete tú správny slnečník  pre váš príbytok za nízku cenu.

Slnečník: správna voľba

Nie každý slnečník je rovnaký. Ten, kto siahne po tom správnom, bude z neho profitovať dlhšie – nielen jednu letnú sezónu. Správna funkčnosť a pútavý dizajn môžu dlhodobo zhodnotiť exteriér vášho vlastného príbytku. Vyberte si zo sortimentu prispôsobeného vašim potrebám.


Slnečníky

Ak máme na mysli ochranu pred slnkom, najskôr nám zrejme napadne slnečník. To, ktorý slnečník bude pre vás najvhodnejší, sa dozviete na tomto mieste.

Klasické slnečníky

Plážovú atmosféru na spôsob „bella Italia“ vytvoria slnečníky s klasickou funkciou naklápania a pestrofarebným dizajnom. Sústava tyčí uprostred zabezpečí stabilitu. Po rozostavení poskytuje slnečník s textilným poťahom dostatok tieňa na oddych. Klasický slnečník nezaberie veľa miesta a chráni na balkóne pred zvedavými pohľadmi susedov. Po zložení sa dá slnečník dobre prenášať a zabezpečí ochranu pred slnkom na požadovanom mieste. Ďalšia výhoda: s klasickými slnečníkmi sa manipuluje ľahšie ako s inými modelmi. Navyše sa po zložení dajú dobre uložiť na zimnú sezónu.

Veľké rozpätie pre viac ochrany pred slnkom

Slnečník s veľkým rozpätím zabezpečí viac tieňa, takže chráni pred UV lúčmi lepšie ako klasický slnečník. Samotný slnečník je nielen širší, ale aj vyšší. Vďaka tomu je zabezpečená ochrana pred slnkom pre väčšiu skupinu sediacich osôb. V prípade vhodného záhradného stola sa dá slnečník priamo začleniť aj do plochy stola, takže je ideálny na stolovanie celej rodiny vonku. Slnečníky s veľkým rozpätím sa dajú bez námahy roztiahnuť a stiahnuť pomocou kľuky. Vystužené rozpery navyše zabezpečia stabilitu pri vetre a nepriaznivom počasí.

Elegantné konzolové slnečníky, ktoré vrhajú tieň

Ideálnu ochranu pred slnkom na terase a v záhrade poskytujú trendové konzolové slnečníky. Vďaka svojej konštrukcii sú konzolové slnečníky stabilnejšie a robustnejšie ako klasické slnečníky. Stĺpik prechádza bočne popri slnečníku. Výhoda: samotný slnečník vyčnieva spoza stĺpika, takže celá plocha pod konzolovým slnečníkom je voľná na využitie. Optimálnu ochranu pred slnkom zabezpečuje textilný poťah odolný voči UV lúčom a poveternostným vplyvom s vysokým ochranným faktorom. Podstavec z ocele sa dá výškovo nastaviť a vďaka sklonu sa dá perfektne prispôsobiť postaveniu slnka. V súlade s trendom sú konzolové slnečníky Möbelix dostupné v prírodných farbách. Mnohé konzolové slnečníky majú integrované LED osvetlenie, ktoré počas vlahých letných nocí vyčarí jedinečnú atmosféru.

Ktorý stojan je pre môj slnečník ten pravý?

Ťažký, pevný a bezpečný: aby slnečníky dobre držali, musí sa stojan prispôsobiť veľkosti daného slnečníka. Pri nákupe by ste si preto mali všímať priemer rúrky vášho slnečníka a podľa toho vybrať stojan. V prípade väčších slnečníkov dodajú stabilitu stojany z ťažkého materiálu. Práve stojany slnečníkov z mramoru zabezpečia, že slnečník zostane pevne stáť a naďalej bude poskytovať ochranu pred slnkom. Slnečníky s funkciou nakláňania sa môžu veľmi rýchle prevrhnúť na bok, ak ich nezadrží dostatočné závažie na zemi. V prípade konzolových slnečníkov sa odporúča hmotnosť stojana približne 100 kg. Stojan slnečníka sa navyše môže upevniť pomocou vhodných kamenných a betónových platní. Ak je stojan slnečníka príliš ťažký na presúvanie, odporúča sa postaviť ho pri presúvaní na dosku s kolieskami. Navyše tak ochránite podlahu terasy pred poškriabaním.


Ochrana textílií pred slnkom

Záhrada a terasa stúpli za posledné roky na cene. Nie nadarmo sa im hovorí „vonkajšia obývačka“.  Ten, kto investuje do hodnotného záhradného nábytku, by nemal zabudnúť ani na vhodnú ochranu pred slnkom. Príslušenstvo k slnečníkom, ako sú podušky na sedenie, vankúše na stoličky alebo podložky na sedenie sú dostupné v rôznych materiáloch, farbách a tvaroch. Sú nielen dekoračné, ale zároveň aj funkčné, keďže chránia ratanový nábytok spolu s príslušenstvom pred vonkajšími vplyvmi. Vďaka ochranným obalom z materiálu, ktorý je odolný voči poveternostným vplyvom a UV lúčom, zostane aj väčší záhradný nábytok dlho ako nový.

Správna starostlivosť o slnečníky

Správna starostlivosť o váš slnečník predĺži jeho životnosť. Vyplatí sa, ak slnečník pri veternom počasí nebudete otvárať a nenecháte ho bez dozoru. Ak svoj slnečník dlhšie nepoužívate, mal by sa zložiť alebo zviazať v suchom stave. Príslušenstvo slnečníkov, ako sú ochranné obaly, poťahy či vodotesné úložné boxy do záhrady, zachytia vonkajšie vplyvy počasia, ako je dážď, silný vietor alebo vyblednutie v dôsledku intenzívneho slnečného žiarenia. Aj pravidelné utieranie vlhkou handričkou zabráni dlhotrvajúcej tvorbe nečistôt alebo škvŕn. Ochranu pred slnkom z textílie určenú pre váš záhradný nábytok, ako sú podušky na sedenie alebo na stoličky, môžete uložiť do praktického boxu na podušky. Zatiaľ čo mnohé záhradné podušky sa dajú prať aj v automatickej práčke, odstránite škvrny a zvyšky na pevnejších podložkách na sedenie, ktoré sú zhotovené napríklad z imitácie kože, vlhkou handričkou. Ak sa budete riadiť týmito tipmi, budete sa môcť veľmi dlho tešiť zo svojho záhradného slnečníka.


Nakupujte slnečníky v uvoľnenej atmosfére v Möbelixe

Nech už sa v konečnom dôsledku rozhodnete pre akýkoľvek druh slnečníka, v bohatom sortimente Möbelix nájdete určite vhodný produkt za výhodnú cenu. Využite pritom niektorú z našich mnohých výhod:

 

veľký výber rôznych dizajnov pre záhradu, terasu a balkón,
nájdite vhodný slnečník v ponuke našich špičkových záhradných zliav,
nechajte si doručiť objednávku na vami vybranú adresu,
najlepšie poradenstvo od našich záhradných expertov Möbelix.

Záhradný nábytok - všetky kategórie