6 x Produkt

Šejkre a mixére

Oblasti použitia mixérov

Pomocou mixéra sa dá pripraviť množstvo rozličných potravín a nápojov, napríklad:

 

smoothies a mliečne kokteily
detská výživa
polievky
omáčky
ovocné pyré
šľahačka
cesto na koláče
orechové mlieko
domáca zmrzlina
kokteily atď

Rôzne druhy mixérov

Užitočné kuchynské pomôcky sú dostupné v mnohých variáciách. Prístroje sa líšia predovšetkým z hľadiska výkonu motorčeka, vlastností pohára a rezného noža.  Dostupné sú nasledujúce druhy mixérov:

Ručné mixéry

Ručné mixéry majú mnoho rozličných funkcií a často sa dodávajú s bohatým príslušenstvom. Miešacie tyčinky, habarky alebo hnetacie háky vám pomôžu pri príprave cesta na koláče alebo chlieb. Považujú sa za výhodné mixéry a sú absolútnou klasikou.

Stojaté mixéry

Stojatý mixér sa odporúča pre osoby, ktoré mixér používajú takmer denne. Je uložený na stabilnom podstavci, dá sa plynulo regulovať a má minimálne štyri nože. Stojatý mixér je navyše jedným z najbezpečnejších variantov.

Tyčové mixéry

Tyčový mixér je oveľa viac ako miešacie zariadenie: pomocou neho sa dajú rozdrobiť alebo mixovať rôzne potraviny. Ak chcete polievky po uvarení rozmixovať, tento mixér je na to ako stvorený. Tieto mixéry zaberú veľmi málo miesta, takže sú vhodné do malých domácností.

Šejkre a mixéry na prípravu smoothie

Šejkre alebo mixéry na smoothie pripravia v priebehu niekoľkých sekúnd chutné šťavy, ktoré si môžete vziať so sebou priamo v nádobe. Takzvané mixéry „smoothies to go“ si môžete vziať so sebou pokojne aj na dovolenku, keďže zaberú málo miesta.

Vysokovýkonné mixéry

Ak chcete rozkúskovať kocky ľadu, orechy alebo čerstvú mrkvu, musíte siahnuť po vysokovýkonnom alebo profesionálnom mixéri. Bežné mixéry by sa mohli poškodiť, pretože čepele ich nožov nie sú vhodné na veľmi tvrdé potraviny.

Kuchynské roboty

Ak chcete hniesť cesto, mali by ste namiesto mixéra použiť kuchynský robot. Tieto prístroje sú skutočné multi talenty!


Výhody mixérov

Mixéry majú rôzne výhody:

 

skrátená doba prípravy: prísady sa už nemusia krájať nožom
menej námahy: to, čo sa kedysi muselo krájať alebo hniesť ručne, urobí teraz za vás stroj
jednoduchá obsluha: aj bez návodu na obsluhu je obsluha mixérov hračka
ľahké čistenie: mnoho dielov mixérov je vhodných na umývanie v umývačke riadu, takže sa dajú veľmi jednoducho vyčistiť

Užitočné tipy pri kúpe mixérov

Čo musí zvládnuť mixér?

Pred kúpou nového mixéra by ste mali porozmýšľať nad tým, na čo budete mixér skutočne potrebovať a čo všetko chcete pomocou neho rozdrobiť, resp. pripraviť. Ďalej si položte otázku, ako často budete mixér používať a koľko ľudí ho bude používať.

Ktoré mixéry sa používajú na smoothies?

Smoothies sú absolútne v trende! Nie každému padne zaľahko zjesť denne päť porcií ovocia a zeleniny. Pomôcť môžu pritom chutné šťavy, ktoré obsahujú mnoho vitamínov a výživných látok. Vďaka špeciálnym mixérom získate veľmi rýchlo a jednoducho svoje pestrofarebné smoothie.

 

Nie všetky mixéry sú však rovnako vhodné na prípravu smoothies a mliečnych kokteilov. Zatiaľ čo na jednoduché šťavy postačí mixér na prípravu smoothie, odporúča sa na zelené smoothies vysokovýkonný mixér. Mnohé zelené potraviny sú vláknité a obsahujú chlorofyl, takže sa dajú mixovať len s vynaložením väčšej námahy a pri vysokej rýchlosti, aby sa narušila bunková štruktúra.

Čo si treba všímať pri výbere mixéra?

Dbajte na optimálne miesto uloženia: mixér musí byť vždy uložený na rovnej a stabilnej ploche. Inak by sa mohol prevrátiť a spadnúť. Nádobu mixéra naplňte len po maximálnu vyznačenú výšku. Inak by sa mohol obsah rozliať, čo môže mať v prípade horúcich tekutín za následok ťažké popáleniny.

Ako sa mixéry čistia?

Mixéry sa vo všeobecnosti dajú čistiť veľmi jednoducho. Zásadne platí: mixér vyčistite vždy ihneď po použití. Samotným vypláchnutím čistou vodou odstránite iba najhrubšiu špinu. Mixéry by sa však mali čistiť dôkladne, inak sa na dne usadí film, kde sa môžu rozmnožiť choroboplodné zárodky.

 

Čistenie je veľmi jednoduché: do nádoby mixéra nalejte malé množstvo vody a pridajte niekoľko kvapiek prostriedku na umývanie. Potom mixér prepnite na stredný alebo najvyšší stupeň a nechajte ho niekoľko minút bežať. Vodu vylejte a nádobu vypláchnite čistou vodou. Niektoré mixéry sú už navyše vybavené programom na automatické čistenie.


Nákup šejkrov a mixérov v Möbelixe

Polievky, omáčky alebo domáce smoothies – v Möbelixe nájdete bohatý výber najrôznejších mixérov a šejkrov, ktoré splnia vaše osobné požiadavky. Navštívte niektorú z našich pobočiek Möbelix a prezrite si náš sortiment. Alternatívou môže byť pre vás aj pohodlný online nákup mixéra v našom online obchode.


Kuchynské spotrebiče


Kuchyne