POMÔCKY do kuchyne

(116 x Produkt)

Kuchynské pomôcky: čo treba o nich vedieť

Súprav kuchynských pomôcok a kuchynského príslušenstva je často ako maku. Nie všetky sú však vhodné presne do vašej kuchyne a pre vaše záľuby. Predstavíme vám obľúbené a praktické kuchynské pomôcky, ktoré vám uľahčia každodenný život v kuchyni.

Aké kuchynské pomôcky budete potrebovať?

Kuchynské nožnice sú univerzálnou kuchynskou pomôckou a sú vhodné na mnohé práce v kuchyni a v domácnosti. Strihanie, rozstrihanie na kúsky alebo odstrihnutie – nožnice sú popri dobrých nožoch nenahraditeľné. Aby boli vaše nožnice zaručene nerezové, mali by ste si vybrať verziu tejto kuchynskej pomôcky z ušľachtilej ocele. Ak chcete pristrihnúť bylinky alebo naporciovať hydinu, mali by byť nožnice vybavené protišmykovou rúčkou z plastu, aby ste mali istotu pri strihaní. Kuchynské nožnice patria ku kuchynským pomôckam, ktoré vám väčšinou zostanú na celý život. Kvalitatívne hodnotný model vám bude slúžiť aj po rokoch, takže sa jeho kúpa ukáže ako veľmi rozumná. 

Aj doska na krájanie patrí k základnej výbave z hľadiska kuchynských pomôcok, pretože sa neustále používa pri príprave jedál. Doska na krájanie nájde univerzálne využitie pri vykosťovaní rýb alebo krájaní ovocia či chleba a je dostupná z rozličných materiálov, ako je drevo alebo plast. Nielen u milovníkov cestovín patrí kuchynské sitko k základnej výbave. Pomocou sitka sa dá nielen pohodlne zliať vývar z uvarených príloh, ale dá sa použiť aj pri umývaní čerstvo natrhaných bobúľ zo záhrady. Keďže kuchynské sitko prichádza často do styku s vodou, odporúčame model z nerezovej ušľachtilej ocele. Aj kuchynské sitká zo silikónu sú stále obľúbenejšie, pretože sa dajú poskladať, takže sú veľmi vhodné do kuchýň s malým úložným priestorom

Ten, kto rád pripravuje omáčky alebo cesto, vie, že sa nezaobíde bez metličky na šľahanie. Ako by ste si inak vymiešali tekuté prísady do tuhého stavu? Obľúbené kuchynské pomôcky sú spravidla dostupné v dvoch materiáloch: ušľachtilá oceľ a silikón. Silikón je vhodný špeciálne na použitie v panviciach a hrncoch s povlakom a zabraňuje poškodeniu povrchu. Je však úplne jedno, či sa rozhodnete pre silikón alebo ušľachtilú oceľ, oba materiály sú vhodné na umývanie v umývačke riadu a sú veľmi odolné voči vysokým teplotám. Napokon záleží len na vašom osobnom vkuse, ktorý materiál opticky viac uprednostňuje.


Online nákup kuchynských pomôcok

online obchode Möbelix môžete kuchynské pomôcky nakúpiť online a my vám ich pohodlne doručíme k vám domov! Alebo sa zastavte v niektorej z početných pobočiek Möbelix a nechajte si poradiť pri výbere kuchynských pomôcok priamo na mieste od našich expertov na kuchyne.


Riad, dózy a pomôcky do kuchyne - všetky kategórie

Kuchyne - všetky kategórie