Osvetlenie do interiéru


15 x Produkt

Interiérové svietidlá: správne svetlo pre vašu domácnosť

Pri vytváraní pocitu útulnosti a pohody zohrávajú interiérové svietidlá rozhodujúcu úlohu. Nielenže osvetlia váš príbytok, ale vďaka rôznym dizajnom sú aj prvkami pútavej atmosféry. Klasické, moderné alebo hravé – rozhodnite sa v Möbelixe pre interiérové svietidlá, ktoré vyhovujú vášmu štýlu bývania. Okrem jednoduchých svietidiel kúpite v našom online obchode aj opulentné dizajny ozdobené kryštálmi, ktoré pripomínajú luster. 
Hľadáte niečo extravagantnejšie? Potom sú pre vás určené trendy svietidiel, ako napríklad futuristicky pôsobiace dizajny. Vyznačujú sa neobvyklými tvarmi a často sa už takmer vôbec nepodobajú na tradičné svietidlá. Bez ohľadu na štýl je väčšina interiérových svietidiel zhotovená zo skla, kovu alebo plastu (napr. akryl).

 

Naším sortimentom interiérového osvetlenia plníme aj požiadavky energetickej účinnosti, keďže sú dostupné aj modely s úspornou LED technikou. Pri tomto interiérovom osvetlení je osvetľovací prostriedok už spravidla integrovaný.

Naplánujte si správne koncepciu osvetlenia

Osvetlenie obytných priestorov sa delí na priame svetlo pre pracovisko, všeobecné a atmosférické osvetlenie. V závislosti od toho sú vhodné rozličné interiérové svietidlá.

 

Stropné svietidlá zabezpečia základné osvetlenie v izbe alebo na chodbe, ktoré postačí na orientáciu v priestore. Tieto interiérové svietidlá vrhajú svetlo nadol a rozložia ho do všetkých kútov. Alternatívou sú nástenné svietidlá a lampy osvetľujúce steny, kúty a stropné trámy. Z osvetlenej plochy sa svetlo príjemne šíri po celej miestnosti. Bodové svetlá alebo lampy sú navyše vhodné na zvýraznenie obrazov a bytových doplnkov.

 

Závesné svietidlá, ktoré sú zavesené napríklad nad stolom alebo pracovnou plochou, poskytujú priamejšie osvetlenie. Vďaka nim budete mať dostatok svetla napríklad pri jedení, varení alebo čítaní. V pracovni alebo kútiku na čítanie ich môžete doplniť stolným svietidlom, ktoré nasmerujete podľa individuálnych potrieb osvetlenia.

 

Na vytvorenie útulnej atmosféry v obývačke alebo spálni sú veľmi vhodné interiérové svietidlá poskytujúce nepriame svetlo. Rozhodnite sa napríklad pre stojanové svietidlá, ktoré umiestnite vedľa pohovky alebo kresla. Ak sa dá toto interiérové svietidlo stlmiť, ponorí sa miestnosť do jemného svetla. Na tento účel sú vhodné aj svetelné lišty na podlahe alebo na nábytku.

 

Vstupné priestory a záhradu osvetlíte úspornými a atraktívnymi exteriérovými svietidlami z nášho sortimentu, ktoré odolajú každému počasiu.


Osvetlenie, lampy a svetlá