Nože a držiaky nožov

(16 x Produkt)

Kuchynské nože na každý účel

Kuchynské nože – čo budete potrebovať?

Časy, keď varenie bolo nutnosťou, sú už dávno preč. Medzičasom sa z práce v kuchyni stala pre mnohých ľudí záľuba. Príprava jedla je relax a pôžitok zároveň. Preto sa v súčasnosti kladie väčší dôraz aj na praktické kuchynské pomôcky. Kuchynské nože patria zrejme k tým najdôležitejším kuchynským potrebám. Okrem dobrej manipulácie je rozhodujúce, aby boli kuchynské nože ostré a nerezové. Kuchynské nože z ušľachtilej ocele spĺňajú tieto kritériá. Rozmanitosť nožov s rozličnou dĺžkou a ostrím je veľká, nie na všetky potraviny však budete potrebovať špeciálnu čepeľ. Celkovo existuje päť druhov kuchynských nožov, ktoré by mali patriť k základnej výbave vašej kuchyne: nôž na varenie, nôž na mäso, nôž na chlieb, nôž na zeleninu a univerzálny nôž.

Nôž na varenie: nôž na rôzne použitie

Tento kuchynský nôž má mnohostranné využitie. Je vhodný na akékoľvek krájanie, predovšetkým na ryby, mäso a zeleninu. Priemerná dĺžka 20 cm a dlhá čepeľ umožňuje čistý a plynulý rez.

Nôž na mäso: správne krájanie mäsa

Pre nôž na mäso nie je žiadna pečienka príliš hrubá. Vďaka extrémne ostrej čepeli a dobrej manipulácii pokrájate aj veľmi hrubé mäso. Vzhľadom na ostrosť je tento kuchynský nôž často vybavený chráničom prstov.

Nôž na chlieb: perfektné krájanie

Biely a čierny chlieb, pečivo alebo koláč sa dajú pomocou tohto kuchynského noža presne nakrájať na krajce. Vlnitý výbrus čepele je zárukou presných rezov takmer bez omrviniek. Dĺžka čepele je obvykle 21 centimetrov. Čím je dlhšia, tým presnejšie sú rezy.

Nôž na zeleninu: ideálny na šúpanie

Na akékoľvek šúpanie sa odporúča nôž na zeleninu. Vďaka svojmu zahnutému tvaru je tento kuchynský nôž optimálny na šúpanie zemiakov, mrkvy, uhoriek a inej zeleniny.

Univerzálny nôž: nôž na každý účel

Univerzálny nôž je menší brat noža na varenie. Vďaka jednoduchej manipulácii je vždy poruke a je vhodný na priebežné krájanie. Kuchynský nôž dlhý 15 cm je dobrou pomôckou najmä pri krájaní cibule.


Správne uloženie: bloky na nože

Aby bola zaručená dlhá životnosť vašich kuchynských nožov, je dôležité správne uloženie nástrojov na krájanie. Nemali by ležať v rovnakej zásuvke s inými oceľovými výrobkami, pretože by sa nože mohli otupiť. Na správne uloženie sú najvhodnejšie bloky na nože. Vďaka tomu budú vaše kuchynské nože chránené a zároveň vždy na dosah ruky. Aby si svoje miesto našli všetky kuchynské nože, môžete si zvoliť viacdielne bloky na nože. Ak uprednostňujete blok na nože bez zárezov, sú na výber aj modely s umelohmotnými štetinami. Flexibilné štetiny sa prispôsobia každej veľkosti noža. Blok na nože s umelohmotnými štetinami je okrem toho veľmi hygienický. Štetiny sa dajú vybrať a umyť v umývačke riadu. Bloky na nože sú však nielen praktické, ale môžu byť aj dekoratívne.


Správna údržba kuchynských nožov

Ako sa kuchynské nože ostria?

Vďaka pravidelnému ostreniu kuchynských nožov vás budú nože dlho tešiť. Najlepšie je pritom použiť ocieľku. Priložte čepeľ noža mierne šikmo k ocieľke a potiahnite nôž smerom nadol.

Ako často sa kuchynské nože brúsia?

Intervaly ostrenia kuchynských nožov závisia od ich používania. Kuchynské nože nemusíte brúsiť po každom použití. Keď však zbadáte, že krájanie je ťažšie a namáhavejšie, odporúča sa nôž nabrúsiť. Čím je nôž tupší, tým ťažšie sa dá znovu naostriť.


Nákup najlepších kuchynských nožov v Möbelixe

Kuchynské nože a bloky na nože z Möbelixu sú každopádne obohatením pre vašu kuchyňu. V Möbelixe nájdete na každé krájanie tie správne nože a vhodný blok na nože. V našom online obchode Möbelix si svoje nové kuchynské nože môžete pohodlne kúpiť online z domu a využiť pritom naše početné výhody:

záruka najlepšej ceny,
zaslanie balíka domov alebo prevzatie v pobočke Möbelix podľa vášho výberu,
mnoho možností platby: eps online banking, kreditná karta, PayPal a okamžitý prevod.

Riad, dózy a pomôcky do kuchyne - všetky kategórie

Kuchyne - všetky kategórie