C2C4_header

Lamelové rošty

(32 x Produkt)

Ako nájsť správny lamelový rošt

Každý dobrý matrac musí mať perfektnú oporu, aby sa na ňom dalo pohodlne ležať. Preto ponúka mömax bohatý výber rozličných latových a tanierových roštov. Ešte nikdy ste nepočuli o tanierovom rošte?
Nuž, namiesto až 42 priečnych latiek je základom až 50 nastaviteľných modulov v tvare taniera. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, s akými výhodami sú spojené oba konštrukčné tvary.

Skrytý základ pekných snov

Čo bolo skôr, latový rošt alebo matrac? Každopádne je latový alebo tanierový rošt jednou z najdôležitejších častí vašej postele. Či už je prestaviteľná alebo pevná, musí poskytovať oporu na správnych miestach, aby mohol matrac plniť svoju funkciu. Mimochodom: jemné nastavenie je kedykoľvek možné nastavením stupňa tvrdosti.

Pevný latový rošt – stačí položiť!

Chcete mať jednoduchú spodnú konštrukciu matracov s perfektnou oporou?  Potom ste v prípade latového roštu bez možnosti prestavovania na správnej adrese. Zaužívalo sa označenie „pevná“, hoci tento typ konštrukcie výborne pruží vďaka flexibilne uloženým latovým prvkom. Pritom platí: miera pohodlia stúpa spolu s počtom latiek.

Predovšetkým v kombinácii s matracom s pružinovým jadrom je pevný latový rošt dobrou voľbou. Pre prestaviteľné latové rošty sú matrace s pružinovým jadrom nevhodné, keďže nie sú dostatočne ohybné.

Prestaviteľný latový rošt – ak si chcete vyložiť nohy, čítať, spať: všetko sa dá nastaviť

Vaša posteľ nie je určená len na spanie? Čítanie pred zaspávaním bude o to pohodlnejšie, čím lepšie bude podpretý váš chrbát a hlava. Pri väčšine modelov sa dá prestaviť oblasť hlavy i nôh. Aby ste mohli ležať uvoľnene, mal by byť pritom pomer ich rozdelenia 1/3 k 2/3. Niektoré latové rošty plnia navyše dodatočnú funkciu opierky šije.  Aby ste si mohli užiť prednosti prestaviteľného latového roštu, mal by byť matrac zodpovedajúcim spôsobom ohybný. Vhodné sú pritom predovšetkým matrace zo studenej peny. Matrace s pružinovým jadrom sú naproti tomu príliš tuhé.

Mimochodom: ak sa dá oblasť hlavy a nôh nadvihnúť minimálne o 45 stupňov, uľahčí to navyše upratovanie pod posteľou.

Elektrický latový rošt – prestaviteľný stlačením gombíka

Patríte aj vy k ľuďom, ktorí dokážu oceniť komfort? Potom môže byť pre vás elektricky prestaviteľný latový rošt s diaľkovým ovládaním to pravé. Vyložte si nohy stlačením gombíka a po prečítaní sto strán sa pomaličky ponorte do spánku: elektrický latový rošt to vybaví za vás.

Keďže uvoľnená poloha pri spánku môže byť niekedy aj mierne prehnutá, je váš latový rošt rozdelený do rôznych telesných zón. Časť hlavy a nôh je pritom prestaviteľná nezávisle od seba. Výhoda navyše: elektricky prestaviteľný latový rošt je vhodný aj ako pomôcka pri vstávaní.

Latový rošt s taniermi

Ako prezrádza samotný názov, sú súčasťou latového roštu s taniermi tanierové prvky. Keďže sa prvky vďaka uloženiu s otočnými bodmi samostatne pohybujú a dajú sa dokonca aj nakloniť, dokonale sa prispôsobia každému pohybu a zmene tvaru matraca. Oblasti ramien a bokov sa tak môžu bez akéhokoľvek tlaku zaboriť do matraca. Je to dobrý tip najmä pre tých, čo radi spia na boku!

Mimoriadne praktické: v závislosti od modelu sa dá dokonca individuálne upraviť stupeň tvrdosti jednotlivých tanierových prvkov. Poskytnú tak najlepšiu možnú oporu pre ramená, chrbát, boky a nohy. Možnosti individuálnej úpravy však ešte stále nie sú vyčerpané: latové rošty s taniermi sú dostupné aj s elektricky prestaviteľnou časťou hlavy a nôh.

Jediná nevýhoda: latové rošty s taniermi sú o niečo vyššie ako bežné latové rošty a nie sú vhodné do každej postele.


Spálne