Kuchyne na mieru

Plánovanie kuchyne

Všetko o moderných kuchyniach

Inšpirácie a viac

Preskočiť odsek

Veľký výber kuchýň za najlepšie ceny

Ak ste sa práve nasťahovali do svojho vysnívaného bytu alebo plánujete výmenu starej kuchyne, ste na správnom mieste. Möbelix ponúka široký sortiment kuchýň rôznych dizajnov a farieb za skvelé ceny. Kto by sa nechcel vo svojej kuchyni cítiť ako šéfkuchár? Dosiahnete toho správnym výberom. Ak máte radi rustikálny štýl alebo severský minimalizmus či vidiecku klasiku, u nás nájdete z každého rožku trošku. Stačí si už len vybrať.

Detaily a materiály

Preskočiť odsek

Na čo myslieť pri plánovaní kuchyne?

Vieme, aké dôležité je mať perfektnú kuchyňu. Ide predsa o miesto, kde sa vytvárajú lahodné jedlá a kde sa za jedálenským stolom stretáva celá rodina. Tiež treba uviesť, že práve kuchyňa je miestom, ktoré spoločne s obývacou izbou vytvárajú prvý a azda najvýraznejší dojem z celého bývania. 

Je množstvo dôležitých bodov, na ktoré treba pri plánovaní a zariaďovaní kuchyne myslieť. Spísali sme preto pre vás užitočný manuál, ktorý poukazuje zároveň aj na množstvo chýb, ktorým by ste sa mali vyhnúť. Pamätajte, že čím viac si na začiatku ucelíte svoju predstavu, tým viac sa stotožníte so svojou novou kuchyňou a budete spokojný.

accessibility.listing.screenReader.filterbar

53 výrobok/výrobky

53 výrobok/výrobky
Zobrazuje sa 53 z 53 výrobkov

Preskočiť odsek

Kuchyne na mieru

Tipy na plánovanie kuchyne

Kuchyňa už v súčasnosti nie je výlučne pracoviskom. Stalo sa z nej miesto pohody, kde sa stretávate s rodinou a priateľmi a spoločne trávite čas. Okrem funkčnosti preto zohráva dôležitú úlohu dizajn, plánované kuchyne by predsa mali odrážať váš osobný vkus a štýl. Aby z množstva kritérií pri plánovaní kuchyne vznikla dômyselná koncepcia, je základom premyslené plánovanie. Ponúkame vám prehľad najdôležitejších údajov a otázok spojených s kúpou plánovaných kuchýň.

Bez ohľadu na to, ako bude vaša plánovaná kuchyňa napokon vyzerať, profitujte pri kúpe z množstva našich výhod:
 
  • kuchyňa na mieru: nábytok, pracovná doska a ďalšie prvky s možnosťou plánovania na mieru
  • kompetentné poradenstvo našich expertov na kuchyne Möbelix
  • vďaka nášmu online plánovaču kuchýň Möbelix môžete svoju plánovanú kuchyňu zrealizovať podľa osobného priania aj pohodlne z pohovky
  • plánované kuchyne za nízku cenu
  • doplnkový montážny servis za pevnú cenu

Na čo by ste mali myslieť pri kúpe plánovaných kuchýň?

Ak plánujete kuchyňu, je jednou z najdôležitejších otázok zrejme tá, ktorá sa týka tvaru. Aký tvar kuchyne je ten správny, to záleží predovšetkým od ponuky priestoru, ktorý máte k dispozícii. Zatiaľ čo veľký, otvorený priestor je vhodný na plánovanú kuchyňu s kuchynským ostrovčekom, pre menšie kuchynské priestory je perfektná plánovaná kuchyňa v tvare L s úsporou miesta. Okrem toho si premyslite, ktoré kuchynské prvky sú pre vás dôležité a ako ich najlepšie usporiadate v priestore. Pracovné vzdialenosti by mali byť v plánovaných kuchyniach čo najkratšie a najdôležitejšie kuchynské pomôcky by mali byť vždy na dosah ruky. Výrazne vám to uľahčí priebeh prác.
Okrem tvaru kuchyne je dôležitým kritériom plánovaných kuchýň aj štýl. Preto je k dispozícii veľký výber kuchynských dizajnov, farieb, materiálov a povrchov. Ak máte radi útulnosť, potom sú pre vás správnou voľbou romantické plánované kuchyne vo vidieckom štýle s osobitným šarmom. Ak chcete staviť na dlhodobý dizajn, bude pre vás najlepším rozhodnutím klasická plánovaná kuchyňa v bielej farbe. Plánovaná kuchyňa v čiernej farbe naproti tomu vyvolá absolútny efekt úžasu a veľmi dobre zapadne do moderných kuchýň.

Perfektná kuchynská výbava

Vaša plánovaná kuchyňa bude kompletná až vtedy, keď ju vybavíte elektrospotrebičmi. Energeticky účinné elektrospotrebiče nie sú len praktické pomôcky, ktoré uľahčujú každodenný život, ale navyše šetria aj čas a peniaze. Okrem kuchynskej výbavy je však v popredí aj komfort pri obsluhe. Patria sem dostatočne veľké pracovné plochy, riešenia úložného priestoru a výklenkov a praktické systémy usporiadania zásuviek a políc, ako aj ergonomické plánovanie pracovnej výšky a spotrebičov.

Ako vysoké sú plánované kuchyne?

Výška plánovaných kuchýň sa v ideálnom prípade riadi vašou individuálnou telesnou výškou, pretože pracovná doska by mala byť pripevnená v správnej vzdialenosti od vašich lakťov. Takto vytvorená ergonómia podporuje držanie tela so šetrením chrbta a optimalizuje priebeh vykonávaných prác. Pracovná výška je veľmi dôležitá najmä vtedy, ak trpíte bolesťami chrbta alebo máte problémy pri predkláňaní. Aj pri horných kuchynských skrinkách by sa malo dbať na ergonomickú výšku, pričom by sa mali nachádzať vo vzdialenosti minimálne 50 centimetrov od pracovnej dosky.
 

Aké hlboké sú plánované kuchyne?

Hĺbka plánovaných kuchýň sa riadi štandardným rozmerom spodných skriniek a dosahuje 60 cm, na požiadanie sa však môže líšiť. Hlboká pracovná doska síce sťažuje dosiahnutie predmetov, má však aj svoje výhody, ako je väčšia odkladacia plocha a väčšia voľnosť pohybu voči horným skrinkám.

Správna údržba kuchyne

Aby vaša plánovaná kuchyňa zostala dlho zachovaná, mali by ste ju riadne udržiavať. Dbajte napríklad na dostatočnú hygienu a svoju kuchyňu udržiavajte v čistom stave. Nečistoty negatívne ovplyvňujú nielen vzhľad, ale aj životnosť kuchynského nábytku a elektrospotrebičov. Aj drez by sa mal pravidelne čistiť, aby baktérie a nepekné škvrny od vápenatých usadenín nemali žiadnu šancu. Na ochranu pracovnej dosky je najvhodnejšie používanie dosky na krájanie.

Nákup plánovaných kuchýň v Möbelix

Bez ohľadu na to, ako bude vaša kuchyňa v konečnom dôsledku vyzerať, nájdete v bohatom sortimente plánovaných kuchýň Möbelix určite aj svoju vysnívanú kuchyňu. Navštívte nás v jednej z našich početných pobočiek Möbelix a vytvorte spolu s našimi expertmi na kuchyne krok za krokom koncepciu vašej plánovanej kuchyne.