Dózy a poháre s vekom

(130 x Produkt)

Dózy na potraviny a zaváraninové poháre do vašej domácnosti

Ten, kto rád varí a pečie, má doma väčšinou zásoby najrôznejších potravín. Potraviny ako múka, cukor, ryža či strúhanka výrazne prispievajú k chutnému jedlu a musia sa dobre uskladniť. Dózy na potraviny sú na to ako stvorené. Vytvoria určitý poriadok a zabezpečia, že obsah zostane čerstvý a požívateľný aj po dlhšom skladovaní. Dózy na potraviny a zaváraninové poháre z Möbelixu umožnia perfektné skladovanie vašich potravín!

Najlepší materiál nádob

Keď ide o výber správnej nádoby, je rozhodujúci materiál. Dózy na potraviny sú väčšinou z plastu alebo zo skla, pričom sú priehľadné. Vďaka tomu máte obsah nádoby vždy na očiach a môžete kontrolovať množstvo a stav potravín. 

Dózy z plastu na uchovávanie čerstvosti sú veľmi praktické. Vďaka nízkej hmotnosti sa dajú ľahko prenášať. V práci, v škole alebo na pikniku – pevné dózy na potraviny sú všade s vami. Rozličné farby dóz oživia vašu kuchyňu a pomôžu vám aj pri triedení potravín. 

Dózy na potraviny zo skla pôsobia elegantným a hodnotným dojmom. Či už do nich uložíte rezance, ryžu alebo cukor – sklenené dózy na potraviny určite upútajú pozornosť vo vašej kuchyni. Získajú si vás však nielen svojím vzhľadom. Keďže je sklo žiaruvzdorné, môžete ho použiť aj v rúre na pečenie alebo v mikrovlnnej rúre. Okrem toho sú dekoračné sklenené misky vhodné na pútavé servírovanie vopred pripravených jedál alebo zvyškov z predchádzajúceho dňa. Veľmi elegantné sú dózy na potraviny z ušľachtilej ocele. Praktické okienko naboku umožňuje pohľad na obsah. Mimoriadne praktické sú súpravy dóz na potraviny. Poskytnú nielen dostatok miesta pre vaše potraviny, ale navyše dotvoria jednotný vzhľad vašej kuchyne.

Ideálny tvar dóz na potraviny

Obdĺžnikové modely s možnosťou ukladania sú perfektné na uloženie do chladničky alebo do špajze s úsporou miesta. Vysoké dózy na potraviny s veľkým otvorom a okrúhlym skrutkovacím vekom sú vhodné na väčšie zásoby potravín, ako sú rezance, müsli alebo cereálie na raňajky. Skrutkovacie veko je navyše zárukou rýchleho a ľahkého odskrutkovania a zaskrutkovania dózy na potraviny. Kakao, káva a ryža sa najlepšie skladujú v dóze s pevne uzatvárateľným odklopným otvorom, kde zostanú čerstvé a trvanlivé. Na prášok do pečiva, cukor a korenie sú perfektné praktické posypové dózy. Dózy na potraviny s vekom z ušľachtilej ocele sú najvhodnejšie na dlhodobé skladovanie potravín. Uzáver je nerezový a preto veľmi hygienický. Obsah zostane čerstvý, zachová si svoju chuť a vy budete môcť uložené potraviny konzumovať aj po dlhom skladovaní. Bez ohľadu na to, pre aký tvar a uzatvárací mechanizmus sa rozhodnete, musia sa dať dózy na potraviny vzduchotesne uzavrieť a nesmú pretekať, aby vaše potraviny zostali spoľahlivo čerstvé.

Zaváraninové poháre na domáce zaváraniny

Pripravujete si sami marmeládu alebo kompót? Aby ste si domáce dobroty mohli vychutnať aj neskôr, máme pre vás zaváraninové poháre. Tieto nádoby sa vyznačujú veľmi dobrou trvanlivosťou. Vďaka silikónovému krúžku a oblúkovému uzáveru sa dá pohár perfektne uzavrieť. Nádoba nielen tesní, vďaka čomu uchová obsah dlho čerstvý, ale dá sa aj rýchlo znovu otvoriť. Okrem toho vyzerá zaváraninový pohár dobre aj na pohľad. Môžete do nich prehľadne zavariť marmeládu, kompót, uhorky, ovocie a zeleninu.


Nákup nádob v Möbelixe

Uchovávajte potraviny dlho a zároveň dekoratívne v šikovných dózach na potraviny a zaváraninových pohároch. Nádoby zabezpečia dlhú trvanlivosť a čerstvosť ich obsahu. V Möbelixe nájdete dózy na uchovávanie čerstvosti, ktoré sú vhodné pre vašu kuchyňu. Z domu môžete dózy na potraviny pohodlne nakúpiť online.


Riad, dózy a pomôcky do kuchyne - všetky kategórie

Kuchyne - všetky kategórie