sk-blog-ziarovky-trochu-inak-img

 


Žiarovky trochu inak


Aj keď sa dnes trend uberá smerom k halogénovému a LED osvetleniu, väčšina z nás ešte stále používa niektoré z klasických žiaroviek. A že nesvietia večne, dobre vieme. Ale skôr ako ich budete chcieť zlikvidovať, mám pre vás kreatívny nápad pre zvýšenie povedomia témy upcyclingu. Vyrobte si z nich pekné vázy. Naplnené vodou a čerstvými kvetmi alebo trochou farebného piesku a Tillandsie (vzdušná rastlina) budú zaručene pútať pozornosť v každej domácnosti.


Čo všetko budete potrebovať na vázy zo žiaroviek:


✓vyhorené žiarovky 

✓drôt

✓nástenné háčiky

✓kliešte

✓skrutkovač

✓kladivo

✓ochranné okuliare a rukavice


 

sk-blog-ziarovky-trochu-inak-img1

 

A takto si ich vyrobíme:


Najdôležitejšou fázou je dostať sa úplne dovnútra sklenenej banky bez poškodenia samotnej žiarovky. Vyžaduje to určitú trpezlivosť a obratnosť, no keď sa vám to podarí, bude to ďalej už len ľahšie .

Pomocou skrutkovača vytrhnite spájkovací bod tak, že do medzery medzi kovom a sklom silou zastrčíte hrot a pokusíte sa oddeliť tieto dve časti, alebo použite kliešte (majte pri tom nasadené rukavice a ochranné okuliare!).


 

sk-blog-ziarovky-trochu-inak-img2

 


Ak sa vám podarilo uvoľniť uzáver z čierneho skla, následne najlepšie s použitím skrutkovača vylomte „vnútornosti“ žiarovky a vyberte ich kliešťami. Takto šikovne žiarovku vyprázdnite a zostane v celku Ďalej potrebujete spraviť otvory na drôt. Tie som prerazila klincom a kladivom do kovovej časti žiarovky. Vytvarujte drôt pre zavesenie a prevlečte cez otvory. Nástenné háčiky pripevnite na stenu.


 

sk-blog-ziarovky-trochu-inak-img3

 


Teraz sa už len musíte rozhodnúť, čím naplníte svoje žiarovky.


Skúste to!

 

sk-blog-ziarovky-trochu-inak-img4 Mia Mia Mia