sk-blog-zahradne-lucerny-DIY-img

 


Záhradné lucerny DIY


Napriek tomu, že teploty sú stále veľmi nízke a v niektorých miestach ešte dokonca aj sneží, dúfame, že slnečné dni prídu čo nevidieť, aby sme mohli konečne privítať leto.

Počas teplých večerov nie je nič lepšie ako príjemné posedenie s priateľmi na záhrade alebo terase pri útulnom osvetlení a dobrom jedle.

Okrem klasických sviečok a led osvetlenia sú tento rok opäť v móde lucerny. V kombinácii s farebnými kvetmi získate úžasný doplnok do záhrady, na balkón alebo terasu.


Čo budeme potrebovať na výrobu kvetinových lucerien?


✓ lucerny (ja som použila s prírodným výpletom)

✓ umelé kvety

✓ lepidlo alebo tavnú pi&scaron

✓ kliešte a nožnice

✓drôt alebo vlasec

✓ povraz


 

sk-blog-zahradne-lucerny-DIY-img1

 

A takýto je postup výroby:


Ja som sa rozhodla, že použijem lucerny s bambusovým výpletom, pretože sa najlepšie hodia na upevnenie umelých kvetov. Môžete však použiť akékoľvek iné materiály a dizajn, ako sami uznáte za vhodné.  


Mojim plánom bolo pripevniť umelé kvetiny takým štýlom, aby to vyzeralo, že z lucerien vyrastajú.


 

sk-blog-zahradne-lucerny-DIY-img2

 


Za týmto účelom som umelé kvetiny omotala a pripevnila silikónovým vlascom okolo bambusovej sieťoviny k lucerne. Časť umelých kvetov som nechala vyčnievať nad lucernou, časť som nechala visieť, aby to vyzeralo, akoby prirodzene z lucerny rástli. Jednotlivé väčšie listy som prilepila horúcim lepidlom.


 

sk-blog-zahradne-lucerny-DIY-img3

 


Až sú kvety pripevnené, je potreba ešte priviazať nejaký povraz na zavesenie. Použila som lano s priemerom 1 cm, dĺžky k samostatným lucernám som zvolila individuálne podľa potreby, a následne som ich priviazala okolo rukovätí.


 

sk-blog-zahradne-lucerny-DIY-img4

 

Keď tieto lampy umiestnime do záhrady na tie správne miesta, budú skutočne efektnou ozdobou nielen vo večerných hodinách, ale aj počas dňa.


Vyskúšajte to!


 

sk-blog-zahradne-lucerny-DIY-img5 Mia Mia Mia